Regisztráció Elfelejtett jelszó

Budapest

hajléktalanelhárítók

#805947 Ibiza Előzmény: #805939

szoktam kérdezni.. piára vagy kajára kell..mondják kajára..mondom..áá arra nem adok.. jaaa piára.. ááá már késő..

fiatalok szoktak jönni.. van egy kilód.. kéne még piára.. adok 5kilót..igyatok az egészségemre..

a kamut nem birom..

hajléktalanelhárítók

#805939 TrendMan Előzmény: #805937

Lakhelyemhez közeli piacon kéregetett egy hontalan.

Mondom, veszek neked egy tál ételt, meleg babgulyást, ami télen jólesik.

Válasz:

Arra nincs szükségem, találok maradékot itt is meg ott is.A pénzt adjad, abból tudok venni piát.

hajléktalanelhárítók

#805937 Ibiza Előzmény: #805928

5-9kerig ismerem jól a várost... felügyelik őket a szállókon...inkább a lopás a sok (kérdeztem tőlük).. de az is ők azok.. ..az utcán vannak akik bezsarolják a többieket.. koldultatják őket.. vagy egy bor a napi sáp.. brutálisan szétverik egymást..

Ismerem őket.. sokkal beszélek..a többség nem akar társadalomban élni..egy nagy részük sima alkesz..végső stádiumban..növényként vegetál.. nem fogadják el a kötelezettségeket.. többtől kérdezem család? bevallja szemét ember volt.. kisebb rész akit pl a fia kiver a házból..igy kerül utcára...

nem éheznek.. ők pontosan tudják mikor hol osztanak kaját..egyéb szervezetek templomok..önkorik..szállók..pékek cukrászok.. látom a beájult csövi mellett 4 adag kaja meg persze a flakonos bor..

civilek is adakoznak sokan adnak nekik enni..nálunk is ha sok a kaja vagy előkerülnek a lejárat közeli cuccok kirakom egy egyezményes helyre.. azóta sokan raknak oda dolgokat...kb 10 perc és eltünik.

Egy külön világ..



hajléktalanelhárítók

#805928 TrendMan Előzmény: #805926

Én azt hallottam, hogy a hajléktalan szállón agyonszekálják egymást. Ha meg nem ott vannak, akkor valamennyire mindenki maga választja meg, hogy kiver kavar.

hajléktalanelhárítók

#805926 Ibiza Előzmény: #805920

innen nem messze van 2-3 hajléktalanszálló.. de ott nem lehet piálni.. és elvárják a tisztálkodást.. ennyi kötelezettséget nem bir el ez a szabad lélek..

hajléktalanelhárítók

#805923 TrendMan Előzmény: #805920

:-)

Most is ugyanaz van, de hát ott vannak ezek a keretek/rácsok.

Nagyon résen kell lenni, mert kéregetés közben, ha nem néz a lába alá, akkor pofára esik, különösen este.

Másrészt, ha a rácsok között fekszenek, akkor nehezebben ugranak egymásnak.

Persze a dolog így-is-úgy-is nagyon szomorú.

hajléktalanelhárítók

#805920 Koffein Előzmény: #805914

értem, amióta felszerelték tisztaság van, nem hugyoznak oda, csak alszanak sorba egymás mellett ...

hajléktalanelhárítók

#805914 Ibiza Előzmény: #805901

mert nem láttad milyen volt.. mocsok összehugyozott rongyok..szaros matracok... kannásbor hegyek .beszélni nem tudó makogó részeg emberszabásúak torokhangú üvöltése.. klikkek iszogatnak.. nagy a béke az összeborulás.. 5perc fogy a bor és már gyilkos hangulat..

ezek zaklatják az arra menőt.. aggyá egy kilóóóót..ha nem adsz..ember vagy te? tükörbe tudsz nézni? a válaszaimat nem irom be..de nem látom itt a nagyon neoliberális emberjogisakat sem.. mert nem birják az emberszagot..

román koldusok

#805585 Ibiza

Belváros megint tele román koldusokkal, külföldiek meg azt hiszik idetartoznak.

Persze közterületes egy deka sem..vajon mééé..rogán ebből is kap? nagyon éhes a srác..

Ha ilyennek adsz legközelebb újra kirakja a koldusmaffia..

rákapaszkodva a sajtótájékoztatómra

#805469 TrendMan

Tarlósnak szerintem ez a gát-ügy adja be a kulcsot, kiszívja belőle az utolsó életerőt is:

http://index.hu/video/2017/10/18/budapest_kozgyule...

Nem tudom ki szeretne budapesti főpolgármester lenni, biztos nem egyszerű dolog.

