Regisztráció Elfelejtett jelszó

Március végéig elindul a Tesco webáruháza

Re: nincs cím

#591001 Kissherceg Előzmény: #590936

sztm jelentősen nem befolyásolja már a kiskereskedők helyzetét, mert az apróságokért úgyis boltba mennek az emberek. Ami sztm veszteség lehet a tesconak, ha a rendelések miatt az áruház kihasználatlan lesz, hiszen az ember alapvetően kényelmes megoldásokat szeret.

Re: nincs cím

#590936 Előzmény: #590811

Eredmény: bejelentenek száz munkavállalót, liberálkommunisták tapsolnak, mert végre megdöglik több ezer kis adócsaló magyar cég, és ezátlal tisztul a piac. Broáf.

(Ps.: Nem neked szól, hanem annak a szennylapnak, ami ezt a gyalázatos piac és munkahelyrombolást éltetni merészeli)

Re: nincs cím

#590815 Kissherceg Előzmény: #590812

azok a dögkút zrt-től vásárolnak, így nem a bérezés a legnagyobb gond :) élelmiszer iparról Én is rosszakat hallottam, de áruházláncoknál úgy tudom be vannak jelentve

Re: nincs cím

#590812 hosszhuszár Előzmény: #590811

élelmiszer multikra gondolom konkrétan, nem a ti ajtótokat rugdostam..))

azoknál viszont van, ezt tudom...

Re: nincs cím

#590811 Kissherceg Előzmény: #590481

a multik valóban bejelentenek, mert annyi a bevételük, hogy kitudják termelni..

A havi nettó 10 misiket kereső cégvezérek is be vannak jelentve, mert a külföldön ez megszokás, nem ügyeskednek ezzel a multik... Itthon jellemző a magyar hátterű cégeknél a mutyi, külföldinél ez elképzelhetetlen.

50 főnél többet foglalkoztató nyugati hátterű cégnél ez nem kérdés sztm, nincs mutyi, ha a kinti cégkultúra él itthon.... Mivel külföldre szállítanak simán haszonnal foglalkoztatnak és nem olyan mohóak, mint itthon

Re: nincs cím

#590471 hosszhuszár Előzmény: #590466

Annyira bírom ezeket a dumákat..

kezdj már el számolni, ha mindent egyenesben csinálna, mi maradna neki?????í

Re: nincs cím

#590466 Pyxis Előzmény: #590462

Nem.

Hozzájuk amúgy sem mentem volna, nem bírom Őket.

Szimpla egyszerű boltocska, nem hálózat. Ennél dúrvábban csak a büfések nyomják.

Büfékbe megszokott dolog, hogy 40-60% kerül csak be a gépbe. 6 alkalmazottal 2 8órára 2 4órára bejelentve.

Ilyen egy átlagos magyar kisvállalkozó (átlagos, mint a netto 150ezres átlagfizetés :D).

Re: nincs cím

#590458 Pyxis Előzmény: #590456

Ezekbe nem látok bele. Egyszer nyári munka során dolgoztam magyar tulajdonú élelmiszer egységben. Nagyon dúrva adócsalás folyt ott.

Re: nincs cím

#590456 hosszhuszár Előzmény: #590455

a bejelentett alkalmazottai után?

mert az nincs sok.....:))

szerk:

azért régen ezt is szabályozták, még az átkosban...egy üzletsoron, nem adtak 2 egyforma profilra engedélyt, pl...

Re: nincs cím

#590455 Pyxis Előzmény: #590452

Azt nem tudom.

Az biztos, hogy a húst, zöldséget, gyümölcsöt szinte kizárólag piacról szerzem be. Egyébként nem vagyok elájulva a magyar tulajdonú boltoktól. Egy multi talán több adót fizet be az alkalmazottai után.

Re: nincs cím

#590450 hosszhuszár Előzmény: #590447

pontosan, a maradék lehetőségre is rámennek....ezután jön majd a madaras teszkó is, és a többi....magyar élelmiszer online boltok, zárhatnak is be....

Erre kíváncsi leszek. Ha…

#590448 walex

Erre kíváncsi leszek. Ha a bolti árakon lesz minden és még ki is hozzák max. egy ezresért (ennyi az üzemanyag is lenne), akkor megéri majd rá benevezni.