Regisztráció Elfelejtett jelszó

ÓRA

igen,ugye vannak élethel…

#838759 Sumér harcos Előzmény: #838752

igen,

ugye vannak élethelyzetek amire bizonyos tipusok valoak,ezért nem is oldhato meg 1ember repertoarja 1-2 db orával.

erre gyűrős mindenre egy casio gshock is jo lenne neked,mert amit felsoroltál arra egy festina sem tul alkalmas,ugyan nem láttam a példányt.

egyébként a doxákrol sok minőségi problémát is hallok.

Mo-n visszi még a márkát az 50-60as évek mitosza,külföldön ismeretlen.

Harcos!15 éve van egy Fe…

#838752 kerikoma Előzmény: #838748

Harcos!

15 éve van egy Festina karórám, valami regisztrált collektion 1920. Nem volt drága óra 35 éves szülinapomra kaptam asszonykától. Csak elemcser (szigorúan órásnál) és már két szíjgarnitúrát kibirt. Éjjel nappal rajtam van.

Most az ötvenedikre a barátoktól kaptam egy több száz ezer forintos DOXA órát. Már az elején mondták, hogy jobban kell rá figyelni, nem illdomos minden tevékenységkor hordani. Nem hittem el, ezért fürdés, favágás, bármilyen fizikai munkánál rajtam volt. Egyszer csak megállt. A szervízbe mondták, hogy tényleg csak akkor használjam amikor nem teszem ki ilyen tevékenységeknek. Azóta a szekrénybe van és maradt a Festina :-))

Ezen a pályán ebben a mu…

#838748 Sumér harcos Előzmény: #838743

Ezen a pályán ebben a munkakörben ez nem megengedett. Elvarja a piac. Hozzátartozóik a milliohöz mint egy zakó vagy jó táska.

véletlenül nem az lehet …

#838743 Koffein Előzmény: #838741

véletlenül nem az lehet a háttérben, hogy csak simán lecsinálja, hogy milyen óra ketyeg a kezén? :)

bill gates kezén is, egy pár dolláros casio virít, anno obama kezén meg fitbit... :)

a héten 1ütt ebédeltem e…

#838741 Sumér harcos

a héten 1ütt ebédeltem egy ismerős kereskedővel,aki 10-20-50+millios gépeket sóz rá ügyfelekre nagy ritkán,mikor befut egy veréb lizinggel.

nos volt rajta egy vmi kóc chrono timex....

hogyan lehet ezt az embert komolyan venni?

sehogyan.

ilyen mozgástérben...AZ ÓRA....emberek!

mert mit sugall?

hogy nem megy a bolt,vagy xarok a gépek.

Többet nem tud mint egy …

#838547 Koffein Előzmény: #838529

Többet nem tud mint egy telefon, sőt! kevesebbet tud, mert telefon/net nélkül nem feltétlenül funkcionál, max ha van benne kártya. Ahogy Hírküldő is írta, arra jó, ha elmész edzeni, futni, úszni stb, vagy akár napi alap használathoz akarod hordani pl mész valahova, hallgatod a zenét és nem akarod elővenni a telefont, okos órán tudod léptetni a köv számra, hangerőt szabályozni, hírt tudsz olvasni, térkép funkció, email, sms-t eltudod olvasni rajta stb stb. Nem váltja ki a telefont,de egy klasszikus órát se nagyon, mert 2-3 naponta tölteni kell. Hangulattól függően olyan kinézetű órát varázsolhatsz, amilyet szeretnél, hisz egy gombnyomásra lehet stílusos vintage, vagy sportos, de akár a színekkel is tudsz játszani, de ezek már felesleges pluszok... :)


Azóta nem hordok órát, m…

#838529 KawaBazsy Előzmény: #838525

Azóta nem hordok órát, mióta van telefonom, mer azon ugye van vekker. Ill. a pacisat időnként felveszem, de az "ékszerként" funkcionál, arra meg egy okos óra nem alkalmas. Igazából azt sem tudom, h miben tud többet, mint egy telefon.

