Regisztráció Elfelejtett jelszó

Osztalékot kapni jó.

otp

#862228 Koffein

"A bank likviditási pozíciója és tőkehelyzete továbbra is stabil, folyamatosan vásárolja vissza a sajátrészvényeket, és a menedzsment abban is elkötelezett, hogy jövőre osztalékot fizessen, amely során kompenzálja a részvényeseket az idén elmaradt osztalék miatt is"

https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/meglepetes-az-o...

ha dupla osztit fizet, az se annyira kecsegtető... kb 250 ft helyett fizet majd 400-500-at, az kb 3% osztihozam... ha 10e alatt lehetne hozzá jutni,akkor talán, talán, de ez is csak egy év, 22ben visszaáll a kéccávalahány hufos oszti... oszti portfólióba még mindig nem tudom elképzelni..

osztalék körkép 2020

#859597 Zabalint Előzmény: #858883

Én is nézegettem GSPARK-ot. Ez egyszeri rendkívüli osztalék, egyébként 120-130 körül lenne, ha a teljes osztalékot levonom, akkor 3500 lenne az árfolyam. Nyereség alapján kb. 4.1% jut a részvényesekre, amiből osztalékot lehetne fizetni, ezzel a 3500-as árfolyammal számolva. Szerintem túlértékelt, viszont jó cég, és a válság ellenére van növekedési potenciál benne, de csak 3000 alatt vennék bele (mármint osztalék vágás után 3000 alatt, azaz előtte 4000 alatt)

osztalék körkép 2020

#857910 Koffein Előzmény: #857872

"A Volkswagen bejelentette, hogy a járvány miatt felülvizsgálja 3 milliárd eurós osztalékjavaslatát. A részleteket egyelőre nem közölték. Hasonló lépésről döntött a Raiffeisen is, ahol egyelőre nem fizetik ki a 329 millió eurónyi osztalékot, annak sorsáról majd csak később döntenek. "


osztalék körkép 2020

#857870 prfecó Előzmény: #857825

abnormális osztalékot fizetni pl. Opusnak is? vagy tudnak valamit , hogy haveronak sokszázmillió forintjuk bennrekedne.

osztalékcsökkenés az S&P500-as cégeknél

#857790 Koffein

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200407/hatalmas-o...

...a bankház elemzői az osztalékoknál 25 százalékos visszaesést vetítenek előre az egy évvel korábbi kifizetésekhez képest.

  • Március eleje óta a teljes részvény-visszavásárlások 27 százalékát adó 51 cég függesztette fel a visszavásárlásait, míg az S&P500-ban szereplő cégek közül a múlt hónapban 13 csökkentette vagy függesztette fel az osztalékfizetést az elemzés szerint.


EKB

#857491 Koffein

"..az EKB is azt javasolta, hogy az Eurózónában se osztalékfizetést, se részvény-visszavásárlást ne hajtsanak végre októberig a bankok."

osztalék STOP németeknél

#857386 Koffein
"A német kormány azt kérte a tőzsdei társaságoktól, hogy a pénzügyi helyzetük erősítése érdekében ne fizessenek idén osztalékot. Ez valószínűleg feltétele is lesz az állami segítség és hitelgarancia esetleges igénybevételének. Európa-szerte egyre nagyobb a nyomás a tőzsdei cégeken, de főleg a bankokon, hogy a jelenlegi környezetben inkább ne fizessenek osztalékot."