Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#502935 Formerplayer Előzmény: #502889

A likviditási probléma is meg fog egyszer oldódni...így-úgy..erre céloztam. De a többi kérdésre szerintem úgyis tudod a választ

Re: nincs cím

#502933 Formerplayer Előzmény: #502888

Nem nekem válaszoltál, így nem akartam belekotnyeleskedni a vitátokba, ezért volt csend. Na meg, őszintén, borzalmasnak tartom, hogy ezt leírtad vagy nagyon elírhattad....

Tulajdonképpen azt a taktikád magyarázod, hogy egyszerre rendelkezel ugyanarra az instrumentumra long és short pozícióval, és mindig csak a nyerőt zárod...Ehhez nincs mit hozzátennem...Próbáltál itt indexekkel példálózni, hogy az a tuti...Csak javaslom, nézd meg a '80-as év végének Nikkei chartját...Na az abban felvett long pozit zárd nyereségesen 50 éven belül.... Amit leírtál még éppen működhet egy swing-starégia részeként, de csak egyszer legyen trend egy trédelt instrumentumban és buktál mindent.....

Úgyhogy bocsánatot kérni Tőled nagyon nincs miért..Bár lehet, hogy a bor tette, de én nem emlékszem, hogy érvelés is elhangzott volna, miért lesz 2k...Az szerintem kevés, hogy belökünk egy számot a köztudatba, ha nincs mellette érv...Még be is jöhet, de ettől ezt ne tüntessük föl tudásnak, ha lehet....

Re: nincs cím

#502930 Lxrose Előzmény: #502907

Mi benne az általános és miért baszogtatás? Nekem az utóbbi kifejezésről más jut eszembe. (Na nem arra gondolok. :-))

Re: nincs cím

#502926 Arsene Lupin Előzmény: #502872

"A hírzárlat hál Istennek jól működik Kassai után"

Marhaság, szokásos hülyítés. Egy hírzárlat esetén a hírzárlat ténye sem jut ki.

Re: nincs cím

#502924 Arsene Lupin Előzmény: #502910

"Köthető a cég valamelyik párthoz"

Csak szeretne. De nem tartom kizártnak, hogy majd fog, de akkor már más kezében lesz a gyeplő. Meg a gyémántok is.

Re: nincs cím

#502917 exmnbs1

azt nem tudom, csak azt, hogy a márc 1-én dec 31.re megadott kp állomány fele a mostani

és EBITDA ide-oda, folyamatosan csökken

Re: nincs cím

#502916 exmnbs1

azt nem tudom, csak azt, hogy a márc 1-én dec 31.re megadott kp állomány fele a mostani

és EBITDA ide-oda folyamatosan csökken

Találkozó

#502915 sokkerdes

Mikorra terveztétek a következő fórum találkozót? Eddig sajnos nem tudtam menni, de most már a munkát is lemondanám::)) Szóval mostanában?

Re: nincs cím

#502910 Rozsdáskilincs Előzmény: #502886

Lenne egy kérdésem. Köthető a cég valamelyik párthoz?""

Lupin úr ön figyel az ilyen apróságokra. Tud valamit erről? Az önkorik miatt kérdem.

15 nap egy long belépőt adott 1% mínusz eredménnyel. Shortot nem nyitnék.

Ricsi figyelek:-) Talán kis vigasz én értem a módszered lényegét.

Re: nincs cím

#502901 exmnbs1 Előzmény: #502892

egy tény, kb -0.7mEUR csökkent a kpállomány

a határidőn ebből buktak kb 65m-t kellett a magyarázat, hát az önkormik lettek a hunyók benne

Re: nincs cím

#502899 Lxrose Előzmény: #502883

Ezzel most azt akartad írni, hogy csak az óvodások vitatkoznak, vagy esetleg azt, hogy csak a te "kölykeid", vagy szimplán csak tudatani akartad, hogy óvodás gyerekeid vannak? Egy nekem is van, de ő inkább még csak kérdez, meg válaszoi.

Re: nincs cím

#502897 matgab Előzmény: #502879

1. Nem beszélünk magyar bank hiteléről. De külföldi bank is azt nézi, hogy melyik országba milyen kockázatokkal helyezi ki a hitelét. És az ország nemzetközi pénzügyi körökben történő megítélése bizony akár szeretnénk akár nem, függ az IMF-től. (sztem ezért fogja váltani hamarosan Varga Matolcsyt).

Nem kell, hogy csődbe menjen az ország, elég ha csak lebegtetik ennek a hírét.

2. Mo-n ft-ban ad el. És ha 400 HUF lesz egy EUR, akkor az eredménykimutatásában ami EUR-ban történik akkor nagyobb vagy kiseb szám lesz? Ha Magyaro megítélése rosszabbodik, akkor az egész régió gyengülni fog, sőt maga a hitelválság kártya is előtérbe kerülhet- ez a román- lengyel piacon hasonló leértékelődést indíthat el. És vásárolni a gázt, az gondolom EUR-ban veszik, tehát -mivel a szolgáltatói ár ft-ban fix, ezért az árrés kisebb lesz.

Az üzleti modell tudomásom szerint arra alapul, hogy a cég megfinanszírozza a beruházásokat- amikre az önkoriknak nincs pénze- és cserébe jó áron szolgáltatja a gázt. Ezért szoktam azt is mondani, hogy gyakorlatilag a fizetendő kamatot is valójában ennél a cégnél az ELÁBÉ részeként kellene kezelni, hiszen a kamatköltségnek is bőven meg kell(ene) térülnie az értékesítés során!

Ha a kamatok emelkednek akkor az megintcsak eredményrontó hatású. A hivatalos infláció meg jellemzően alacsonyabb, mint a kamatpálya emelkedés.

Ráadásul ugye a leértékelődés miatti kamatfizetési kötelezettség nemcsak az emelkedő kamatpálya, hanem a leértékelődés miatt is nőni fog (illetve EUR-ban állandó, csak forintban denominált árbevételhez képest nő).

4. Az önkoriknak nyáron nem elsődleges a gáz, csak a fűtési szezonban. Ergo, ha lekapcsolják őket néhány hónapra az nem akkora gond, mint a cégnek, aki ellen viszont felszámolási eljárást indíthatnak, ha nem fizeti ki a szállítóit. Persze lehet faktoráltatni, csak az megint csökkenteni fogja az eredményt...

Nem azt mondom , hogy lesz csőd, csak annyit, hogy a kockázatok nyilvánvalóak és nem szabad őket figyelmen kívül hagyni.

minipakkom megvan, de ez inkább csak jelképes pakk...

Re: nincs cím

#502892 exmnbs1 Előzmény: #502879

egyébként régen is király volt a tárgyalási technika, Soós Istók a Magyar Nemzetben el akarta vetetni a bankok profitját.....

Re: nincs cím

#502889 exmnbs1 Előzmény: #502872

mire célzol?

a likviditási probléma mindent felülír

a hírzárlat jól működik, de nektek mennek?