corn?
Némi stagnálás után furcsa fejű alapkezelőnknek ismét sikerült tetemes veszteséget felhalmoznia a Föld Kincsei Alapban:
https://www.otpbank.hu/otpalapkezelo/hu/A_FoldKinc...
Az ember azt gondolná, hogy ezzel a névvel nem marad ki teljes egészében az arany áremelkedéséből, mely a nemesfémet 1238-ról (december eleje) 1362-ig repítette, de úgy tűnik ez sikerült neki. (Én lakikusként is meg tudtam ezt játszani...)
Mivel azonban az arany és az ezüst az utóbbi 1 hétben már inkább esett, az alap egy jegyre jutó eszközértékének már emelkednia kellett volna.
De nem, az tovább esett! Feri mit csinálsz???
(az utóbbi 2 hétben kb. 3 év emelkedését bukta vissza)
Kizárásos alapon ezek szerint a búza és a kukorica lehet a ludas. A búza árát alighanem US Wheat alatt tudom követni, de vajon, milyen név alatt lehet figyelemmel kísérni a kukorica árfolyamát? Tudja valaki? Ksz
2 dolog eredménye a gdp növekedés.
Egyrészt mivel nem reál mutató, hanem nominál, már önmagában a pénzügyi bőség emeli a GDP-t -ha és amennyiben nem infláción keresztül, akkor ugye csak a pénzügyi szféra által előállított "többletértéken " keresztül.
Másrészt az iparosodás harmadik fokozata miatt. Azaz a termelő erő ami régen a munkaerő volt és amint nőtt a gazdaság, akkor több pénzt kapott és emiatt lényegesen többet kezdett el költeni- ez a tézis most a robotizáció, automatizáció és a szoftverekre épülő gazdaság miatt nem érvényesül.
Mert attól, hogy a gyárban nő a termelés, attól a robotok nem fognak sokkal többet fogyasztani, viszont a tulajdonosok egyre jobban fognak járni. Ezért visszajutottunk oda, hogy az infláció csak marginális, hiszen a gazdagok gazdagodnak egyre jobban ők viszont nem költenek sokkal többet, inkább megtakarítanak és max a gyáraikat modernizálják tovább, amivel még értékesebb lesz a vállalatuk.
A hagyományos értelemben nincs (nem lenne) bull piac.
Viszont az extra pénzek miatt mégis van.
A nagy kérdés szerintem az, hogy ha az infláció az általad mondottak miatt marad alacsony, akkor honnan jön mégis a GDP növekedés (és a feszített munkaerőpiac)?
kérdés, hogy valóban bull piac van-e vagy csak a pénznyomtatás miatti áremelkedést látjuk bullpiacnak.
Azért nincs infláció, mert a pénznyomtatás nagy része a gazdagoknál befektető pénzügyi intézményeknél jelenik meg és nem a reálgazdaságban.
csak az az aproság nem stimmel, h 2050....Buffett azt mondta, 100 év mulva.
pf cikkböl:
A történelemben ilyen hosszú ideig tartó bull piac még nem nagyon volt, de nem ez jelenti az igazi veszélyt, sokkal inkább az, hogy nemcsak a részvénypiacok szárnyalnak, hanem az ingatlanpiac, a kötvénypiac, részben az árupiacok vagy a mostanság igencsak felkapott kriptovaluták piaca is.
Nyugodtan kijelenthetjük: mindenben bull piac van, ami azért veszélyes, mert nem lesz hova menekülni, ha egyszer az értékpapír- vagy a tőkepiac valamelyik szegmense kidurran.
Talán egyedül a rövid futamidejű vagy változó kamatozású kötvények, jelzáloglevelek, amik ilyen esetben menekülő útvonalat jelenthetnek. Globális kitekintésben pedig talán most a dollárt mondhatjuk a legkevésbé felülértékelt eszköznek.
Mintha ezt Kissherceg is linkelte volna a tőzsde topikban.
Drágának tartani valamit és nem venni belőle,az nem jelent shortolást!
Osztályfőnököm azt mondta vala:
"Nem hinni kell fiam, hanem tudni!" :-)
--->
"A 2017-es év sok tekintetben arról szólt, hogy amit extrémnek éreztünk, az még extrémebbé vált. Csak, hogy néhány példát említsünk:
"
Összefoglalom:
Idén mi is végigshortoltuk az S&P indexet és mi is buktunk rajta."
Háát..., ez így elég gyenge összefoglalónak tűník!Ugyan, lehet,hogy ezt csinálták,csakhogy erről egy szó sem esik az írásban!Eddig azt hittem,hogy a szövegértés mélyrepülése Hoffmann Rozi színrelépésével kezdődött az országban,de be kell lássam, tévedtem.
Összefoglalom:
Idén mi is végigshortoltuk az S&P indexet és mi is buktunk rajta.
Úgy tűnik Mr. Buffet ikonikus nyilatkozata a 2050-re 1.000.000 egységre emelkedő indexről számukra sem tűnik hitelesnek.
Elég kellemetlen lehet ilyen önértékeléseket írni.
Üdv. Boby
A "Citadella"-ról van valami hasonló értékelés?
Minden azért nem kaszált, pl. a nyersanyagok helyben járnak.
Lehet, hogy ez az egyik oka annak, hogy az infláció se nő úgy, ahogy szeretnék.
Továbbá egyes alapokban az alapkezelő shortolhat is, tehát ha az alap instrumentum emelkedik, de az alapkezelő már shortot lát, akkor ilyen piacon is veszíthet.
Van az említett alapoknak havi hírlevele? Mit ír ott? Mibe fektet?
Valamit nem értek. Globál részvény, kötvény, ingatlan, mindenben szárnyalás van, aki idén a párnacihán kívül valami másba tette a pénzét az kaszált. Erre azt látom hogy a március 28-án a számlámra került/áttranszferált concorde Colombus alapom -5,7%-ban van, a Platina Pi meg -2,6%-ban. Hát mi a f*szom van ezekkel???
Ugyanezen az időtávon az OTP Supra 9,8% pluszt tudott összehozni, ahogy arra számítottam is.