Oldalunkon a felhasználói élmény javítása és egyes szolgáltatások elérhetővé tétele érdekében
HTTP cookie-kat (sütiket) használunk.
További információk
"Jónap Richard" cikkét nagyon jónak és mindenki számára hasznosak tartom:
„Aki a határait feszegeti megtapasztalhatja, hogy a határai visszafeszítik őt.”
..."AMI EZEN A HÉTEN TÖRTÉNIK AZ A KISZÁMÍTHATÓ IDŐPONTBAN BEKÖVETKEZŐ KISZÁMÍTHATATLANSÁG.
Ez szemben például a 2001-es WTC elleni terrortámadással, amikor kvázi 18 perc alatt változott meg drámaian a tőkepiac hangulata azt az előnyt adja a piaci szereplőknek, hogy lelkileg felkészülhetnek az árak csapkodására. Az egyes megkötött ügyletek kockázatossága alapján háromféle módon nyithatunk pozíciókat az elnökválasztás kapcsán:
Előre meglévő fedezetlen pozíció vagy az elnökválasztás előtt megnyitott valamilyen esemény bekövetkeztére spekuláló pozíció: ez az ügyletfajta kockázatkezelés szempontjából egy rémálom. Sokszor nincs stop-szint, ahol zárni lehetne a veszteséges pozíciót. A piac sok ilyen esetben egyszerűen odébb ugrik. Óriási pénzt lehet keresni és bukni rajta. Vakmerőség szempontjából ez nem a nyugdíjas szörfösök stílusa.
Az adott esemény kimenetelére történő reagálás, egy reakció-trade: kockázatkezelés szempontjából összehasonlíthatatlanul jobb az előzőnél. Kiszűri a pozíciónk számára katasztrofális hatással járó eseményeket, ám még mindig nem látjuk belőle a piaci szereplők összpozicionáltságát, a piac akaratát.
A reagálásra történő reagálás: ez a hosszú élet titka a tőzsdei kereskedésben. A türelem, amikor valaki kivárja nem pusztán az esemény végeredményét, hanem megnézi az elsődleges piaci reakciót is. Amikor pedig a piac már megmutatja a jó stop-szinteket, akkor kalkulálható módon lehet beszállni az adott dologba. Úgy, hogy az új trend a barátunk tud lenni.
Én személy szerint ezeket a piaccal való harmadik típusú találkozásokat javaslom mindenkinek, aki kereskedni szeretné az amerikai elnökválasztást. Olyan hetünk van most, ahol a hullámok születnek, ám vigyáznunk kell magunkra, hogy ne csináljon ki minket a gigantikus erejű első hullámok egyike.
Rengeteg jó kereskedési lehetőségünk lesz heteken át pusztán az elnökválasztás eredménye által generált portfólió átrendeződések kapcsán.
A következő napokban azonban nem árt extrém óvatosnak lenni!"
Látod milyen rendes vagyok, meg-vártam míg zár a piac, hogy a kérdésedre 100%-os tuti tippet tudjak adni-:)))
..és igy a profi válasz: nem-:)
Komolyra fordítva ,a D Ma 200 is 12078 körül ólálkodik ...sanszos egy ilyen kulcsfordítós nap után + a vissza teszt (0,618 fibo 12022), de a többi fibo szint is benne lehet főleg 0,5 12.241, és az álom 0.382 12.459 ....én megvárom még + a FED döntést is... addig inkább orosz rulette nekem
Utána trend indul vagy le vagy Feel(ing)/mint a macska farka: egyszer lent, egyszer fent-:))) ... oszt abba állok bele
Nos, megjött a hó eleji átutalásocska, mellyel a jegybankok megtámogatják a piacokat.
Most ott ülnek azon a snassz néhány-százmillió dolláron: jaj mitévők legyünk, be kéne fektetni, de itt ez a bizonytalansági tényező, ez az elnökválasztás, mit tegyünk?
USA választások előtt elengedni a piac kezét...?-:))) ...kizárt, mert minden épeszű short-hot nyitott a közelgő, de már itt lévő bizonytalanság miatt, így aztán muszáj elhitetni, hogy káprázat hatása alatt tették...lehet addig így fog menni ameddig nem lesz USA végeredmény, azaz egyértelmű győzelem, vagy kormány...
FED döntés a héten! .káosz esetén lehet emelik a tétet, sőt biztos, egyébként meg csak támasztani fognak az új elnöknek ...amibe 10-15 % korrekció belefér, mert onnan megint fel-lehet beszélni a népet...
Spy - 3000(2950/2700), DAX 10.000 környéke a legjobb esetben