Regisztráció Elfelejtett jelszó

Egyszer csak elkezd emelkedni az olajár

100$

#874591 Koffein

amikor ilyen nyilatkozat látunk, általában akkor szokott fordulni a piac... így a covid után, mivel folyamatosan csökkentették a termelést, ezért belemarhat a 100ba, sőt új ath-ra is mehet, ha az arabusok beakarják hajtani az elmúlt évek veszteségeit...

"Már nem csak a kereskedők várják 100 dollárra a kőolaj árfolyamát, hanem néhány nagyobb olajcég vezetője is további olajár emelkedést vár, mivel az elmúlt években elmaradtak a beruházások az új mezők feltárásába, s a bizonytalan jövő miatt most sem túl nagy a tolongás. A Total és a Shell vezérigazgatója nyilatkozott erről. Ma jön az API adat, ami egyes jól tájékozott emberek szerint 7,2 millió hordós csökkenést mutathat a készletekben az elmúlt hétre vonatkozóan, miközben az elemzők várakozása 4,1 millió hordó csökkenés. Ez pedig továbbra is az olajár emelkedésének irányába mutat, annak ellenére is, hogy ma éppen csökkenést látunk az olaj árfolyamában."

wti

#858330 matgab Előzmény: #858306

Egy érdekes matematikai kérdés, hogy ha 2 USD-n adom el a 0 USD-n vett olajamat, akkor hány % nyereségem lett?

wti

#858306 Koffein Előzmény: #858284

"A tegnapi napon újabb negatív rekord dőlt meg a világ olajpiacán, mivel -37 dollárt ért el zárásban a WTI májusi határidőre. Ennek a határidős kontraktusnak ma van a lejárati dátuma, tehát ma lehet utoljára kereskedni ezzel az instrumentummal. A NYMEX tőzsdén forgó WTI elszámolása a cushingi (Oklahoma állam) Henry Hub nevű tárolóba történő fizikai leszállítással történik. Számos kereskedő kezében maradt vételi kontraktus egy nappal az utolsó kereskedési lehetőség előtt. Ezek a kereskedők negatív áron is hajlandóak voltak inkább lezárni a korábbi vásárlási pozíciókat, mivel fizikailag nem tudnak eleget tenni a leszállítási kötelességnek. Ennek a közvetlen oka, hogy gyakorlatilag telítődtek az USA nyersolaj tárolói és a vezetékrendszer is tele van olajjal, míg a közvetett ok az, hogy jelenleg bőven meghaladja a kínálat az olaj iránti keresletet, tehát a vételi oldalon alig volt érdeklődés. A júniusi WTI kontraktus 21,3 dollár volt ma reggel, 90 centes emelkedést mutatott az árfolyam. A következő napokban kismértékben csökkenhet a volatilitás, de a júniusi lejárat idején nagyobb változékonyságot és hasonló anomáliát láthatunk majd."

Hát ezek az oldalak is h…

#858279 matgab Előzmény: #858276

Hát ezek az oldalak is hiányoztak a pénzügyes tankönyvemből, hogy ilyen lehet...

Tehát, ha veszek egy hor…

#858278 TrendMan Előzmény: #858276

Tehát, ha veszek egy hordóval, kapok 37 dollárt!

Már csak finomítanom kellene, no meg tárolni.

:-)

Szintén pf-en azt olvast…

#858271 TrendMan Előzmény: #858270

Szintén pf-en azt olvastam, hogy júniusig várható valamilyen OPEC beavatkozás, de májusig már nem.

Kiváncsi vagyok, mit mutatnak majd holnap az erste olaj certifikátok. ??

amúgy ez mekkora faszság…

#858270 Koffein Előzmény: #858267

amúgy ez mekkora faszság, hogy májusi hati 46cent, a júniusi 20dodó? mindenesetre nekem az jön le, hogy a szaudi-orosz árháború jól megkeveri a lapokat...

pf szerint a májusi hatá…

#858267 Koffein Előzmény: #858265

pf szerint a májusi határidő https://www.portfolio.hu/uzlet/20200420/tortenelmi...

A WTI májusi határidős árfolyama 46 centen állapodott meg, ami 97%-os (!) esést jelent egyetlen nap alatt. A Brent típusú kőolaj árfolyama eközben közel 2,4%-os csökkenéssel 25 dollár felett mozog, a júniusi határidős WTI pedig 20 dollár felett, ami 18% körüli esést jelent. A májusinál immár jobban mutathatja ez az olajpiaci várakozásokat.

wti

WTI azért olcsóbb, mert …

#858235 Bendeguz Előzmény: #858205

WTI azért olcsóbb, mert Texas belsejéből ki kell juttatni a tengerig, ami költség. A Brent eleve tengerbe folyik :D Nos én így értettem ezt anno.

