Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: Magyar buszok a BKV vonalain

apafi Előzmény: #327507

Ezt külön is berakom, hátha egy-két Rábás nagybüfi is olvasgatja a topikot :D

"Az Orangeways nyerte meg a BKV midibusz-üzemeltetési tenderét, így magyar gyártmányú járművek közlekednek majd több vonalon - közölte a budapesti közlekedési társaság.

A közlemény szerint a társaság Webasto S91 típusú, Euro 5-ös, alacsonypadlós, légkondicionált buszokat biztosít, amelyek 2011 végéig fokozatosan állnak majd forgalomba, felváltva a jelenleg közlekedő tizenhat éves Ikarus 405 típusú midibuszokat."

"A Webasto S91-est, amely Rába alvázra épül, és Magyarországon szerelik össze, a BKV 2008-ban már tesztelte a 10-es vonalon. A jármű először 2009. február 1-jén állt menetrendszerű forgalomba Gyömrőn, és több városban (Miskolcon, Pécsett, Hévízen, Keszthelyen) is tesztelték."