Bús Balázs meg olyan, mint Ságvári Endre 50 évesen,túlélve a merényletet és hatalomra jutva az MSZMP képviseletében.


na neee

#805277 TrendMan Előzmény: #805276

Hatékony tervezés a XXI. században:-)

Egyébként, ha szép öntött vas oszlopok lennének, nem is lenne baj.

na neee

#805276 Koffein
Troli-felsővezetéket húznak és vas tartóoszlopokat állítanak a Hősök tere elé, ugyanis a Liget-építkezések miatt kihozták a trolit a Városligetből a Dózsa György útra. Korábban úgy volt, hogy modern trolik mennek itt, akkus üzemmel áthidalva a távolságot, de elfogyott a pénz. Most ősszel újra van keret, vehet is a főváros jövőre 60 új trolit. Mi lesz akkor az oszlopokkal? Hát kiszedik őket. http://index.hu/belfold/budapest/2017/10/14/oszlop...

Izlések és pofonok (Budapest fürdői)

#803820 Ibiza Előzmény: #803805

kb ez, de sztem ez a normális.. egy férfi támadásnak veszi ha egy másik férfi túl közel kerül hozzá..vagy hozzáér....én is nehezen viselem.. a török hamamban sem kedveltem.. egyszer a Gellértben masszirozott egy öreg.. nála nem éreztem..

Izlések és pofonok (Budapest fürdői)

#803805 TrendMan

http://masszazsinfo.hu/news/Ezert-kerulom-a-ferfi-masszoroket-

Bulinegyed

#803172 Ibiza Előzmény: #803165

mondjuk mert oda születtek? ott vettek 10-100éve lakást..oda köti őket a fiatalságuk.. a zsinagógájuk..ott vannak az ismerőseik? a lakásukban az összes értékük?

tényleg nekik kell elmenni? ha a szomszédodban nyílik egy kocsma akkor te elköltözöl?

Nyugat-Európában is ez van?

Ha nem pl a f@szom rozsdásodó zsidó 1472. emlékhelyet csinálták volna a józsefvárosi pályaudvar helyére (8mrd-ból és az évi 2mrd fenntartásból mennyi lélegeztetőgép..mennyi éhes gyerek...) akkor az ilyen helyeken ki lehetne alakítani hangulatos vigalmi negyedeket pl Bécs Grinzing...

de van sok ipari terület még a város középső részein is.. vagy nyóckerben.. simán meg lehet venni háztömböket.. anno a Corvin-projektre megvették a Körúttól a Szigony utcáig az összes épületet..

sajna benne vannak a politikusok könyékig.. a bulinegyed környékén voltak komplett házak amik üresen álltak már évek óta.. ma airbnb..vagy hostel mind.. a külföldi offshorok pénze is tisztára mosódott állami pénzmosodában ( smsz)

Legtöbb országban korlátozzák airbnb-t..érdekes pont Budapesten nem..nem tartják nyílván kik laknak ott nem korlátozzák a kiadások számát.. nagyon kilóg a lóláb...

de nekem nagyon furcsa az ilyen hozzáállás..

Ha nem tetszik lehet elmenni.. mondják a mindig ott lakónak..

Ez a különbség a liberalizmus és a neoliberalizmus között.. a liberalizmus adta szabadságod ott ér véget ahol a másoké kezdődik.. ameddig az tart..



Bulinegyed

#803170 prfecó Előzmény: #803166

Megjegyezném Londontól - Berlinig kialakulnak/tak és ki fognak alakulni bulinegyedek. Az ott lakók kihasználják az ingatlanok értékének emelkedését eladják/kiadják a lakásokat.


A helyi Önkormányzatok vezetői meg nem konfrontálodnak , hanem csendesen megoldják a problémát

Bulinegyed

#803166 Koffein Előzmény: #803163

Nem most kezdtem el követni a témát, valamelyik riporter kérdi a mamit, hogy mikor vette a lakást? Két éve. Kérdem én, két éve nem volt bulinegyed? Dehogynem. Csak a belvárosba akart költözni, mert az trendi...

abcug cikkben ott van, 90%airbnb 10%lakó... tehát kevesebb mint 10%veri a tamtamot, a 90% kiadta airbnb.be..


Bulinegyed

#803165 matgab Előzmény: #803154

én azt nem értem, hogy minek laknak a buli negyedben?

Kiadhatnák a lakásukat horror áron és abból normális élhető kerületben is lakhatnának. A 7.kerület illetve a belváros amúgy sem élhető. Kiköltözhetnének sokkal szebb lakásokba a XI vagy akár a XXII kerületekbe. Vagy X vagy XIX. kertvárosi részekbe. Lakjanak ott, ha nem tetszik.

Az viszont tetszik nekik, hogy a nagy adóbevételeknek köszönhetően nyugdíj emeléseket meg egészségügyi ellátást kapnak, nem? Meg hogy van sok kis éjjel nappali közért, amihez le tud ugrani bármikor tejért, kenyérért?