"2001 óta nem látott szi…

#858231 Koffein Előzmény: #858230

"2001 óta nem látott szintre esett az amerikai könnyűolaj ára tegnap éjjel, hordónként 14,47 dolláros áron is forgott. Az ok az, hogy holnap kifutás van, miközben az olajtárolók töltöttsége miatt nem igazán lehet leszállítani az olajat. Így nagyon erős kontangót láthatunk, hiszen a júniusi határidő jóval magasabban, 23 dollár fölött mozog. Igaz az is csökkent, mégpedig 4,6 százalékkal. A piaci pletykák szerint Texasban holnap kitermelési kvótákat vezethetnek be. Ugyanakkor arról is beszélnek, hogy a Trump adminisztráció esetleg olyan ösztönzőket vezet be, ami arra készteti a termelőket, hogy számos kúton leállítsák vagy csökkentsék a kitermelést."

"A világon egyre nagyobb az aggodalom, hogy egy hónapon belül telítődnek a tárolók és emiatt a befektetők ismét eladták az amerikai kőolajat. A WTI 21 éves mélypontra, 15 dollárra esett a közeli határidőre, de a belső texasi árak 2 dolláron is voltak. A zuhanó árak arra kényszerítik az olajcégeket, hogy lefojtsák a kutakat, mivel fizikailag nincs hol tárolni a kitermelt olajat. Ez a kapacitások végleges kiesését okozhatja, ami emelkedő olajárnál lehet komoly probléma. Az olajtermelő országokban is nő a feszültség, Nigériában sztrájkok törtek ki."


Hogy lehet így kereskedn…

#858230 matgab Előzmény: #858217

Hogy lehet így kereskedni baszki:

a Pf arról ír, hogy 14 USD-re esett az olaj ára és 20%-kal csökken.

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200420/osszeomlott-az-olajar-1999-ota-nem-volt-ilyen-427080

Ezzel azonos árat látok itt:

https://oilprice.com/oil-price-charts/45

Az Investingen azt látom, hogy a WTI -5% 23,71 USD-n,

https://www.investing.com/commodities/crude-oil

míg a stooq-on 23,7 és +30%-on van az olaj ára!

https://stooq.com/q/?s=cl.f&c=1d&t=l&a=ln&b=0

Oké, hogy gondolom a 23,7 az most a rollforward miatt ilyen extrém, de mennyire félrevezető így ez az egész!

nem értem, hogy ez a hat…

#858217 matgab Előzmény: #858206

nem értem, hogy ez a határidő görgetés hogyan befolyásolja.

Gondolom ez a contango miatt volt, hogy a jövő havi olaj ár jóval alacsonyabb jegyzésű volt és így a régi 25 a mai 18. De azért ez nekem barom furcsa akkor is. Követhetetlen.

nem azért vált ennyire s…

#858207 Koffein Előzmény: #858206


nem azért vált ennyire széjjel, mint ahogy B.B. is mondja, a WTI likvidebb, azaz tőzsdei kereskedésre több speki használja... de Brent-be megy az olajkereskedelem kétharmada?

A WTI nél határidő görge…

#858206 Tapasz Előzmény: #858205

A WTI nél határidő görgetés volt, a finviz.com-on 25 felett zárt, az investing.com-on meg 18.18-on.

Ma a Crude Oil WTI esett…

#858205 matgab Előzmény: #857929

Ma a Crude Oil WTI esett 8,5%-ot, a Brent emelkedett 1,87%-ot. Már ezt sem értem. Régen amikor 60-70 dodó körül volt az olaj akkor volt a kettő között kb 3-4 USD különbség (azaz kb. 5%). Ma a WTI:18.18, a Brent 28.34

Érti valaki , hogy miért van ilyen nagy különbség 2 hordó olaj között?

A másik amit nem értek, hogy esett ugye a WTI, az amcsi könnyűolaj, ehhez képest hogy alakult az olajos cégek részvényárfolyama?

Marathon Petro +16%

Valero +15%

Conoco+13,5%

Abraxas +13%

HAL: +12,4%

Philips 66 +11%

stb stb...


Valaki segítsen már elmagyarázni, hogy miért emelkednek az olajos cégek 10%-okat, amikor az általuk kitermelt olaj 8%-kal esik?? Ilyet én a mostani időszaktól eltekintve nem nagyon láttam még.