Regisztráció Elfelejtett jelszó

Genesis_Energy

felmentvények

#384955 Krumenaker

Megy a variálás az igazgatósági tagok tavalyi felmentvényének ügyében. A kétféle listából látszik, hogy kiken akarják elverni a port :)

Re: nincs cím

#383105 Zotya32 Előzmény: #376890

megtaláltam , ha erre gondoltál :)

"Genesis: Leányvállalati tőkerendezés

2011. május 18.

HVG

Twitter

A Genesis Energy Nyrt. tőkésítette leányvállalata, a Pólus Szikla Kft. 352,75 millió forintos tartozását, aminek eredményeként a kft jegyzett tőkéje 443,75 millióra nőtt. A tőkésítésre azért volt szükség, mert a Genesis éves beszámolójának elkészítése, valamint az azt követő könyvvizsgálat során kiderült, hogy a kft saját tőkéje jelentősen alacsonyabb annál, mint amennyiért a kft-t beszámították a Genesis tavalyi apportos tőkeemelése során. A hatályos törvény szerint a nem pénzbeli hozzájárulás szolgáltatásától számított öt éven keresztül az apportáló köteles helytállni az apport értékállóságáért."

HVG Hetilap Bányarémek …

#374560 Zotya32

HVG Hetilap

Bányarémek

2011. április 20.

Csabai Károly

A kisbefektetők érdekeit védő TEBÉSZ újabb furcsaságokra bukkant a Genesis tavaly áprilisi tőkeemelésénél.

Twitter

Jövőre 7–11 millió, 2017-re 16 millió eurós árbevételt, 2019-re pedig 14 millió eurós nyereséget remél a Genesis Energy Nyrt. a kutatási adatok szerint Rudabányán lévő, közel 90 millió tonnás – elsősorban vasércből és gipszből álló – ásványvagyon kitermeléséből. E tervek megvalósulása esetén jó befektetés lehetne a Genesis Budapesti Értéktőzsdén forgó részvényeiből vásárolni. A nagy ívű elképzelésekhez képest nem drágák a papírok, ami tükrözi, hogy a társaság évek óta nem csinál semmit: 2010-ben mindössze 16 ezer forint bevételre tett szert, miközben veszteségei több mint 900 millió forintra rúgtak.

Mégis érdemes meggondolni az 500 forintos névértékükkel szemben a BÉT-en hétfőn 155 forinton forgott Genesis-részvények vételét. A rudabányai projekthez ugyanis az idén 32 millió eurós, a következő 5–8 évben pedig további 50 millió eurós beruházásra lehet szükség – közölte Rasztovits Zsolt vezérigazgató a cég április eleji rendkívüli közgyűlésén –, miközben a működés fedezete is hiányzik. A társaság készpénzállománya a 2009 végi 827 ezer forintról tavaly december 31-ére 21 ezerre apadt, a bankszámláján egyetlen fillér sincs. Óvatosságra inthet, hogy a Genesisnek immár hosszú ideje nem sikerül tőkeerős befektetőt találnia, az igazgatósága által eddig beharangozott – meg nem nevezett – invesztorok az utolsó pillanatban mindig meggondolták magukat. Legújabban egy svájci befektető került a látókörükbe – legalábbis Rasztovits a szintén anonim jelölttel való tárgyalásra hivatkozva hárította el a HVG érdeklődését, hozzátéve: hivatalos bejelentés húsvét után várható. Rényi Gábor, a Genesis igazgatóságának alelnöke pedig azzal kecsegtette a kisbefektetőket, hogy a cég befuccsolt korábbi projektjére, a napelemgyártásra alapított leánycégek eladásából harminc hónap alatt 15 millió euró folyik be, amit Rényi szerint a náluk lévő, vagyoni biztosítékkal rendelkező váltók garantálnak.

Hiába emelte meg a Genesis alaptőkéjét tavaly közel 21,6 milliárd forinttal, 26,2 milliárdra öt külföldi – négy dél-afrikai és egy svájci – bejegyzésű cég, azok nem azonnal felhasználható tőkét adtak, hanem részvényeket, üzletrészeket, eszközöket, gépeket, kutatási és bányászati jogokat, valamint meddőhányókat és baritlencsét apportáltak. Ám az összesen 82,19 százalékos befolyásra szert tett új tulajdonosok nem tettek nyilvános vételi ajánlatot a Genesis többi befektetőjének. Pedig ezt a tőkepiaci törvény értelmében november 10-éig meg kellett volna tenniük. Mulasztásuk miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) idén februárban 20-20 millió forintos bírsággal sújtotta őket, egyúttal felfüggesztette részvényesi jogaik gyakorlását. Törvényi kötelezettségüket azonban azóta sem teljesítették, és bizonytalan, hogy erre sor kerül-e valaha. Nem jó előjel, hogy a PSZÁF-bírság hatására a svájci székhelyű Vital Source SA értékesítette 8,47 százaléknyi Genesis-pakettjét, és a dél-afrikaiak közül is ketten csökkentették a részesedésüket.

