Azt kívánom, hogy legyetek ennyire lazák, profik és sikeresek a vállalkozásaitokban/életetekben.
Én is bírnám ezt érezni hosszasan :)
https://www.youtube.com/watch?v=yC-Rt0TXnOY
+ még ilyen szépek, kellemesek:)
Azt kívánom, hogy legyetek ennyire lazák, profik és sikeresek a vállalkozásaitokban/életetekben.
Én is bírnám ezt érezni hosszasan :)
https://www.youtube.com/watch?v=yC-Rt0TXnOY
+ még ilyen szépek, kellemesek:)
ha már airbnb, a kommunikáció egy picit félre ment... :)))
azok a lakás bérleti díjak.
Az üzletek bérleti díjait az Airbnb nem nagyon érintették a lakásokét viszont felverték.
Csak azt hallom, az egekben a bérleti díjak.. nekem meg az üzletek, 25 évvel ezelőtti bérleti díj feléért vannak kiadva, kb. :) És ha emelni próbálnék, otthagynának, mint...... :)
Van, akinek mindig van, és van, aki nem álomvilágban él :)
Amikor van bérlő, amikor nincs akkor meg szívás. :)
Már nem érdekel az ingatlan? Nem te voltál múltkor beleszerelmesedve?
Na igen...
"A Prezi és a Ustream alapítója csodabogárnak érezte magát Magyarországon, pusztán azért, mert tisztességesen akart vállalkozni.
„Nagyon könnyű elindulni a zsarolhatóság felé, először mindenki csak egy számlát vesz, de ezzel azt a döntést is meghozza, hogy zsarolhatóvá válik” - mondta Fehér Gyula, a Ustream társalapítója nemrég egy rendezvényen. Nem véletlen, hogy ilyen környezetben - a Bridge Budapest kutatása szerint - a diplomás szülők nem szívesen látnák, ha a gyerekük vállalkozói pályára lépne.
Márpedig a Ustream a Prezivel együtt ezúttal is erősen kampányolt a vállalkozás fontossága mellett. Abban egyetértettek, hogy Magyarországon úgy vállalkozást kezdeni, hogy az ember elhatározza, mindent a szabályok szerint fog csinálni, leginkább a károgók miatt nehéz. Árvay Péter a Prezi egyik alapítója elmondta, furcsán néztek rá, mert az első pillanattól fogva adózni akart. Jó szándékkal, de mindenki a kiskapukat ajánlgatta, amellett, és még azzal a hozzáállással is meg kellett küzdeniük, hogy “itt minden szar”, “innen nincs világsiker”. A legkárosabb hozzáállás Fehér Gyula szerint a “minek fizessek, úgyis ellopják” és a hogy “itt mindenki csak igyekszik túlélni”. Ezek a cégek ugyanis nem járulnak hozzá a szociális ellátórendszerhez és nem vállalhatják a sikerüket, vagyis ezzel nem erősítik a gazdaságot.
Fehér Gyula szerint a vállalkozások megítélésen kellene változtatni, mert azokban az országokban, ahol nem lehet mutyival, kapcsolatokkal vagy egy kis csúszópénzzel semmit megoldani, „respekt munkát adni”. Amerikában és Japánban például így van - mondta, és jó lenne itthon is megélni ezt az érzést. Úgy fogalmazott, “becsületes embernek tartom magam, de üzletember vagyok, remélem lesz ebből a hozzáállásból értékünk.” Árvay svéd példát hozott fel: a svéd gyerekek harmadiktól azt tanulják, hogy Svédország sikere az exportban van, ezért működik jól a gazdaság, és a vállalkozások hősként vannak ábrázolva. Szerinte is a bizalom hiányzik a legjobban a magyar környezetből, minden szinten.
A bizalom energiát spórol, ott kezdődik, hogy megbízom a másikban, hogy eljön a találkozóra, nem hívogatom energiát pazarolva, és egészen addig tart, hogy megbízom a cégben, hogy értéket termel, nemcsak magát gazdagítja."
http://hvg.hu/vallalat_vezeto/20150927_Furcsan_neztek_ra_mert_be_akarta_fizetni
még utolsóbb
A vállalkozói lét egy életforma..ezzel kelsz ezzel fexel--olyan leszel mint Móricka..mindenről ez jut eszedbe..bármit látsz hallasz olvasol..le akarod fordítani a vállalkozásod számára..nem 8-16óráig tart...de meg kell tanulni letenni a problémákat és ki kell kikapcsolódni..a gondokat nem szabad hazavinni..nekem volt régen egy autóm..amikor becsuktam az ajtaját akkor csippant egyet.. megtanultam ezzel a csippantással tettem le a gondokat..
