Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#502799 Arsene Lupin Előzmény: #502790

"Ahogy te is mondod, sokszor nincs nagy összefüggés a cég értéke/működése és az ár mozgása közt."

Azért Formernél nagyobb koponyák állítják az ellenkezőjét. Meg ott van az a nyamvadt statisztika is.

De mindenféle elmélet nélkül is: aki kis dologban nem volt fair, attól nagy dolgokban is nagyon csúnya dolgok várhatók.

Re: nincs cím

#502792 Arsene Lupin Előzmény: #502768

"Ha.ha-ha...már 20 éve is röhögtem ezen a hatékony-piacok elven....."

A cégnél ráadásul az accounting ósdi elvein is röhögnek.

Re: nincs cím

#502790 sokkerdes Előzmény: #502781

Ha tudnám, hogy tényleg fordul a szitu belátható időn belül, akkor nem zavarna ennyire amit most látni az árfolyam mozgásban. Viszont attól tartok, hogy mivel a tőzsde többnyire pszichológia, nehogy a csődvárók jóslatai önbeteljesítőbe menjenek át. Ahogy te is mondod, sokszor nincs nagy összefüggés a cég értéke/működése és az ár mozgása közt.

Re: nincs cím

#502786 exmnbs1 Előzmény: #502781

ha melóznak ha nem a laza fizetési fegyelem nem kedvez a cégnek

a kv is esik

100 db 83 000 HUF 86 000 HUF 5 db

a kv-k még hatalmas diszkonton sem fogynak

2012/A fizetési határideje közeleg

Re: nincs cím

#502785 Előzmény: #502781

"12k-nál MINDENKI rózsaszín szemüveget hordott.... " Akkor az volt a divat, de azért voltak, akik "diktálták"...

Azt kéne reálisan tudni, hogy akkor volt borzalmasan "túllihegve" az árfolyam, vagy ma van alulértékelve?!

Szerintem képtelenség, hogy az akkori Cég 5x annyit ért, mint a mostani.

Re: nincs cím

#502781 Formerplayer Előzmény: #502774

Elemi hibákat követtek-követnek el, de a jövő szempontjából a kommunikáció sokadlagos kérdés...Engem és sokakat nem a duma, hanem a tények és a számok fognak meggyőzni...Szerintem most már inkább kontra-produktív lenne, bármit is mondanának, igérnének.

Fel kell kötni a gatyát, feltűrni az ingujjat, keményen dolgozni kell fele-harmadakkora létszámmal, sztárallűrök nélkül. Úgy, ahogy az Kassai előtt jellemző volt a cégre....

Ez most zajlik is, a funda már fordult, a kiskutya(árfolyam) meg lemaradóban.....

Úgy látom, ezt egy páran már észre vették, a csődtől rettegők, meg a múlt számaitól most megvilágosodók meg öntögetnek. Ennyi zajlik, semmi több, de ugyanúgy fordulni fog a szitu, ahogy 12k-nál MINDENKI rózsaszín szemüveget hordott....

Re: nincs cím

#502774 sokkerdes Előzmény: #502768

Jogos, de mit gondolsz pl. a cég kommunikációjáról? Jó ideje semmilyen fórumon (mármint amit láttam) nem kommunikáltak pl. felénk sem. Nem látni kicsit sem mik történnek, s ilyenkor az ember fantáziálgat, találgat és többnyire nem + dolgokat, scenáriókat, ahogy azt itt a listán is látjuk.

Re: nincs cím

#502772 Formerplayer Előzmény: #502767

Nem ezen múlik...Vagy lesz hiteles reorganizációs pálya, hitelezhető mérlegszerkezettel, auditált, legalább fél éves megfelelő track-record-dal az új managementre vonatkozólag, s akkor lesz hitel vagy projekteket kell eladni, összébb kell szűkülni, a meglévő projekteket kell megfinanszíroztatni.

Ez a két út van, s ehhez semmi köze az IMF-nek. Ha lesz hitel, egy komoly lehetséges opció a külföldi finanszírozás, aminek négyzetesen semmi köze az IMF-hez...

Re: nincs cím

#502768 Formerplayer Előzmény: #502761

Ha.ha-ha...már 20 éve is röhögtem ezen a hatékony-piacok elven.....

Ha ez igaz lenne, nem lett volna 12k-s ár, s semmit nem magyaráz a piaci buborékokból és összeomlásokból..ja, és mindenki által egyszerre, egy időben, azonos mélységben elérhető információkat feltételez....

Egy nyeretlen kétéves is tudja, hogy egy ez iggazi rakás bullshit, de jól hangzik....

Re: nincs cím

#502767 Grizzly Géza Előzmény: #502760

Én arra gondoltam,hogy ha lesz,kedvezőbb feltételekkel lenne elérhető és mivel több Mrd-ra lesz szükség ez nem mind1 vsz.

Re: nincs cím

#502761 Arsene Lupin Előzmény: #502743

"Mi köze a cég alapműködésének és a részvényárfolyam változásának? "

Theory of efficient capital markets.

oti real

#502757 sokkerdes

Használja valaki az oti rendszerét? Nem látom a napi kötéslistát, teljesen üres. Viszont azt látom, hogy 9:50-kor volt 10 db-os tranzakció. Szerintetek?

Re: nincs cím

#502753 Grizzly Géza Előzmény: #502749

bróker srác ha jól tudom,de ex majd megerősít v cáfol,a másikon néha megjelenik,legutóbb azt írta,hogy E-Star lesz a sírkövére vésve :)--mikor a woods szórt pedig ő csak 3 felett vett, hozzá képest az én átlagom katasztrófa :)

Re: nincs cím

#502749 Muskatli Előzmény: #502746

lemaradtam valamiről. ki az a thomass???

szerintem erre a papírra ekkora hatása nincs és nem is lesz az IMF-nek..

Re: nincs cím

#502746 Grizzly Géza Előzmény: #502740

"Matolcsy nem enged az IMF-nek és az EU-nak" thomass szerint,ha nem lesz imf megállapodás a papírnak kampec (közben ő is tulaj lett-aminek már nem örül)...

Re: nincs cím

#502743 Formerplayer Előzmény: #502740

Ki és kit csavar ki azzal, hogy eszetlenül önti a részvényeket? Mi köze a cég alapműködésének és a részvényárfolyam változásának? Vagy ha esik a részvényár, akkor nem tudja fedezni a cég a folyó kiadásait? Ha emelkedik az ár, rögtön tud akvirálni, ha esik, kénytelen eladni üzletrészeket(ha ezt érted kicsavarás alatt)?

Hol itt az összefüggés? De tényleg...

Re: nincs cím

#502741 sokkerdes Előzmény: #502740

Az oti rendszere meg vacak, nem látom rajta a kötéslistát... új fejlesztés, nesze neked (vagyis nekem)...

Re: nincs cím

#502740 hAliG Előzmény: #502731

2500 elesni látszik.

Pfff, vazze. Nem gondoltam volna, hogy ez sem tart ki, de így irány ~2000Ft. Onnan illene pattannia ~2400-2500-ig. De hír hiányában azt is le fogják zúzni.

Most már tényleg kicsavarás van, szvsz a csoda segíthet.