Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#502731 Muskatli Előzmény: #502729

Erste. Miért mi lenne, ha az Equilor? Attól tartasz, h nehogy a cég sajátrészvényeit likvidálják?

úgy tűnik, hogy ma nem a…

#502728 Muskatli

úgy tűnik, hogy ma nem az elmúlt napok forgatókönyve lesz... és még mindig van lejjebbb.... f@sza

Re: nincs cím

#502637 Formerplayer Előzmény: #502630

Jókor, jó helyen volt 2010 eleje óta, tavaly májusig. Növekvő forgalom, többszöröződő árfolyam.

Legkésőbb augusztusban lejárt ez az idő. Akkor kellett volna valami halaszthatatlan telek-ház vásárlás...Ennyi.

Re: nincs cím

#502630 taresz Előzmény: #502626

Rosszul fogalmaztam. A buy&hold-ra gondoltam a "hol van a jó helyen" kérdést. 6k is jónak tűnt, de mint kiderült mégsem.

Tanultam belőle. Amint meghaladja a 2-3% veszteséget, azonnal kuka.

Re: nincs cím

#502626 Formerplayer Előzmény: #502572

Már elmondtam egy párszor....na mindegy:

ha semmi sem változik, akkor könyv szerinti értéken, valahol 2100-2300...

ha a reményeim(na jó, ennél egy kicsit több) szerinti funda változások bekövetkeznek és bejelentésre is kerülnek, valahol 6000-7000 között van a fair érték. Szerintem.

Re: nincs cím

#502578 pepe01 Előzmény: #502572

Arról nem is beszélve, ha így haladunk a kötvények értéke nagyobb lesz, mint az árfolyam szerinti cégérték:D

Re: nincs cím

#502572 taresz Előzmény: #502396

Hol van a jó helyen?

5-6k is "kecsegtetőnek" volt mondható. Aki ott vett már az is felezett. Én személy szerint nem látom mitől tudna most felmenni addig. Addig amíg egy tetves flash-t nem tudnak hibátlanul összetákolni, addig nem nagyon kell a Messiást várni. Mint alkalmazott ha ennyi hibát vétenék, - mint Ők mostanság - már rég munkanélküli lennék.

Re: nincs cím

#502417 Ricsi Előzmény: #502407

Ez könyveléstechnikai kérdés, de ez végre egy jogos felvetés, így erre válaszolok.

Akkor számold úgy kérlek, van 200 db vételed továbbra is 10K-n, és van 200 db eladásod 7 500.-ról, ahol az aktuális piaci ár éppen 6 000. Tehát, ha lezárod a shortot, azon nyereséged lesz (persze, ha nem ülsz rajta 10K-ig), míg a long továbbra is nyitva van.

Van számlavezető, ahol ezt meg lehet csinálni, van ahol nem. Ezért írtam más módon. De számolhatod 2 külön számlán is, az egyiken longolsz 10K-ról 200-at, a másikon shortolsz 7,5K-ról 200-at. És végül a két számla összesített egyenlegét akarod pluszban látni.

Re: nincs cím

#502407 Muskatli Előzmény: #502330

azt írtad, hogy:

"Mert SOSEM zárok veszteséges pozit, így SOSEM lesz veszteségem."

aztán meg, hogy:

"Veszel 200 e-start 10K-n, célár 12K.

9K-n eladsz 100 db-ot. 12K-n a nyereséged lenne 100 000 HUF. Ha esik tovább, akkor a másik felét eladod 6K-n"

most akkor SOHASEM zársz veszteséges pozit vagy akkor mégis... ????

némi ellentmondást vélek itt felfedezni...

Re: nincs cím

#502396 Formerplayer Előzmény: #502387

Ezt én is kétszer olvastam el, aztán inkább legyintettem, nem volt kedvem újból vitát nyitni...

HA valaki tényleg '98 óta tőzsdézik, akkor pontosan tudnia kellene, hogy ez kétszer bejön, a harmadik meg elviszi az összes addigit, sőt vastag mínuszba fordítja...

Nincs igazából nyerő stratégia, én eddig mindet elvérezni láttam előbb-utóbb.

Ami szerintem némi plusz pénzzel kecsegtet--ejj, de megutáltam ezt a szót itt ebben a topikban-- az a buy and hold, jó időben, jó helyen...Ha valakinek jó időben valami másra kell a nyerője.....

Re: nincs cím

#502394 Ricsi Előzmény: #502387

Ha már annyira kötözködni akarsz...

1). Ilyen semmi kis szar papírokat sosem vettem, és nem is fogok (kivéve ezt a szart, mert megígértem, hogy veszek 2 200-on).

2). A módszer lényege, hogy indexekre van kitalálva. 1 papír csődbe mehet, megbolondulhat (lásd apple). De ettől még egy index normálisan viselkedik.

Szóval, néha, mások sértegetése helyett, gondolkozni is célszerű. Persze, aki gondolkozik, nem ül 8-10K-s papírban, amikor a piaci ár 2 600.

Re: nincs cím

#502393 hAliG

Nem akarok én egyre alacsonyabb célárakat írni, de ahogy ez az egész halad, TA szerint 2000-es, majd az 1200-1300-as szint a lefelé lehetőség.

Felfelét kár írni, mert végignéztem 11ezertől lefelé, nem nagyon volt olyan.. (Oké volt 1-2szer).

Szerk: 1300 Ft-nál talán visszaveszem :)

Sorstársaimat sajnálom, de SCS-ék tönkremenetelét nem siratnám meg...

Re: nincs cím

#502387 xmann Előzmény: #502316

"Mert SOSEM zárok veszteséges pozit, így SOSEM lesz veszteségem."

Ja, ez ilyen egyszerű??? Ha ezt korábban tudom...

És aki mondjuk (ha már állítólag úgyis 98ban kezdtél ) 5000 fton vett zalakerámitá vagy 7000-en pplastot? az mikor és hogy fog ismét nyereségbe kerülni. És hogy azt miféle technikával tudtad volna kiátlagolgatni. Elárulom: sehogy

a fenti írás kilométeres marhaság