Regisztráció Elfelejtett jelszó

Osztalékot kapni jó.

DAX - cégek osztalékhozamai

#790761 Koffein Előzmény: #790686

1nap késéssel belevettek +6% ... tegnap elgondolkodtam, hogy a rafit cserélni kéne innogyra, csak hát a jelentést megakartam várni, hogy megtépik, vagy kistoppolnak... :-/

Ó, de jó táblázat, köszö…

#790122 Hotibo

Ó, de jó táblázat, köszönöm, látom e.on csak 0.2 eur, mondjuk legalább lesz, bevallom azt hittem nem is jut idén.

Szubjektív gondolataim, …

#788808 Hotibo

Szubjektív gondolataim, erős fenntartásokkal kezelendő:

Tegnap vettem Daimlert, remélhetőleg nem túl hamar. BMW nem kell, az megszívatott tavaly is. Lufthansa-t nézegetem, sajnos 12,1-nél már majdnem vettem, de még úgy ítéltem meg, megy lejjebb, persze azóta emelkedik. AXA-t nézegetem még, de várom hogy jobban közelítsen a 20 felé.

Infineon nagyon feljött nem merem ilyen áron, pedig az még volt is pár hónapja is, csak nem hittem benne hogy még tovább emelkedhet.

Any-ről is lemaradtam, pedig belevettem mikor lement 980-1000 körülre, csak türelmetlen voltam és kis nyerővel adtam, persze szépen rallizott azóta, csak hát kicsi a tőkém, nincs keret mindent megtartani ami csak szimpatikus GSpark-al szintén így jártam, 2400 óta nincs, bár megint kacérkodom vele, de egyelőre kivárok.

BASF, Bayer nem kell, kémikusból elég most a Richter certi.

Prosiebent nézegettem még nov-dec környékén, de azt nem tudok venni beta-n így az kiesett, pedig jól fel is jött azóta. Adidas amin mindig filózok, de sose volt még, talán egyszer.

Múlt évről megmaradt az E.ON-om harmada, sajnos Uniper előttről való, a többit már eladtam nyerőben, mikor lehetett, mert valószínű idén jóval kevesebb lesz az osztaléka, ha egyáltalán lesz, persze szerintem.

Sajnos nem tudok mindent venni amit szeretnék, mert túl elaprózódnék és az se jó, ez az átka a minitőkének.

Osztaléknaptár: http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php :)

Ford (F)

#788523 Koffein

Most nézem, Ford nyilatkozott a negyedéves osztalékról, 0,2$ -t fizet negyedévente, ez azt jelenti, hogy a jelenlegi árfolyamon (12,5$) 6,4%-os osztalékhozamnak felel meg, ha kiüljük...

Re: nincs cím

#771383 Stef Előzmény: #771288

Lehet hogy a kalkuláció nem tökéletes, valahol a neten találtam hozzá kalkulátort.

----

$500-600-at vidéken az emberek 99%-a nem tud félre tenni, mert annyit keres, ha van munkahelye.

Budapest központú az ország... Szóval nem tud mindenki ennyit félre tenni. Maximum a lakosság 5-10%-a.

ZWACK

#771359 Koffein

850 Ft-os osztalékot javasol, ez 4,7%os osztihozamot jelent a jelenlegi szinteken...

Re: nincs cím

#771302 Koffein Előzmény: #771286

maga a sztori, ami durva, hogy alig élt, a környezete szegénynek gondolta, kifizették a kávéját, mert úgy nézett ki, miközben milliomos volt. mindig elcsodálkozom ezeken a sztorikon, annak ellenére, hogy van ilyen ismerősöm...

azt se felejtsük el, hogy ha valaki anno 30-40-50 éve olyan cégbe fektetett, ami kiállta az idők próbáját (nem ment csődbe), akkor szép kis hozamra tehetett szert. osztalék, részvényfelaprózás, még több osztalék, plusz ha nem vette ki és visszaforgatta, akkor elképzelhetőnek tartom. de mindehhez óriási szerencsének és önmegtartóztatásra van szükség, ami nem sokunkban van meg.

magyarországon nem feltétlenül lesz bárkiből is dollár milliomos, de forintban milliomos még lehet, ha jól sáfárkodik a forrásaival...

Re: nincs cím

#771288 Kovax Előzmény: #771286

Az utolsó mondatodban lévő számítás valahol nem stimmel szerintem. Ha havi $4.000-t rak el az ember havonta, akkor kamatok nélkül 250 hónap (20 év és 10 hónap) után meglesz az 1 millió dollár. 10%-os hozamszint mellett már kb évi $6.100-ből (havi kicsivel több, mint $500) kijön 30 év alatt az 1 millió.

Jelen állapotban azért Mo-n is félre lehet rakni havi $500-600 akár tisztességes munkával is. Persze a 10%-os hozamszint, meg, hogy 30 év múlva mennyit ér majd 1 millió dollár még kétséges.

Re: nincs cím

#771286 Stef Előzmény: #771263

Fókuszáljunk USA-ra, mert onnan jönnek ezek a nagy történetek.

Elmúlt száz évben 1x volt jó beszálló az USA-ban, ahonan nagyot lehetett kaszállni. Cirka 100millió volt a népessége az USA-nak abban az időben. Ebből legalább 10% tőzsdézett. A 10milla emberből nagy nehezen az élet kidobott 5-6-ot akiknek sikerült ezt elérni.... és ezen rágódni szerintem badarság. Amint jönne egy nagy összeomlás nem túl sokan tudnánk újra ezt megismételni... max újra 5-6 ember.

----

Hiába takarít meg valaki havi 20.000 forintot -> 100$-t, abból senki nem lesz dollár milliomos.

Éves 10%-os hozamszint mellett 30 év alatt havi 1 milla HUF-ot ($4.000) kell félre tenni, hogy 1 millió dollárod legyen. Mindezt MO-n...

Re: nincs cím

#771263 Koffein Előzmény: #771261

fél pr, mert valós sztori mellé bújtattak egy szolgáltatást. amúgy nem tudhatjuk, hogy miként jött össze, de tudatosan, következetesen egy életen keresztül össze lehet hozni. már írtam, csak osztalékokból 82szerezni is lehetett volna a béten az elmúlt 20 évben.

azért nem milliárdos itt mindenki, mert felélik a megkeresett pénzt, a nagy többség nem tesz félre, inkább élvezeti cikkekre költ, amire nincs is szüksége... ha meg beüt a krach, akkor egy hónapra elegendő peták sincs a számláján, hogy legalább a számlákat ki tudja fizetni...

Re: nincs cím

#771261 matgab Előzmény: #771251

ezek amolyan kamu pr cikkek. 32 év alatt ezek az 1-5%-os osztalékot hozó cégekbe mennyit kellett befektetni, hogy 8 millió legyen a vége?

1 milliót? A magyar banki kamatok az elmúlt 20-25 évben (leszámítva az utolsó 1-2-t) 10% körül voltak. Akkor itt ma miért nem mindenki milliárdos?

Hogyan gyűjtött össze egy benzinkutas legalább fél milliárd dollárt? Szerintem ez inkább olyan pénz lehetett, amit tisztára mosott szép lassan és annak már volt egy jól sikerült hozama...

Re: nincs cím

#771246 Tapasz Előzmény: #771245

Szerintem egy ilyen életnek semmi értelme nincs. Egész életembe spóroljak azért, hogy más élvezhesse. A gyerekeimnek segíteni elindulni, az OK, de élvezni is kell az életet.