Regisztráció Elfelejtett jelszó

Osztalékot kapni jó.

Re: nincs cím

#771261 matgab Előzmény: #771251

ezek amolyan kamu pr cikkek. 32 év alatt ezek az 1-5%-os osztalékot hozó cégekbe mennyit kellett befektetni, hogy 8 millió legyen a vége?

1 milliót? A magyar banki kamatok az elmúlt 20-25 évben (leszámítva az utolsó 1-2-t) 10% körül voltak. Akkor itt ma miért nem mindenki milliárdos?

Hogyan gyűjtött össze egy benzinkutas legalább fél milliárd dollárt? Szerintem ez inkább olyan pénz lehetett, amit tisztára mosott szép lassan és annak már volt egy jól sikerült hozama...

Re: nincs cím

#771246 Tapasz Előzmény: #771245

Szerintem egy ilyen életnek semmi értelme nincs. Egész életembe spóroljak azért, hogy más élvezhesse. A gyerekeimnek segíteni elindulni, az OK, de élvezni is kell az életet.

Re: nincs cím

#768608 joepappa Előzmény: #768601

kisöprik a padlást még 6milla megy eredménytartalékból is osztira. nyílván tudják mit csinálnak, cak az a kérdés hogy tudják-e tartani sok sok éveig vagy egyszer vót budán....

Re: nincs cím

#768601 Koffein Előzmény: #768600

igen, 64 ft lesz az osztalék. durva, hogy senki nem vette észre, hogy osztalékot akarnak fizetni, vagyis én sehol nem láttam erre utaló kommunikációt. gondolom holnap megfogják tépni a papírt...

a masterplastra is kíváncsi vagyok, hogy miként reagálják le :)

Re: nincs cím

#768600 Fornit Előzmény: #768598

Kulcssoft: 700*0,0914=63,98

2011-ben volt belőle kiárusítás 200-on Kulcsár úr által. Senki sem mert venni innen, és azt sem hiszem, h bárki is tartaná, aki akkor vett.

Re: nincs cím

#767175 Fornit Előzmény: #767174

Nem engedi megnézni, amíg blokkolom a reklámokat. Azt meg nem fogom kikapcsolni:)

Már pár napja a marketwatch-ra is kerülőúton járok:S

Re: nincs cím

#766458 Koffein Előzmény: #766425

Csupa elméleti ha, mi lett volna, ha nagyobb szakadásokba ez meg ez lett volna... Fene se tudja, volt otp-m 1500ról, meg volt 7e feletről is... eladtam? el... szóval elméleti dolgok ezek, de ahhoz, hogy egyéb taktikát is kipróbáljunk elemeznünk kell, az ilyen eseteket is, és egy picit alakítani a stratégián, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnénk. :)

Közép, hosszú távon, csakis a jövőbeni osztira spekizve, cig, rába, masterplast trió ami érdekes lehet, majd a jövőben. De, hogy melyik lesz a nyertes, azt a történelem fogja eldönteni, majd 5-10 év múlva... :)

Re: nincs cím

#766452 Nyeretlen_Keteves Előzmény: #766430

Lóf@szt tartom! :-) Pedig volt 27x-ről is bőven...(hol van az már) néha-néha azért realizálni is kell ugye!? Mert hiába teljesen biztos abban az ember, hogy a papír minimum a dupláját éri, ha közben bármikor "összedőlhet" a világ!

Re: nincs cím

#766430 banyaiz Előzmény: #766426

Azt hiszem 13-ban volt ez, nem szálltam be 300 környékén sajnos, nem tudom , hogy van e itt valaki onnan tartja . Talán Nyeretlen ő nagy Matáv hívő. :)

Re: nincs cím

#766428 banyaiz Előzmény: #766423

Beszállásnak az időzítése és mibe történik az kulcskérdés ez egyértelmű.

Éppen , hogy az ilyen válságokban beszállni elkezdeni az tűnik célszerűnek. Nem akkor ha minden emelkedik már 10 éve.

Azt pedig, hogy egy egy cég szopóág minél több papírból összerakni vhogy súlyozni a kockázatokat.

Pl azért egy Mol mondjuk azért kisebb csődkockázat mint egy Econet, vagy egy Cig .

Zwack is azért nem az a cég ahol nagy a valószínűsége csődbe megy.

De az alap tőzsdei kockázatok azért megvannak. Nyilván nem akkora mintha 20x tőkeáttéttel valaki felvesz egy pozíciót és ellene megy a piac akkor lehet 2 nap alatt lefelezi a pénzét aztán utána az történik amit előzetesen elképzelt.

Re: nincs cím

#766425 banyaiz Előzmény: #766404

Még feldobhatja az is, hogy jönnek mennek azért válságok is évtizedek alatt. Esetleg nem csak vétel és tartás hanem ezekre is megpróbálni reagálni.

Pl ez a zwack számításod akkor ennyi a matek ha végig csak tartás és osztalék azonnal visszaforgatva.

De mi a helyzet akkor ha pl nagyobb parákban esetleg olcsóbban visszavenni akár csak pár ezer Ft-al.

Pl most válság előtt 20 k környékén volt a válságban 10 k környékén is járt. Osztalék visszaforgatásának az időzítése, azonnal amint megjön a pénz, vagy kivárni egy parát és akkor egy összegben.

Tömény izgalom a dolog.