Regisztráció Elfelejtett jelszó

Orosz piac

Re: nincs cím

#752333 Kissherceg Előzmény: #752085

A felmérések szerint a legnagyobb orosz üzletemberek inkább eladnák a vállalataikat, mint hogy átörökítsék azokat a gyerekeiknek. A háttérben az áll, hogy nem látják a biztos jogi környezetet a dinasztiák létrehozásához, ami végső soron a céges összeolvadásokat és felvásárlásokat is erősen felpörgetheti Oroszországban.

Komoly dilemma elé érkeztek az orosz nagyvállalkozók, miután negyedszázaddal ezelőtt hatalmas tőkeátrendezések mentek végbe Oroszországban a Szovjetunió bukásával – írja a Bloomberg. Mióta az európai és amerikai szankciók életbe léptek Oroszországgal szemben, bizalmi felmérések tucatjait végezték el orosz milliomosok és milliárdosok körében. Az eredmények azt mutatják, hogy az üzletemberek igen kevés jogi támogatást éreznek a vagyonuk átörökítéséhez, miközben Putyin rendszere jelentős bizonytalanságokkal szolgál.

http://www.investor.hu/news/20151113-oriasi-bajban-az-orosz-milliardosok.html

Re: nincs cím

#752085 Kissherceg Előzmény: #744808

Ukrajna moratóriumot mond ki tartozására, ha Oroszország nem hajlandó átütemezni egy decemberben lejáró orosz hitelt - mondta pénteken Arszenyij Jacenyuk ukrán miniszterelnök.

Folytatódik az orosz-ukrán csörte

"Ha Oroszország nem hajlandó a hitel átütemezésére, a kormány moratóriumot mond ki a tartozásra" - jelentette be az ukrán miniszterelnök.

Re: nincs cím

#744014 Sumér harcos Előzmény: #744003

igaza is van.

a multkor gyurt egyet a világ előtt,most beveti magát.

tegyen rendet.

a legjobb alternativa lenne.

amerika nyalja ki,ő okozta ezt a káoszt,ráadásul érdeke,mivel irán mellett nem lehetett még1 erős arab állam.

sőt erős szaud mellett messze meg sem merné szagolni irán seggét,előszőr szaudot kellett elintéznie(már ha sikerül)

az oroszok másként gondolják.

messze átirta ez a Putyin a történelmet,attól tartok a szájtáti nyugat,

vmi alkoholistával jobban elbábozott volna.

Re: nincs cím

#743924 hosszhuszár Előzmény: #743923

szuper, az usa erre jön gyakorlatozni, a mieink a határon, fegyverben, oroszok is beöltöztek......

"Oroszország legnagyobb …

#741707 Fornit

"Oroszország legnagyobb légitársasága, az Aeroflot azt tervezi, hogy 1 rubelért megvásárolja elsőszámú hazai versenytársa, a súlyos pénzügyi nehézségekkel küzdő Transzaero részvényeinek 75 százalékát, plusz egy részvényt. Ezzel a világ egyik legnagyobb légi szállítási vállalata jön létre. "

Bazz, hát én 2 rubelt is megadnék érte, oszt 4-ért adnám el az aeroflotnak :))

http://hvg.hu/vallalat_vezeto/20150901_Egy_rubelert_a_vilag_legnagyobb_legi_cege

Re: nincs cím

#741259 Kissherceg Előzmény: #741256

Majdnem felére csökkent az Urals típusú orosz nyersolaj átlagára az idei év első nyolc hónapjában éves összehasonlításban.

Orosz hírportálok beszámolói szerint Alekszandr Szakovics, az orosz pénzügyminisztérium adó- és vámhivatalának vezető szakértője hétfőn közölte, hogy az Urals átlagára 55,43 dollár volt január-augusztusban, ami 47,85 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakában elért 106,28 dollárnál.

Augusztusban az Urals átlagára 45,63 dollár volt hordónként, szemben az egy évvel korábbi 101,09 dollárral.

Tavaly az Urals hordónkénti éves átlagára 97,6 dollár volt, 9,53 százalékkal kisebb a 2013-as 107,88 dolláros átlagáránál.

