Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

vámok

#824137 banyaiz Előzmény: #824118

Trump szerintem a választási ígéreteit próbálja látszólag teljesíteni.

Szemfényvesztés a 90%-a ennek a kereskedelmi háborúnak, és többi történetének.

Költségvetési élénkítés miközben monetáris szigorítás van az jó lépés sőt muszáj , de ezek a külpolitikai farokméregetései szerintem nagyobb a füstje mint a lángja. Lássák a népek micsoda elnökük van. Leszámol EU-val, Kínával, É-Koreát megoldja a Twitter keménykedéssel, egy Putyin telefonnal megoldja az orosz konfliktust stb. :) Bevándorlás ügyben is nyomul, hasonló hozzáállással.

Amerika az első ígéretnek a megvalósulása. Dumában leginkább.

Szóval ilyen valóságshow parasztvakító történetnek gondolom ezt amit művel. Kis kozmetikázásokkal amik inkább jelképesek. Persze ha valóban beleéli magát akkor komolyra fordulhat.

Amcsiknál most jön a jelentési szezon arra pörögnek inkább most, jó 2 negyedévet várnak. Trumplistészta kereskedelmi háborúzása persze hosszú folyamat lesz, de a vége sok hűhó semmiért.

vámok

#824118 TrendMan Előzmény: #824117

Nem tudom egyértelműen felbecsülni a hatását, de akkor pénzszűke volt, most meg pénzbőség van.

Tehát a helyzet jelentősen különbözik.

vámok

#824117 Kissherceg Előzmény: #824114

Egy pusztító válság után a gazdaság már éppen kezdett volna kilábalni a bajból, amikor amerikai populista politikusok büntetővámokkal visszarántották a növekedést világszerte, kirobbantották a kereskedelmi háborút, ami aztán újabb lendületet adott annak, hogy még inkább a tekintélyelvű rezsimek vagy diktatúrák felé csússzon a világ.

Ez a mondat nem a mai helyzetről szól, hanem a múlt század harmincas éveiről. Ez főleg azért lehangoló párhuzam, mert az akkori elnyújtott recesszió a legtöbb történész szerint hozzájárult a nem sokkal később bekövetkező világégéshez. Tanulságos ezért megnézni, mi is történt az USA-ban ebben az időben. Ehhez a téma szakértője, Doug Irwin elmondásárahagyatkozunk (ő remek könyvet is írt a harmincas évek amerikai protekcionizmusáról.)

1928-ban, amikor megválasztották Herbert Hoover elnököt, az amerikai választási kampány fő témája a mezőgazdaság megmentése volt. Ebben az időben ugyanis egy vadiúj technológia terjedése (az úgynevezett feldolgozóipar) miatt a tengerparti területek gyorsan fejlődtek, a belső államok viszont nem annyira. Ezért jött az ötlet, hogy a mezőgazdasági import megvámolásával lehetne segíteni a bajba jutott termelőállamokon.

Csakhogy a kongresszusi képviselők nem voltak hajlandóak támogatni a különböző mezőgazdasági vámokat anélkül, hogy az ő államuk vagy körzetük ne kapott volna valamit. Mindenki talált egy otthoni megmentendő iparágat, aminek importjára vámot követelt, hogy megszavazza a többit.

Valóságos vámőrület tört ki a képviselők körében, olyan termékekre vetettek ki vámokat ötletszerűen, mint az aranyhal.

Végül összesen 800-féle termékre vetettek ki importvámot a Smoot-Hawley (vagy ahogy még emlegetni szokták: Hawley-Smoot) vámtörvényben, ami Reed Smoot szenátorról és Willis C. Hawley képviselőről kapta a nevét.

A politikusok annyira csak a hazai lobbiérdekekre figyeltek, hogy nem gondolkodtak kicsit felelősebben néhány fontos kérdésről. A vámoknak ugyanis többféle kedvezőtlen tovagyűrűző hatása is lehet. Az egyik az, hogy a vám egyfajta adó, ami drágábbá teszi az importált termékeket. Ez az áremelkedés pedig versenyképtelenebbé teszi a hazai cégeket. Ha például drágul az acél az USA-ban, akkor az ottani gépgyártók beépítik ezt az áremelést, és az ő termékeik is drágábbá válnak – ami miatt végső soron az exportőrök helyzete romlik a világpiacon.