Kezdetben csak igyexel kihasználni a lehetőségeket..később már magad alakítod ki a lehetőségeket..esetleg te magad hozod létre a vásárló igényt..
Ez nem napi
egy utolsó..a vállalkozás feladatai..nem szabad elfelejteni akármennyi dolog is van..
- hatékony adminisztráció kialakítása vezetése, pontos befizetések..(sok pénzt lehet spórolni)
- üzletszerzés..pályázatok
-állandó tanulás..
-állandó innováció
- kapcsolatépítés (szakkiállítások)
- marketing..weboldal..facebook oldal..a lagújabb leghatékonyabb eszközök kipróbálása.. a weboldalnak alkalmazkodnia kell különböző eszközökhöz..táasztali és táblagépek..okos szarok..
egy darabig egy cég nem kap hitelt..csak amikor már elért egy banki időszakot..vagy már van valamilyen vagyontárgya..
Az elérhető hitelek fajtái..
- folyószámlahitel..a bank lárja a forgalmad..és ad egy forgalomarányos hitelt.. esetleg megelőlegez egy ilyet...mostanában a bankok keresik az ügyfelek kegyeit.
- beszállítói hitelezés..alapból jó..van egy megrendelésed..megveszed..átutalásra kapod 15 napra..neked kp-ben vagy 8 napra fizetnek.. mindenki boldog..
vagy 8 napra kapod az árut de a vásárlód 30napra fizet.. ha takony vagy akkor azt mondod 8napra fizetsz de nem teszed csak 2-6 hét csúszással..ha normális vagy akkor megmondod max 30napra kéred de akkor valóban fizetsz..
- megrendelői hitelezés..ez is jó dolog..megrendelő előre kifizeti az árut..valamilyen kedvezményért cserébe..te meg 15 nap átutalásra hozod az árut.. esetleg még egyszer megfordul a pénz nálad..mert olyan árut rendelnek amit csak kp-ra kapsz..eladod..kp-ra nálad a két vásárló pénze rajta a hasznod..és átutalod a zsetont az első ügylet számlájáért.
- faktorálás.. kevesen élnek vele..nem bonyolult.. van egy témád 60napra fizetnek..te max 30napra tudtad elhozni az árut beszállítóktól.... a bank némi költségért előre kifizeti a 60napos vevődnek benyújtott számlád ellenértékét.. kell hozzá némi bizalom és ismertség a bankodnál.
- hosszútávú hitelek..
- rövidtávú hitelek... rövidtávú hitellel finanszírozni egy hosszútávú beruházást..nagyon kockázatos!!
- lizingek az áfája visszaigényelhető.. megvan a helye egy cég életében..gépre haszonjárműre..esetleg ingatlanra..
Nálam alapdolog..hitelt csak olyan dologra veszek fel ami pénzt hoz.. árukészlet..termelőeszköz.. és ha tehetem akkor a fedezete rendelkezésre áll..követelésben..ingatlanban vagy áruban..
Nagyon röviden és egyszerűen ennyi.. igyekeztem fakocka szintre hozni..
Ha van kérdés szivesen válaszolok..értelmes kérdésre értelmes választ.
pénzügyi alapok2 kicsit magasabb szint...de nem annyira
miket kell vagy érdemes számolni
- állandó költség..logikusan csak annyi mennyi az a költség ami akkor is van ha nem csinálunk semmit.. bérek járulékok bérleti díjak..biztosítások..közüzemi számlák..banszámla alapköltségek..hitelköltségek..
- változó költségek..ezek a gyártáshoz szolgáltatáshoz kapcsolódó költségek..az a jó ezek (jó esetben) már a megrendelésekhez kapcsolódnak..