Rényi az április eleji rendkívüli közgyűlésen azt állította, „nincs konkrét ismerete arról, hogy a befolyást szerző részvényesi csoport eleget tud-e tenni a jogszabályban előírt fedezetigazolásnak, és így tud-e majd ajánlatot tenni, vagy pedig értékesítik a részvényeiket” – olvasható a közgyűlési jegyzőkönyvben. Emellett Rényinek – közlése szerint – az alaptőke-emelésben részt vevő cégek tulajdonosi hátteréről sincs hivatalos, nyilvános információja. „Ha viszont ez igaz, akkor miért adott a Genesis alelnöke, Varga István a bányabiznisz-ötletgazda Varga Imrével és Pólus Péterrel, Rényi hajdani üzlettársával, valamint a Genesis által tulajdonolt Pólus Szikla Kft.-vel közösen 2022. június 30-áig érvényes készfizető kezességet két dél-afrikai Genesis-tulajdonos és a Pólus Kincs Zrt. együttesen 600 millió forintos tartozására?” – vetette fel Dióslaki Gábor, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke. A válaszadástól a HVG érdeklődésére a Genesis igazgatósága elzárkózott, amit Pólus Péter a Rényiéknek és lapunknak is eljuttatott e-mailjében helyeselt.

A Genesis megsértette a tőkepiaci törvényt Dióslaki szerint azzal, hogy nem tette közzé leánycége, a Pólus Szikla Kft. készfizetőkezesség-vállalásának tényét, holott annak 600 milliós összege a kft 91 millió forintos jegyzett és 66 millió forintos saját tőkéjének egyaránt a többszöröse. A TEBÉSZ a készfizetőkezesség-vállalásról készült közjegyzői okirat másolatát – közérdekű bejelentésként – eljuttatta a PSZÁF-nak, illetve az érdekvédők idén januári büntetőfeljelentése alapján már a Genesis-ügyben nyomozó rendőrségnek. Dióslakiék ugyanis tőkebefektetési csalást – azaz a tőkepiaci szereplők félrevezetését, megtévesztését és ezzel befektetési döntésekre bírását – gyanítanak annak kapcsán, hogy a bányaprojekt megvalósíthatóságát veszélyeztető tényeket (HVG, 2011. január 15.) a Genesis elhallgatta, illetve féligazságokkal és csúsztatásokkal próbált tényként feltüntetni olyan dolgokat, amelyek a TEBÉSZ szerint bizonytalan kimenetelűek.

A Genesis önkritikájaként fogható fel, hogy – mint április elején közzétette, „a piacon tapasztalható bizonytalanságok megszüntetése érdekében” – az 1,5 milliárd forintos ásványvagyonapport értékét független, nemzetközi tapasztalatokkal és megfelelő jogosítványokkal bíró társasággal erősítteti meg. Ám a Gorham & Partners tanácsadó cég szerint a Genesis bányaprojektje tényleges költségének ismeretéhez a tőzsdei társaság még adós a gyártási folyamatok megvalósíthatósági és mérnöki tanulmányaival, ráadásul a bányában található barit minőségéről sincs fogalma. Holott ez utóbbi döntően befolyásolhatja a kitermelt ásvány eladásából várható árbevételét.

CSABAI KÁROLY

Re: nincs cím

#367997 exmnbs1 Előzmény: #367988

úgy tűnik az állami támogatásokkal kapcsolatos döntéseket akarták áttolni a rv-esekre

a szavazatos trükk tesztjén kívül

Re: nincs cím

#367988 exmnbs1 Előzmény: #367986

amúgy is kiolvasható, hogy kamu

pl ilyen nagyságú projektre bizonyos államoknak nincs erőforrása

szvsz kamu volt a szavazás a szavazatnélküli papírokkal, kamu a prezentáció, kamu az üzleti terv, és kamu a válaszok is

kamu az is, hogy otc-n valaki megveszi a rv-eket (szvsz nem is eladhatók, mert vissza kell csinálni az emelést)

Re: nincs cím

#367986 Zotya32 Előzmény: #367984

"Az indoklás szerint a napelemleányok eredményeinek hiánya alááshatta volna a bányaipari tervek esetleges megvalósításának beindulásából eredő reményeket, ami az árfolyam szempontjából sem lenne üdvös."

esetleges.... tehát, soha meg nem valósuló...