Ennél is súlyosabb lehet az a megtorlás-láncreakció, amit a vámok kiválthatnak. Erre az egyik legdurvább példa a Smoot-Hawley törvény idejéből a tojás, amiből ebben az időben az USA többet adott el külföldön, mint amennyit importált, tehát nettó exportőr volt. Ennek ellenére emeltek a vámon (tojásonként 8-ról 10 centre), hiszen hiába sikeres az ágazat, “biztos nem árt a segítség”. Csakhogy ennek hatására Kanada is emelt, de nagyobbat, 3-ról 10 centre. Ez viszont teljesen tönkretette az amerikai tojásexportot: egymillió tucat tojásról 130 ezer tucatra esett az éves export, termelők tízezrei mentek tönkre. Hasonló történt sok más termékkel.

A "dögöljön meg a szomszéd tehene" elgondolás tehát így vagy úgy, de a hazai gazdaságnak ártott végső soron.

Az akkori közgazdászok tisztán látták ezt a hatást, Hoover elnök kapott egy olyan tiltakozó levelet, amit 1028 (!) közgazdász írt alá. Benne olyan kemény mondatokkal, hogy a vámok miatt az amerikai fogyasztóknak kell majd eltartania a versenyképtelen, rosszul működő cégeket, ahelyett, hogy dinamikusan fejlődne a gazdaság. A JP Morgan vezérigazgatója és Henry Ford személyesen győzködték Hoover elnököt, hogy ne írja alá. Az elnök ugyan maga sem rokonszenvezett a törvénnyel, de végül engedett saját pártja nyomásának.

Összességében 29 százalékkal esett vissza az amerikai export a törvények utáni időszakban, amiben persze része volt a világválságnak, de a megtorlásként hozott európai és ázsiai USA-ellenes kereskedelmi megállapodásoknak is. Az 1929-es világválságot ugyan biztosan nem a Smoot-Hawley törvény okozta (a jogszabályt ugyan már a válság előtt néhány hónappal elfogadta a képviselőház, de csak 1930 tavaszán lépett életbe), azonban a hatásait mindenképpen súlyosbította. Egyben megágyazott annak a feszült geopolitikai helyzetnek, ami aztán a harmincas éveket végig jellemezte, és amire az amerikaiak, amíg lehetett, befelé fordulással válaszoltak.

Mindenesetre az amerikai választóknak is leesett, hogy a vámok visszaütöttek: a következő választáson sem Smoot szenátort, sem Hawley képviselőt, sem Hoover elnököt nem választották újra. 1932-től kezdve a demokraták kerültek hatalomra, következett Fraklin Delano Roosevelt időszaka, aki a válságot nem protekcionizmussal, hanem belső keresletnöveléssel tudta végül sikeresen kezelni.

Persze nem a Smoot-Hawley vámtörvény volt az utolsó értelmetlennek bizonyult amerikai protekcionista kísérlet.

Ott volt például Bush elnök 2003-as acélvámja, amit egy év múlva vissza kellett vonnia, mert nem vált be.

A mostani amerikai elnököt viszont nem köti semmilyen konvenció vagy törvény. Érdekes módon az, hogy most Trump elnök importvámokkal fenyegetőzhet, éppen a rosszul elsült Smoot-Hawley vámok következménye. Az amerikai politikusok ugyanis, hogy elkerüljék azt a kongresszusi vámlobbi-őrületet, ami ezt a törvényt megelőzte, inkább az elnök kezébe adták a vámok kivetésének jogát. Ezért aztán, ha Trump mindenképpen akarja, akkor – egészen addig, amíg hatalmon marad – nem sok minden akadályozhatja meg a globális kereskedelmi háborút.

vám

#823927 Kissherceg

Donald Trump amerikai elnök június 15-én jelentette be, hogy az Egyesült Államok 25 százalékos vámot vet ki összesen 50 milliárd dollár értékű Kínából importált csúcstechnológiás termékre július 6-tól. A bejelentésre Kína már júniusban jelezte, hogy az amerikai döntéssel megegyező válaszlépést tesznek, szintén július 6-tól. Először 34 milliárd dollárnyi amerikai termékre vetnek ki 25 százalékos vámot, majd ezt fokozatosan összesen 50 milliárd dollárnyi termékre terjesztik ki.

