Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: I.féléves jelentés

kosami Előzmény: #330264

http://client.bet.hu/newkibdata/105716366/ANY101208ER01H.pdf

Hét éves okmánymegbízást nyert el az Állami Nyomda

Budapest, 2010. december 8. – A következő hét évben továbbra is az Állami Nyomda által vezetett

konzorcium gyártja a legvédettebb hazai okmányokat. A KEK KH-val kötött szerződés értéke 16,5

milliárd forint.

2010. december 6-án a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEK KH) és

az Állami Nyomda Nyrt. Pénzjegynyomda Zrt-vel közös konzorciuma szerződést kötött a magyarországi

„A” és „B” okmányvédelmi kategóriába tartozó biztonsági okmányok és azok tartozékainak változatlan

műszaki tartalmú utángyártására. A megállapodás időtartama a szerződéskötéstől számítva 2017.

augusztus 31-ig tart. A kontraktus ellenértéke a közel hét éves időszakra mintegy 16 és fél milliárd Ft. A

KEK KH-val kötött szerződés többek között a személyazonosító igazolvány, a vezetői engedély, a

gépjármű törzskönyv, a lakcímkártya és a forgalmi engedély biankó okmánytesteinek gyártására terjed ki.

„Az idén nyáron indult közbeszerzés elnyerése komoly elismerése az Állami Nyomda által garantált

magas szintű biztonságnak és szolgáltatásoknak. 1998 óta gyártjuk a különböző okmányokat, és ez idő

alatt mintegy 10 milliárd forintot költöttünk a biztonságot növelő fejlesztésekre és beruházásokra, amely

eredményeként komplex szolgáltatást nyújtunk az okmányok előállítása során. A most megkötött

szerződéssel 2017-ig az Állami Nyomda végzi a hazai, magas biztonsági szintet követelő okmányok

gyártását. Ugyanakkor Okmánybiztonsági Laboratóriumunk továbbra is világszínvonalú biztonsági

megoldások kutatásán dolgozik, és folytatjuk a fejlesztéseket az EU-s szabványoknak megfelelő,

legmodernebb chipes, elektronikus azonosítási szolgáltatásokat nyújtó okmányok terén is.” – mondta

Zsámboki Gábor, az Állami Nyomda vezérigazgatója.