Te is kicsit túl sok marxot olvastál, és megártott neked.
Az nem a plebszre hivatkozás, amikor VÁLASZTÁSI EREDMÉNYRE hivatkozik valaki. Az TÉNYRE hivatkozás. A plebszre hivatkozás pedig nyomatékosítása annak, hogy "az lesz amit akarok, MERT ÉN TUDOM, HOGY A NÉP MIT AKAR" és majd eldöntöm helyette.
A népszavazás az esetek többségében puszta demagógia, elég csak a négyigenes, vagy az EU-s népszavazásra gondolni. MINDIG csak arról van szó, hogy a hatalom akarja magát legitimizálni, vagy a hatalomba igyekvő akar ezzel pozíciókat szerezni és aktivizálni a szavazókat.
Most csak a könnyed játék kedvéért, próbáljad meg a marxista agyadat kikapcsolni. EBBEN az országban MIKOR volt olyan, hogy érvényes lett volna egy 2/3-os népszavazás? Szavazni, választásokra sem szokás ilyen arányban elmenni, nemhogy egy népszavazásra... Az EU csatlakozási népszavazás például érvénytelen(!) volt, mégis futott Medgyessi aláírni a csatlakozást, holott ha komolyan vette volna a népszavazást, akkor az annyit tett volna, hogy alá sem írhatott volna, hiszen nemhogy 2/3-os, de még csak 50%-os támogatottságot sem tudott felmutatni, hiszen összesen nem volt annyi szavazata.
Az alkotmányozás a Parlament feladata, és ezzel a Parlament 1989 óta számtalan alkalommal élt, DE SOHA nem volt erről népszavazás, illetve amikor volt (például EU belépés!), akkor az NEM erősítette meg az alkotmánymódosítást. És soha eddig igény sem volt erre.
Amiben tehát alapvető tévedésben vagy, az az, hogy egy angol HAGYOMÁNYOS rendszerben természetesen elképzelhetetlen a változás, egy svájci HAGYOMÁNYOS rendszerben elképzelhetetlen a változás, azaz abban a rendszerben elképzelhetetlen a változás, hogy MEGKÉRDEZIK-E a népet valamiről. Ez ügyben pedig felhívnám a figyelmed arra, hogy:
- Anglia nem demokrácia, nem népköztársaság, nem köztársaság, hanem ALKOTMÁNYOS MONARCHIA (immár több száz éve), amelyben mellesleg a mai napig él és működik a Lordok háza származási és születési előjogon és senkinek eszébe sem jut, hogy népszavazást írjon ki arról, hogy "szükség van-e rá", annak ellenére, hogy ez egy teljességgel nyilvánvalóan NEM demokratikus intézmény.
- Svájc pedig olyan távol áll a demokráciától mint Makó Jeruzsálemtől, az ugyanis egy totális diktatúra(!), amelyben gyakorlatilag lehetetlen a változás és a változtatás, ráadásul kifejezetten diszkriminálnak mindenkit származási alapon, aki nem svájci. Olyan szintű SZABÁLYBETARTÁS és SZABÁLYBETARTATÁS van arrafelé, amihez képest az US szabályrendszere (amiről köztudott, hogy rendőrállam) tényleg demokratikus szabadságjogokkal van tele.
Mindezen túlmenően felhívom figyelmed arra, hogy Svájc nem demokrácia és nem köztársaság, sőt nem is szövetségi köztársaság, hanem a közkeletű félreértésekkel ellenében SVÁJCI FÖDERÁCIÓ, azaz valójában FÜGGETLEN KANTONOK SZÖVETSÉGE.
Ennek megfelelően szó sincs arról, amit marxista módon hallucinálsz, egyszerűen arról van szó, hogy a Svájci föderáció alkotmányát ÉRTELEMSZERŰEN a kantonoknak meg kell népszavaztatni, egyszerűen azért, mert az KANTONON FELÜLI(!) döntés, és KANTONON FELÜLI DÖNTÉST kell népszavazásra bocsájtani. És ezekben az esetekben MINDIG érvényes a népszavazás, SEMMIFÉLE küszöb, határ nincs, ugyanis a népszavazás KIÍRÁSÁHOZ kellenek a feltételek, azonban azok MINDIG SZÖVETSÉGI ÜGYEKRE vonatkoznak.
Ez - ha nagyon óhajtod - az lenne magyarra lefordítva, hogy az EU által meghozott jogszabályokat meg lehetne támadni akár magyarországi népi kezdeményezéssel is, amelyet KÖTELEZŐ lenne EURÓPÁBAN(!) népszavaztatni, és ha az jön ki, hogy "nem tetszik a népnek", akkor a jogszabályt kötelező lenne eltörölni.
Tetszik érteni, hogy Európában miért nincs jelenleg demokrácia? Ugyanis az intézmények jogszabályai ellen a NÉP nem emelhet szót!
Van ugyanakkor Magyarországon (ami nem szövetségi állam, vagy föderáció) népszavazást kérni svájci értelemben? NINCS. Mert nincs értelme, mert nem lehet értelmezni. Magyarország esetében ezt akkor lehetne értelmezni, ha még Nagy Magyarország lenne, ami laza föderációs szövetséggel tartalmazná mondjuk az önálló parlamentű autonom Vajdaságot, Erdélyt, Felvidéket, Horvátországot, Kárpátalját, satöbbit, és csak úgy lehetne az ezen SZÖVETSÉGET meghatározó ALKOTMÁNYT módosítani, ha MINDEN föderációs tag ehhez hozzájárulna.
Más szavakkal: Svájc abban a formában, ahogy te ránézel, és aminek hiszed, úgy egyszerűen nem is létezik, tehát ahogy te hivatkozni szeretnél rá, az a legfínomabb kifejezéssel élve is butaság.
Az meg hogy összesen ennyi érvet tudsz felhozni amellett, hogy kellene népszavazni(!) egy alkotmánymódosításról, az mindent elmond arról, hogy erre bármilyen jogi, vagy erkölcsi kötelezettség, avagy elvárás lehetne. Mint írtam, a Magyar Alkotmány 1989 óta megszámlálhatatlan alkalommal módosították, de még soha nem volt arra igény, hogy ezt szavazza is meg a nép.
Mondhatni, pont akkor lehetne erről szó, ha NEM EGY párt kapott volna mandátumot akár alkotmánymódosításra is, hanem egy olyan szövetség, amely nem kapott erre felhatalmazást. DE akkor erre nem volt igény. Akkor most sem. És tudod, pont ebben különbözik Svájc és Anglia tőletek, abban, hogy náluk ezek a """jogok és igények""" nem akkor merülnek fel, amikor éppen eszükbe jut, hanem MINDIG eszükbe jut, akkor is, amikor nem az érdekük.
MERT EZT jelenti a jogok és kötelességek rendszere. Mivel eddig soha nem jutott ez az eszébe senkinek, DE KÜLÖNÖSEN A BALOLDALON nem zavartatott senkit, ezért nekik most semmiféle erkölcsi alapjuk sincs annak elvárására, hogy ÉPPEN MOST ÉS ÉPPEN EZT a módosítást népszavaztassák meg. Ilyen ugyanis a világon sehol nincs.