- árképzés és haszonszámítás..egyszerűnek tűnik de nem az..nem annyi megveszem 10ért és eladom 12ért..de jó.. mert hozzá kell rendelnem a költségeket..az állandó és a változó költségeket...csak egyszerű példa ha árbevétel évi nettó 12millió az állandó költség 1,2 millió..akkor eleve 10%-ot minden költséghez hozzá kell adnod ha 12 milliós árbevétellel számolsz..tehát beker 10Ft szállítás és egyebek 1Ft +1ft állandó költség+ 2Ft haszon + 15% kisker felár (2ft) tehát kisker eladási ár 18 Ft.. a legnagyobb kedvezmény -2Ft (akciókra vagy viszonteladóknak)
- fedezeti pont..ez egyszerű..mekkora forgalomnál érem el azt a hozamot ami nullára hozza a céget..vagy gyártmányt.. mindegy mire számolom. ha 1000darab..akkor az 1001.től jön a haszon..
- pénzáramlás.. ez az egyik leghálásabb.. kell számolni mikor mekkora pénzbevétel várható..ehhez alakítani a kiadásokat.. induló- félig kész- lezáruló projektek beszerzések járulékok és fizetések ütemezése..megtalálni azokat az időszakokat amikor csak hitellel tudod tömni a rést.. milyen hitelt akarsz igénybe venni..esetleg a beszállítókkal már eleve így tárgyalsz..és a megrendelőknek is tudsz adni ajánlatot...ez eg szép és hálás.. a hatékonyságnövelés legjobb legfontosabb helye.
- készletek nyersanyagok tervezése.... ez is nagyon jó.. optimális közeli készletet tartani.. mert ha sok akkor feleslegesen van benne a pénz..ha kevés akkor feleslegesen állnak az emberek..vagy nem tudod kiszolgálni a vevőt...
- ezenkívül..jelen és jövőérték és megtérülés..
elárulom a vállalkozások 80%-a nem számol ilyeneket..
hogy növekedjen egy cég..
itt is mint mindig több elágazás van..
- organikusan..tehát természetes úton a megtermelt nyereséggel némi tartalékot képezve konzervatív módon növekedjen..
- konszolidáltan..amikor a cégvagyon feléig adósodik el és félig hitelből félig saját pénzből növekedjen..
-vagy dinamikusan.. a meglévő összes forrásból növekedjen.. ha egy projektre szed be pénz akkor általában bejön.. bejön kétszer háromszor.. egyszer csak egyik projekt besül.. és vége...
Akkor is gond van amikor beszállítókkal akarja a projektjeit finanszíroztatni (ez a legolcsóbb) de veszélyes..ha csúszik az ütemezés felszámolás is kinézhet..
milyen felépítése struktúrája legyen a cégnek?
nagy szakirodalma van..érdemes utánaolvasni..
- sokan már induláskor vállalati struktúrát alakítanak ki.. titkárnő..pénzügy beszerzés fejlesztés marketing..
- induló cégeknél sztem a legjobb a lapos szervezettség (ma már a nagy cégek is próbálnak újra ehhez visszatérni) ..mindenki beszél mindenkivel..de fel vannak osztva a feladatok..a tulajdonos a tulajdonosok döntenek..előnye a rugalmasság..és kialakulnak a feladatkörök..ki mihez ért jobban..tisztulnak a tevékenységhez szükséges beosztások.. de a jelzések mindenhova azonnal eljutnak...majd az alkalmazottak is dönthetnek egy bizonyos szintig csökkentve az információ mennyiséget..de még mindig kétszintű a dolog..vannak a tulajok és az alkalmazottak..akik már tudják melyik problémával kit keressenek..
tévedés ne essék nem kell mindent mindenkinek csinálni.. mert nem egyformák a képességek..a képességek szerint kell delegálni a feladatokat..a témafelelősöket kijelölni és meghatározni azokat az erőforrásokat amit a feladat elvégzéséhez használhatnak.
A tulajokban is egy idő után kialakul mit akarnak..mire képesek..ez 2-5 év..lesz olyan tulaj aki azt mondja neki elég volt..vagy eladja a részét a többieknek..és elmegy vagy mint alkalmazott marad a cégben..lesznek feszültségek..van 30 milka mi legyen..vegyünk 3 új autót? vegyük ki osztalékként? vagy vegyünk még egy cnct és egy alkalmazottat..
erre is van egy irodalom a vállalkozások tipusai ciklusai..