LinkedIn-en vannak beszédes Facebook állásajánlatok:
Hardware Engineer, ARM
Facebook - Menlo Park, CA - Feb 25, 2013
Hardware Engineer, Flash Storage
Facebook - Austin, TX - Feb 25, 2013
Ámerikában szoktak érdekes ítéleteket hozni, és ez az oldal pont azt a célt szolgálja, hogy elkerüljék a pereskedést, amiben ennél akár jóval többet kaphatnak a userek.
Mondjuk vegyük azt, hogy nem lesz megegyezés, lesz per, és csak az USA userek negyede érintett, akik kapnak az ítélettel 200 dollárt fejenként, ami egyáltalán nem egy nagy összeg. Az ugye 40 milliószor 200 dollár, az 8 milliárd dollár kártérítés. És ugye Ámerika arról híres, hogy ott bárkit lehet perelni (például az akkor még nem is létező OTP-t II.Vh-s kártérítésért), tehát ha az USA userekkel szemben megáll a követelés, akkor azt bárki kérheti.
Én nem becsülném le ennek a kockázatát mindaddig, amig ennyire kétesélyes az ügy, főleg azok után, hogy a Facebook élből megegyezésre törekszik, ami azért elég szokatlan lépés, de nyilván érzik, hogyha ez beindul mint lavina, akkor MINDEN user kérhet kártérítést akár a személyre szabott hirdetések miatt is.
Ebből akár precendens ítélet is születhet. Persze ez egy elég túldimenzionált gondolat, ha így tetszik, de ne felejtsük el, hogy Ámerikáról van szó, amelyben számos igen komoly ügyvédi iroda rácuppanhat erre az ügyre sikerdíj reményében, márpedig ha """csak""" pár százmillió dollárról van szó, akkor is szép pénz az sikerdíjra konvertálva.
pedig a graph search nagyot fog ütni. cimborámnak már aktiválódott, érdekes találatok vannak :)
Facebook Inc. FB -4.07% on Wednesday reported a fourth-quarter profit of 64 million, 3 cents share, compared with a profit of $205 million, or 14 cents a share, for the year-earlier period. Revenue rose to $1.59 billion from $1.13 billion. Adjusted profit was 17 cents a share. Analysts polled by FactSet on average expect the Menlo Park, Calif.-based company to report a profit of 15 cents a share, on revenue of $1.51 billion. Facebook shares were down 6% in after-hours trading.
Nem tudom hogyan jutottál az 1 milliárd useres következtetésedre. Ez az egész azokról a userekről szól akiknek a nevét felahsználták Sponsored Storyhoz (hogy ezt ők hogy fogjk bizonyítani az kérdéses). Ebből nincs 1 milliárd, illetve ha csatlakozni akarsz a keresethez (csak akkor kaphatsz pénzt) akkor ki kell töltened egy formot, azt pedig csak akkor lehet ha az USA-ban élsz, szóval az 1 milliárd sehogy nem jön össze mert kb. 164 millió user van az USAban...
FYI:
http://www.fraleyfacebooksettlement.com/
Akár 1 milliárd user/$10 kártérítés igen komoly tétel lehet.
Szépek a korrekciós szintek, lehet benne vagyunk egy Elliottban.
lassan bevezetési árfolyamon lesz... gondolom innen már ez a cél.
Kizárt. Itt olvastam el összegezve mi is volt a bejelentés tegnap: http://besocial.hu/2013/01/a-facebook-az-uj-google/
Ezek alapján ez egy olyan kereső ami alapvetően az ismerőseink által megosztott adatokalapján/között keres, szóval biztos van olyan ember/régió ahol ez jól működhet, de szvsz. nincs ebben semmi forradalmi.
Egyrészt nem adtak érte 1 milliárd dollárt, másrészt nem a fotókra akartak reklámot tenni hanem a fotókat akarták reklámokhoz eladni, nagy különbség. A felhasználók eddig is használtak Twitter, meg ezután is fognak, a kettőnek gyakorlatilag nem sok köze van egymáshoz.