Re: Magyarországi pártvélemények a szlovák választásról
Zabás Előzmény: #267559Újabb botrány a parlamentben - Novák Előd a fajelméletről beszélt
Novák Előd- kcsit túlzásba viszi a lelkesedését!!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A1k_El%C5%91d
Kivonult Menczer Erzsébet fideszes képviselő a parlament kulturális bizottságának hétfői üléséről, miután Novák Előd (Jobbik) a "fajelmélet" és a "rasszizmus" szavakat használta a nemzeti és etnikai kisebbségi színházak pozitív diszkriminációját célzó javaslat kapcsán.
A többséget támogassuk, ne a kisebbséget. Önmagában nem érték, ha valaki egy kisebbséghez tartozik, nem érzem indokoltságát annak, hogy ezen az alapon részesítsünk pozitív diszkriminációban színházakat Magyarországon - mondta el az előadóművészeti törvény módosítását célzó előterjesztés bizottsági vitájában Novák Előd, aki a "fajelmélet" és a "rasszista javaslat" kifejezést is használta.
A sváb kisebbséghez tartozó Menczer Erzsébet kikérte magának a fajelmélet szó használatát és kivonult a teremből. L. Simon László(Fidesz), a kulturális bizottság elnöke rendre utasította Novák Elődöt, több képviselővel együtt ostobaságnak és ízléstelennek nevezte a jobbikos politikus szavait.
"Alföldi Roberta"
Nováknak nem ez volt az első botrányos kijelentése a parlamentben. Legutóbb Réthelyi Miklós meghallgatásán Alföldi Róbert leváltását szorgalmazta a Nemzeti Színház éléről, azonban az igazgató keresztnevét Robertaként emlegette. Bár a bizottság elnöke mértéktartásra szólította fel Novákot, a képviselő félrehallásra hivatkozott. Később a Napi Ásznak elmondta, hogy ő "nem a művész másságára gondolt". Igaz, ha azt is akarta volna mondani, amit hallottak, Alföldinek nem kell amiatt megsértődnie - közölte Novák.
atv.hu / MTI