Regisztráció Elfelejtett jelszó

Gondolkodási struktúrák (gyűjtőtopik)

"A magabiztosság belülrő…

#875517 TrendMan

"A magabiztosság belülről fakad!"

Ezzel a reklám szlogennel egy gyógyszerészeti terméket próbálnak eladni.

Vajon hol itt a baj?

képzelet, hit és valóság

#875388 TrendMan

https://telex.hu/eszkombajn/2021/07/14/lulu-hurst-...

"...sokat számított, hogy az emberek hittek abban, hogy természetfeletti erőkkel rendelkezik.

Mint írta, szerinte ez egy fontos pszichológiai probléma, megmutatja ugyanis azt, hogy a képzeletnek milyen ereje van az emberek mentális és fizikai képességei fölött. Ebben pedig tulajdonképpen igaza is volt, ekkor ugyanis már évtizedek óta ismert volt az ún. ideomotoros tevékenység, vagyis az akaratlan mozgások. "

Unaztkozz, mert az jó

#873407 TrendMan Előzmény: #873405

Valóban.

Itt arról van szó, hogy kizárjuk az információk kakofóniáját.

Én így értem. :)

Unaztkozz, mert az jó

#873405 Ibiza Előzmény: #873391

egyedül lenni, a gondolataidba mélyedni és unatkozni az nem ugyanaz.
Én még életemben nem unatkoztam.

leleplezzük a leleplezést avagy ...

#873111 TrendMan

Mi a helyzet a D-vitaminnal?

https://infostart.hu/tudomany/2021/05/21/leleplezo...

A Covid helyzetre oly jellemző módon az első mondat már önmagában ellentmondásos:

"Ha kizárólag az adatokat vesszük figyelembe, észlelhető ilyen kapcsolat, de különböző tényezők, például a kor, nem, etnikum, testtömegindex, vérnyomás, dohányzás és lakóhely bevonása esetén nem figyelhető meg az összefüggés – írták a szakemberek a Jama Open Network című tudományos folyóiratban."

Vajon mit jelenthet ez?

/Az eredeti tudományos publikációt még nem volt időm elolvasni/

// Szimuláció-e vogymuk, kedvös feleim??

#865785 TrendMan

Index - Tech-Tudomány - „Nem kell robotcseléd a felsöpréshez”

"Mondjuk, hogy van egy olyan világ, ami szeret olyan világot szimulálni, ahol még nem tudnak szimulálni. Ez lehetséges. Tudunk erről valamit? Igen, tudunk. Vannak mozifilmjeink. Nem szimuláció, de fogadjuk el, ez a legközelebbi használható példánk. Tegyük fel a kérdést: a filmek mekkora része játszódik olyan korban, ahol még nem ismerik a filmeket? Jó sok idő telt el, mielőtt feltaláltuk a filmet. Ott van Egyiptom története, az ókori Görögország, Szpartakusz, Kleopátra, van film a Tízparancsolatról. Tehát van sok fontos filmünk arról a korról, amikor filmek még nem léteztek. A helyzet az, hogy ezek egy apró töredékét képezik a létező filmeknek.

A FILMEK 90 SZÁZALÉKA, HA NEM TÖBB, ABBAN A KORBAN JÁTSZÓDIK, AMIBEN MÁR LÉTEZNEK FILMEK."

Orwell tévedése, avagy hogyan függ össze a beszéd, a nyelv és a gondolkodás ...

#865470 Ibiza Előzmény: #865466

nem tudom melyikre gondoltál de töröltem a link nélküli saját véleményt, szerintem arra gondoltál és azt nem ide szántam, nem is ide való, véletlenül került ide. De korábban már szóltam hozzá tehát némiképp tanácstalan vagyok.
Tudod egy ember egy vélemény. :) impresszionista vagyok és nálad az expressio.

Orwell tévedése, avagy hogyan függ össze a beszéd, a nyelv és a gondolkodás ...

#865466 TrendMan Előzmény: #864830

Köszönöm, hogy ebben a topikban történő első hozzászólásod második mondatában máris bevetetted a varázsszót, mely köré minden hozzászólásod épül.

Hozzád képest a római szenátor, aki a közismert történet szerint minden hozzászólását azzal fejezte be, hogy

- Még csak azt szeretném elmondani, hogy véleményem szerint Karthágót el kell pusztítani!

hozzád képest egy kispályás monomániás személy volt.

Grat!

Orwell tévedése, avagy hogyan függ össze a beszéd, a nyelv és a gondolkodás ...

#864703 TrendMan

"

Orwell ritka tévedése

Egy revelatív retorikatörténeti elemzés nemrégiben úgy találta, hogy az amerikai elnökök fogalmazásmódja a huszadik század legeleje óta folyamatosan egyszerűsödik,

egyre inkább kinyilatkoztatásszerű,

egyre kevésbé logikusan érvelő. Trump és Biden nyelvezete így egy bő évszázados retorikai trend (eddigi) betetőzésének tekinthető, nem pedig valamiféle hirtelen elhajlásnak, kilengésnek vagy hibajelenségnek.

