A longot ilyenkor már nem szabad. Nem éri meg, mert ha éjszaka nagyon lefordul, akkor ott maradsz beragadva.
Még ha benne van a pakliban, hogy felmegy 12.250-ig, akkor sem nyitok longot.
A longot ilyenkor már nem szabad. Nem éri meg, mert ha éjszaka nagyon lefordul, akkor ott maradsz beragadva.
Még ha benne van a pakliban, hogy felmegy 12.250-ig, akkor sem nyitok longot.
A terv: fel 12.250 majd le 12.040 kis hezitálás és le 11.830
emelkedéssel nyitogatom, de, ha látom, hogy ismét fog emelkedni, akkor a pluszban lévőket zárom.
Sejtettem, hogy ekkora esés után azért lesz valamennyi felfelé korrekció, de nem figyeltem igazán és nem nem léptem az alja körül longba.
Lenthor, hagyod a visszanyitott shortod, vagy majd még rányitsz fentebbről?
Én egyelőre kivárok, ha már eddig nem nyitottam shortot (amúgy is rosszul vagyok már a chart látványától is, hogy miket hagytam ki megint).
Szarvasvadasz szerint az SP is az első long határhoz érkezett 3042-nél és innen felfelé fordult egyelőre.
szarvasvadasz kedd, 14:52
Előzmény: #24649 szarvasvadasz
#24880
Továbbra is jók vagyunk még,
megcsinálta a várt sárga zónás korrekciót (= van egy újabb zöld pipánk)
és kitörés előtti fázisban vagyunk. Ha 3168 a zajló felfelé körrel
törik, 3230 a minimális célszint, az ideális 3300.
Jelenleg 3042 a legközelebbi elsődlegesnek tekinthető long határ, amíg fölötte vagyunk 3230 - 3300 zóna elérése reális marad.
Scenariotol függetlenül továbbra is érvényes most még, hogy 2723 a legtágabb long határ, amíg fölötte bárhol
megállnak az esések, emelkedhet tovább a képen levőtől eltérő
szerkezettel
SPX h8
Egyelőre még gondolkozom rajta, mert kicsit durvának tűnik!
De, ha igazán beindul az esés, akkor a 3. hullám elvben lehetne 10.771-nél.
De, erre még várjunk!
Előbb nézzük meg, hogy mit csinál az elsődleges céljaimnál 11.538-nál, vagy 11.213-nál.

12.088-nál nem engedtek felfelé korrekciót, ezért is nyitottam vissza a shortokat.
Impulzív esésbe váltott és megkezdte a C/3 hullámot.
Sziasztok, jó hétvégét!
Ha esünk, akkor a távolabbi célok:
11.538 (50%-os fibo) és
11.213 (61.8%-os fibo)
------------------------------------------------------
Ugyanis ezt várom! Ha leérünk, akkor újratervezés!
Igen, olvastam és emlékeztem is a szintre. Akkor elég hihetetlennek tűnt, aztán még fölé is emelkedett a 12273-as szintnek. Ezek a mozgások nagyon el tudnak bizonytalanítani.
A másik hibám, aminek már nagyon sokszor láttam a kárát, hogy jó jó pozikat nulla körül vagy akár kis mínuszban zárok, ha a másik irányba indul, ahelyett, hogy rányitnék még, ha jól gondolom az irányt.
Ma délután is nullában zártam a 12250-ről megnyitott shortot, pedig csak kb. 10 ponttal ment feljebb, ahonnan még egyet rá kellett volna nyitnom.
A mostani aljról innen célszerű lenne egy long nyitáson gondolkodni vagy az meredek?
Várok még egy kicsit, hogy korrigál-e feljebb és ott nyitom vissza a shortokat, ha nem, akkor 12.088 környékén.
Naposon kell nézni! Itt nincs szigetforduló lehetőség!
De, holnap esünk tovább!
Ha holnap a DAX a sárga rés alatt nyit, akkor az SP-hez hasonlóan szigetforduló?
Feltennél erről egy jobb, pontosabb chartot?
Rövidtávon 12.088-nál tarthatnánk egy kis pihenőt.
---------------------------------------------------------------------------------
KB58! 10:37-kor 12.273-nál írtam, hogy 12.088-nál tarthatunk egy kis pihenőt!
Most 12.088. Shortok nagy részét zártam!
