Regisztráció Elfelejtett jelszó

tiltott zónák és társadalmi összeomlás: ok vagy tünet?

TrendMan Előzmény: #1494464

matgab, elképesztően elvakultan látod a nyugdíjazás kérdését.

Amiket leírtál, fikció, mesterkélt, életidegen okoskodás.

Ha a világ ilyen lenne, akkor a miniszterelnöki székben egy gyermektelen férfi/nő ülne.

Az ember hálózatokban él, nem az jut előre, akinek rengeteg ideje van, hanem akinek nagy hátszele van.

Annak van nagy hátszele, aki nagy, erős közösségből jön.

Ennek legalapvetőbb formája a nagycsalád, sőt lassan ez az emberi közösségek egyetlen, utolsó hírnöke, mivel az emberi közösségek megszűnőben vannak.

Aki nagycsaládból érkezik, rengeteg olyan 'juttatást' kap, amire valaki aki gyenge közösségben él soha nem is számíthat.

pl.

Korábban egy olyan munkahelyen dolgoztam, amely viszonylag jó reputációval rendelkezett, egy külföldi megbízónak végeztek többnyire közgazdász végzettségű (többnyire Corvinus) fiatalok egy bizonyos fajta irodai munkát, amely nyelvtudást is megkívánt.

Mivel én hosszabb ideig itt dolgoztam, egy idő után feltűnt, hogy a frissen érkezők állandóan nyugat magyarországi származási helyeket emlegetnek (jóval a várható érték felett) és ilyeneket mondanak a hétvége közeledtével:

'hétvégén a balatoni telken vagyok', 'családi összejövetelünk lesz Balatonbogláron', 'a nagyanyám vár Keszthelyen, ahol házunk van', egyszer egy kollégám még összejövelt is szervezett Kenesén stb stb

Összességében úgy tűnik, hogy szinte mindenkinek illetve a családjának, aki ilyen úgymond jobb munkakörökbe eljut és Corvinus-t végzett telke van a Balatonon.

Vajon ezeknek a fiataloknak lesz jó öröksége?

Vajon ezek a fiatalok a sok szabadidejük miatt végeztek a Corvinuson?

Vajon valaki, akinek a családja gyenge, vagy aki mondjuk árva, kap elég 'juttatást', van esélye előrejutni?

/nyilván társadalmi méretekben mindenre és az ellentettjére is lehet egyedi példát hozni/

Az a kérésed máris megvalósult, hogy mindenkit tartsanak el a saját gyerekei öreg korában, hiszen létezik a kötelező szülő tartás intézménye:

https://nyugdijmaskeppen.hu/kotelezo-szulotartas/

Akinek viszont nincs gyereke vagy mondjuk meghalt, az csak az államra számíthat és kapjon szép, erős nyugdíjat.

Kivétel természetesen, ha multimilliomos az illető.

Gondold végig ezeket, mielőtt gyors sztereotípiákat visszhangzol.

(P.S Az orosz-ukrán kérdésben írt előző hozzászólásod viszont szerintem legalább részben helyes, alighanem az a téma nem érint ennyire személyesen téged.)