Mint ismeretes, George Orwell sok esetben dermesztő pontossággal jósolta meg a jövőt, ám a politikai nyelv kérdésében meglepően naivnak bizonyult. Az 1940-es évek demagógjaiból kiinduló meggyőződése szerint ugyanis

az őszinte és becsületes politizálás ideje majd akkor jön el, amikor RÖVID ÉS KÖZÉRTHETŐ MONDATOKKAL SZÓLNAK HOZZÁNK A VEZETŐINK végre.

Merthogy az összetett mondatoktól és idegen szavaktól hemzsegő politikusi beszéd az igazságot és a tényleges szándékot hivatott elfedni csupán – vélte a legendás angol író. Julie Sedivy nyelvész megfejtése azonban mégis helytállóbbnak látszik: szerinte a túlontúl egyszerű közéleti beszéd szükségszerűen

csakis hazug lehet,

mivel a világ bizony bonyolult.

Mégpedig elképesztően és félelmetesen. Komolyan, skacok, nem viccelek. Na mindegy."

Bizonyították az ikerprím-sejtést véges testekre

#850412 TrendMan Előzmény: #850359

Ezt én is sejtettem eddig, de ez a bizonyosság felvillanyoz!

"Megfejtették az aranymetszés titkát" ja biztosan

#849428 Ibiza Előzmény: #849421

:) a lényegtelen részben van a lényeg. Ez még csak pezzegetés.

Felállítunk egy sejtést amit utána axiómaként kezelünk.. probléma megoldva.

Mint a nagy bummnál.. mi volt előtte? semmi? semmi, sem tér sem idő sem energia, anyag is csak később lett..mert így kényelmesebb...talán valami "leves" még is volt, mondja az épp üzemi paradicsomlevest szürcsölő tudós aki korábban bőszen vallotta a föld lapos.

Elég ha egy 1mm-es kis legyet megnézel, lát érzékel, táplálkozik repül, szaporodik,átalakul, mindezt egyedül. Ki írta a programot? ki gyártotta? A legkorszerűbb anyagból készül, könnyű és kemény kitin ragyogó szinekben. Vagy a csúf hernyóból csodás pillangók (amiknek a színét még nem sikerült produkálni).
Vagy amikor a környezetéhez tökéletesen alkalmazkodik egy faj.. átvéve annak színét formáját. Vagy amikor a mélytengeri állatok fényt használnak, hogy odacsalogassák a táplálékukat... ezek mik?
Sima evolúció? Mutációból kialakult faj? kicsi lenne az esélye..


Vagy ott vannak a paraziták amik megváltoztatják a gazdaállatuk viselkedését..hogy olyat tegyen, amit magától nem tenne és a parazita érdeke szerint viselkedjen..megegye őt egy melegvérű ami a parazita valódi gazdaállata... félelmetes.

Ez az a pont amikor a természet találkozik a vallással, amit az ember formált a megérthetetlenre, majd később könyv formában átírták a hatalomgyakorlás eszközének, némi életmódviteli- és egészségügyi ismeretekkel színezve.

Ha ismered a természetet, annak működését akkor egy csodálat egy boldog felismerés alakul ki az emberben és látja azt a harmóniát, félelmetes erőt ami alapja volt a valódi vallásnak az irányított vallásokat megelőző "pogány" vallásnak. Ha nagy viharba kerülsz ott átélheted a természetes vallást, hallhatod ösztönös fohászodat.

Azt gondolom az ember felismerhet részeket de ezt a helyén kell kezelni.

Klassz dolog, az ember meg akarja érteni mi miért van.

A prim számokkal és a Pí számmal talán beletalált valamibe az ember..főleg miután a természetben tapasztaltakkal összeveti.

Az aranymetszés és társai egy felismerés..amit a megfigyelésekből lehet meríteni.. elég ha kimész a kertbe vagy gyorsított kamerával nézed a különböző növények fejlődését.

Valamelyik állatos csatornán láttam egy nagyon jó filmet a prim számok és a kabócák szaporodásának az összefüggéséről..csodálatos.. a különböző kabóca fajok prímszámok szerinti időben kelnek ki szinte egyidőben..hogy ne keveredjenek ne kelljen hangban versenyezniük, ne legyenek táplálék konkurensei..a hatalmas szám ahhoz kell, hogy nagyobb arányban legyenek túlélők...

A fentiekkel el is jutottunk egy fontos kérdéshez, mi az élet értelme? a szaporodás? egy folyamatos reprodukció? Ráadásul akkor állandón u.olyan lenne minden, ezért belerakott a természet egy játékelméletet.. a mutációt..ami bejön az fejlődik ami nem az kipusztul. Miért ilyen gazdag az élet megjelenési formája?

tehát szerénység tudós elvtársak..szerénység.. az ember is csupán egy faj az élővilág palettáján.