Regisztráció Elfelejtett jelszó

Gondolatok a mnyp vs bux-hoz

Amatoregy

Szóval,

azt mondják, hogy:

ha infláció alatti hozam volt, azt az átlépők részére megtéritik. (Honnan számolják? 10 évre visszamenőleg, 2010-es év, belépéstől számolva?)

ha el lehetetlenítik a pénztárakat, akkor ki fog benne maradni. Ki zárja ki magát szándékosan?

Ha nem lesz új befizetés É S arra vagy kényszerítve hogy átlépjél, akkor a pénztárakat mi motiválja, hogy tovább működjenek?

Ha berágnak és ráöntik a piacra (értsd mindenben beállnak alsó limitre, majd a következő nap múlva is azt teszik, meg azután is) akkor kifogja ezeket megvenni?

Ha az 5000-es otp-t és 20.000-es mol-t 10 nap múlva eladják féláron, akkor a tagnak fele pénze lesz, amit átvihet.

Ha viszont fele pénze lesz, akkor az infláció alatti hozam, vagyis arra kipótolják.

A tag nem sokat veszít, mert 10 évre visszamenőleg 10 év átlagában infláció körüli hozamokat értek el.

A tag nem veszit, mert kipótolják. Viszont miből fogják kipótolni?

Tényleg miből is?