A gazdaságfejlesztési minisztérium adatai szerint az orosz gazdaság tavaly 0,6 százalékkal növekedett. A minisztérium legfrissebb előrejelzése szerint idén 3,3 százalékkal zsugorodik az orosz gazdaság, jövőre pedig 1 és 2 százalék közötti mértékű lehet a visszaesés.

Oroszország a világ legnagyobb olajtermelője, a költségvetés jelentős bevételre tesz szert a nyersolaj exportjából.

Oroszországban a kormány havonta vizsgálja felül az olaj exportvámját, amelyet az Urals árának havi alakulásából kiindulva egy meghatározott képlet alapján állapít meg. Az olajár csökkenése miatt Oroszország 23,9 dollárra, 18 százalékkal, tonnánként 109,2 dollárra csökkenti a kivitelre szánt kőolaj vámját szeptembertől. Augusztusban 133,1 júliusban 143,1, júniusban pedig még 144,4 dollár volt az exportvám.

Re: nincs cím

#741225 Kissherceg Előzmény: #741201

Az év elején bevezetett nyugdíjreform keretében az orosz hatóságok a nem állami nyugdíjalapokból közel 2,7 milliárd dollárt fektettek be nem pénzügyi - főleg energiaipari és építőipari vállalkozásokba. A tervek szerint, amelyeket komoly bírálatok érnek, a pénzeket hosszú távú infrastrukturális projektekre költik, így útépítésekbe, olaj és gázmezők kitermelésének fejlesztésébe - írta a Russia Beyond the Headlines.

Az idei második negyedévben az alapok teljes vagyonuknak 11 százalékát, 190 milliárd rubelt költöttek ezekre a célokra a moszkvai pénzügyminisztérium adatai szerint. A pénz többségén, 128,8 milliárd rubelért (1,8 milliárd dollár) a nem pénzügyi szektor által kibocsátott vállalati kötvényeket vásároltak. A Basnyefty olajvállalatnak 25 milliárd rubel (353 millió dollár), az Orosz Államvasutaknak 22 milliárd, a Rossetinek, a legnagyobb orosz energiavállalatnak 11 milliárd jutott, 15,5 milliárddal támogatták a Moszkvát Szentpétervárral összekötő új autósztráda építését, és 60 milliárddal ingatlanprogramokat.

Re: nincs cím

#739305 rbbj11 Előzmény: #739297

megint kiherélik oroszokat gazdaságilag, úgy látszik Putin azt hitte, Gorbacsov beépített ember volt és valójában nem is gazd-i fronton veszítettek...

Megint csúnya bukfenc lesz nekik ebböl, de nem baj, orosz nép már hozzászokott, h. rendszeresen taknyol egy nagyot, néha anyagi fronton, néha meg elveszít néhány millió embert....

Re: nincs cím

#739297 Kissherceg Előzmény: #738756

Gyorsuló tempóban zsugorodik az orosz gazdaság. Az első negyedéves, éves szinten 2,2 százalékos visszaesés után a második negyedévben már 4,6 százalékos volt a visszaesés az előző év azonos időszakához képest.

A válság összetett:

egyrészt tőkepiaci válság van a szankciók miatt, ennek hatására összeomlott a tőzsde;

másrészt a rubel árfolyamának összeomlása miatt nagyon visszaesett a belföldi kereslet, miközben a szankciók az exportot is ellehetetlenítették;

ezen az őrületes, 16-18 százalékos infláció sem segít;

harmadrészt a csökkenő olajár is jelentős veszteségeket okoz;

ezek hatására az ipari termelés és a gyártás is visszaesőben van.

A válság ráadásul tartósnak tűnik, még az amúgy optimista – a teljes évre csak 3,2 százalékos visszaesést jósló – orosz jegybank szerint is folytatódhat: ők úgy számolnak, ha az olajár 60 dollár alatt marad, akkor 2016-ban is még legalább 1,2 százalékos lesz a visszaesés.

Re: nincs cím

#726953 Kissherceg Előzmény: #726525

Az orosz óriásvállalat 70 százalékára, azaz 3,3 milliárd dollárra csökkent tavaly az előző évi teljesítményhez képest. Az orosz államközeli gázvállalatnak a Déli Áramlat-projekt leállítása és az energetikai piacon történő árzuhanások is betehettek.