Regisztráció Elfelejtett jelszó

Schiffer mondja és sokat elmond a világunkról:

TrendMan

Miután augusztus 5-én az ATV illetékese tényként tudatta, hogy augusztus 26-án indul az ÖT, tegnap – miközben az ATV-ben éppen az esti kedélyes beszélgetésre készültek – kiderülődött, hogy a műsornak vége, nem lesz, eltörölték. #jólfizetatóni Cserébe lesz időm végiggondolni néhány dolgot. Bő két évtizede folytatok rendszeres jelleggel nyilvános közszereplést. Azzal a feltételezéssel éltem mindig, hogy a demokratikus nyilvánosságnak lényegi eleme: ha gondolunk valamit a világról, hazánkról, azt osszuk meg egymással, ütköztessük meggyőződéseinket, győzzünk meg minél több honfitársunkat az igazunkról, s egy sokszínű nyilvános térben ez úgy működik, ha minden felületen, ahol erre lehetőséget kapunk, megosztjuk a közönséggel nézeteinket. Csakhogy az utóbbi időszak durván ráébresztett arra, hogy ez ma már egy illúzió. Léteznek csatornák, amelyek -egyszerűen üzletileg, nem kell ehhez politikai ármány sem- egy-egy vélemény-szekta foglyai és a vélemény- szekták rohadtul nem kíváncsiak más véleményre, csak a sajátjukra, s annak egyre extrémebb megerősítéseire. Ezért nem kell haragudni a szekta-tagokra sem, egyszerűen így érzik biztonságban magukat egy széthulló világban. Pontosítok: ma már érvelt vélemények sem nagyon vannak (ld. kommentfolyamok), inkább csak hányásszerű indulatkitörések. Az egyik csatorna (nevezzük ATV-nek) kizárólag azért hív be, hogy segítsek előállítani az 01g-szekta napi gyűlöletadagját 8-10 percben, a másik csatorna (nevezzük Hír Tv-nek) pedig kizárólag azért hív be, hogy a viktoriánus szekta napi gyűlöletadagját segítsek előállítani 8-10 percben. Ha az egyikbe anti-imperializmust, a másikba kormánykritikát csempésztem, a helyszínen ideges riporteri reakció fogadott és hónapokig nem hívtak. A végén pedig megkaptam azt az igazságtalan, ámde érthető kritikát, hogy mást mondok egyik+másik csatornán. Nem biztos, hogy nekem erre szükségem van. Valószínűleg meg kell barátkozzak azzal a gondolattal, hogy amit én gondolok a világról, az országról, arra egyre kevésbé nyílik tér az intézményesített