Amikor Donald Trump bejelentette a kínai termékek vámjára vonatkozó döntését, a kínai kereskedelmi minisztérium azt közölte, hogy "Kína nyilvánvalóan nem kíván kereskedelmi háborúba bocsátkozni, de az Egyesült Államok ezen rövidlátó, kártékony és rosszindulatú viselkedése miatt kénytelen erős válaszlépéseket tenni és határozottan megvédeni nemzeti érdekeit". Az időeltolódás miatt Kína 12 órával korábban lépteti életbe az importvámot, mint az Egyesült Államok.

Kína a tervek szerint 106 termékre vet ki 25 százalékos pótlólagos importvámot, amelyek között olyan mezőgazdasági cikkek is szerepelnek, mint a szójabab, a kukorica, a marhahús, a narancslé és a dohány, illetve a listán vegyi anyagok mellett gépjárművek, valamint 15 és 45 tonna közötti önsúlyú repülőgépek is vannak.

"

#823906 Fornit

Úgy nézem ma rövidített ker nap volt, bezárt a bazár.

Holnap pedig Tom Cruise születésnapja.

sdrl

#823898 matgab Előzmény: #823895

valami zavar van a rendszerben, nincs olyan részvényem ma ami több, mint 1%-ot esne,

viszont:

+4,5% Albemarle,

+3,1% Cara,

+2,5% FHB



sdrl

#823894 Fornit Előzmény: #823851

Akkor 26,77 lett a tegnapi 0,1-es záró átszámítva?

Egy laza -35%-ot máris tolt onnan is. (17,54 , 0,065)

sdrl

#823854 Fornit Előzmény: #823851

Akkor a régi 40$ feletti értékek 10k-10200$ körülivé vállnak.

Csakhogy az igazi E-Star feeling meglegyen :)


Nem értem miért szeretitek ezt a junkot, szinte mindenki belevett már a fórumról valamikor.

sdrl

#823851 Kissherceg Előzmény: #823849

ezt látom: 1 old = 0.0037345 new, or 267.7 share for 1 new share. Expect tomorrow Close(0.12) x 267 = about $32 per share.

sdrl

#823849 Kissherceg Előzmény: #823839

és tényleg :))) 1000-esével veszem, hagyománytiszteletből. Időzítéssel várhattam volna kettő napot... ez van

sdrl

#823839 matgab Előzmény: #823734

bazz, most jövök rá, hogy péntek délutántól szabin voltam és nem is néztem rá este az árfolyamokra...

Most nézem, hogy mi az hogy a seadrill premarketben van +17%-on és így is csak 0,24!

Vazzeg, ez keményet esett pénteken! Még jó, hogy eladtam anno sima 30% bukóban, már több mint 50% lenne...

sdrl

#823826 matgab Előzmény: #823787

igen én is olvastam , ahol azt írták, hogy a részvényhígitás után a mostani sdrl részvények értéke gyakorlatilag nulla lesz...

sdrl

#823791 Koffein Előzmény: #823787

:) csak óvatosan, ahogy olvastam valamikor hígítás jöhet, egyik napról a másikra 0,1 körül is lehet..

Amazon

#823722 matgab Előzmény: #823721

Cara +7%

Nike+7%

Teva: +4,3%

Underarmour: +3,7%


Tavaly ugyanezek a papírok, amikor degeszre voltam tömve velük, ugyanilyen napokat nyomtak, csak negatív előjelekkel...