:)elemcserénél még nem n…

#838526 Sumér harcos Előzmény: #838518

:)

elemcserénél még nem nagyon lehet büszkélkedni egy igazi órásnál,már a kézi felhuzos vintage katagoria csak-csak....de nem kimagaslo érték általában,

büszkélkedni,maximum 5-8 évente, kötelező szerviznél ,egy automata svájcival.

okossal meg max a gimiben:)

igen,de az olcsok az okosbol,sokkal kisebb tudasuak is,azt mondják.

:)vmi olyasmi történt,me…

#838525 Sumér harcos Előzmény: #838511

:)

vmi olyasmi történt,mert tegnap egyik barátom(Ő már többé hagyományos órát soha nem vesz)

elém tolt 1et. vmi samsungot.

de....nem hiszem.

abbol indult,hogy nekem hiányzik orában még 1 igazán-sport-buvár-strand ora.

néztem is többet,erre dobta be az okost,hogy miért nem ilyet....

de egy casio gshock is 7év mulva is ora,30ezerért,

az okos meg soha,akksija cserés 2év mulva,az ora meg 5-6 eldobos 70-250ért.


Szerintem olyan ez a hag…

#838518 Hírküldő Előzmény: #838508

Szerintem olyan ez a hagyományos óra - okosóra összehasonlítás, mint az e-könyv - papírkönyv téma. Aki szereti kézbe venni, nézegetni, felhúzni (mármint, ha még olyan), az elemcserénél büszkélkedni egy kicsit az órásnál, az nem fogja leváltani egy okosórára.

Aki meg szereti, ha futás közben valami méri a kilométereket, mutatja a kalóriát, kiírja a beérkezett e-maileket, esetleg fogadja a hívásokat és a többi, az vehet egy ilyet is nyugodtan. ma már szinte fillérekért hozzá lehet jutni az okosórához is.

még kitartok....erős ing…

#838509 Sumér harcos Előzmény: #838508

még kitartok....erős ingerek érnek.:)

ám a környezetemben gomba-mód szaporodik,ismerosok egyre többen vásároltak már.

nagyon sok van.


1.a legnagyobb bajom még mindig azzal van,hogy egy ugymond szemetet vásárolok, tegyük fel 100ezerért az élettartama miatt.

Hiszen akksi 2év,ora lehet 4 év és vonulhatnak a kukába,nem elég ilyen hulladékbol a telefon?

2.Mit nem tudok elintézni okostelefonon,amihez olyan nagyon okosora kell?

3. apro,kicsi,nem látom,idegesitő...a telefonjaim is már oriás betuméreten.

4. 100-200ezerért olyan igazi- orát lehet kapni,ami 100év mulva is ora és érték,megfelelo szervizeléssel.

Régóta vitatéma, hogy az…

#838508 Sumér harcos

Régóta vitatéma, hogy az okosórák milyen hatást gyakorolnak a hagyományos órapiacra. Az adatok alapján egyre többet adnak el belőlük és hosszabb távon biztosan lesz hatásuk a klasszikusabb órák vásárlóira. A vásárlók egy része nem fog több órát venni csak azért, hogy okosórája és hagyományos órája is lehessen – másokat viszont éppen az okosórák vezethetnek el a mechanikus órákhoz.

https://kronometer.hu/2018/02/21/egyre-novekszik-a...

Doxa,Omega 1950-1969

#831684 kápé Előzmény: #831673

A szöveg környezetet nem tekintve ennek annyi értelme van, hogy az ősi sumérok felfedezték,hogy tíz ujjuk és négy végtagjuk van. CSODÁS. :) :) :)

Doxa,Omega 1950-1969

#831673 Sumér harcos Előzmény: #831663

"Tíz ujjunk van és négy végtagunk, mégis 60 percre osztottuk fel az órákat, a kört pedig 360 fokra. Ezt részben az ősi suméroknak köszönheti az emberiség......"

na tessék:))

Doxa,Omega 1950-1969

#831234 Sumér harcos Előzmény: #831228

:)

egyébként amennyiben nem családi lenne,az Omegára vevő lennék.

De igy tilos eladnod bárkinek is!