Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1012

Re: nincs cím

#287199 rbbj11 Előzmény: #287190

hati simán nyithat 250 körül. Nem gond, legalább triplázhatom minden bux longom

BUX1012 elemzés 2010.08…

#287182 wizes

BUX1012 elemzés 2010.08.04. 4:00

Ugyan hétfőn behatolt az index az ellenállási zónába (23.200-23.500) a tekintélyes emelkedést követően, azonban a tegnapi napon már nem jutott túl rajta. A mai nap iránya meghatározó lehet, ha sikerült átverekednie a zónán, úgy nyugodt szívvel lehet longokat nyitni, azonban ha elakad, és lefelé indul belőle, ahogyan ezt tett még januárban is, akkor újra a élesedhetnek a shortok.

http://profitline.hu/technika/elemzes/185002

Yrgg!

Ázsia vegyes, pipacstól a zöldelő rétig minden van.

Re: nincs cím

#287177 big-ebuy Előzmény: #287175

én is lefelét várok holnap,aztán fel,még nemengedik el,vmi hír fogja berobbantani jövőhéten szvsz

De szép volt utólag viss…

#287171 kerikoma

De szép volt utólag vissza olvasni ezt a délutáni, esti eszmecseréket:) Na srácok ezért szeretem a stockyt:)) Épp vacsizok és most iszok egy fröccsöt az egészségetekre, zöldmunka majdnem kész van, igaz kicsit megáztunk a végére..

JP, nálam csak a monitor röpcsizett, a gép még nem:-)

Re: nincs cím

#287169 Profi_now Előzmény: #287167

14:15 USD

ADP Non-Farm Employment Change

38K

13K

16:00 USD

ISM Non-Manufacturing PMI

53.2

53.8

ezek ütni szoktak

Ázsia reméljük mínusz,a…

#287164 potyi110

Ázsia reméljük mínusz,asztán jó lenne reggel 23200 as nyitó,ott longolnék reggel.

Re: nincs cím

#287129 wizes Előzmény: #287120

Köszi, ilyeneket el szokom tenni az okosságok közé.

Többször szedtem már ki innen iyleneket!

o)

A gyors belépést soxor megszívom, mert üldözöm és elmegy előlem, iylenkor piacival operálok de az meg soxor kissé ortopéd.

Re: nincs cím

#287125 rbbj11 Előzmény: #287124

"a pénz szerepe számára csak másodlagos, az elsõ helyen minden kétséget kizáróan a „játék” szeretete áll. " erről beszéltem....

Re: nincs cím

#287124 big-ebuy Előzmény: #287089

oh a link nem jó:(

Birger Schäfermeier

Vállalat: Quant Capital Management

Beosztás: Vezérigazgató, profi trader

Életrajz: Birger Schäfermeier 14 évesen kezdett kereskedni határidõs DAX index-szel és kötvényekkel. Az elsõ hat év a tanulás és pénzvesztés idõszaka volt, majd fokozatosan kialakította saját sikeres kereskedési taktikáját, és “fõállású” traderként kezdett tevékenykedni. Birger 1997-tõl kezdve sikeres tõzsdei spekuláns, teljesítményét 2007-ben a German Traders Award-al jutalmazták.

Élete elsõ egymillió dollárjának "összetõzsdézésében", 1994-ben a szerencse is nagy szerepet játszott, ám tõzsdei "királysága" nem tartott sokáig, hiszen az óriás profitot hozó ügyleteket követõ hónapokban megfelezte korábbi nyereségét. A 90-es évek közepe óta sokat fejlõdött Birger kereskedési technikája. Tõzsdei ügyleteit nem a szerencsére alapozza, hanem a fegyelemre és a kockázatkezelésre helyezi a fõhangsúlyt.

Schäfermeier eddigi legkiemelkedõbb day trades ügylete az 1998-as ázsiai válság okozta árzuhanás idejére esik, mikor is több mint fél millió dollárral gyarapodott a számlája pár óra leforgása alatt. A csökkenõ hullámok a tõzsdéken mindig erõteljesebbek, mint az emelkedések, így zuhanó piacon rövid idõ alatt rengeteget lehet keresni, de persze a pontos idõzítés roppant nehéz.

Az elmúlt években Birger Schäfermeier kereskedése sokkal kiegyensúlyozottabbá vált. Régebben agresszívabban tradelt, ami hatalmas nyereségeket eredményezett, de ezzel szemben a veszteségei is nagyok voltak. Most már sokkal inkább a kereskedés mentális aspektusaira fókuszál, ami sokat segít abban, hogy nyugodtabban reagáljon a piac változásaira. Mindez természetesen nem azt jelenti, hogy ne lépjen azonnal, ha a helyzet úgy kívánja, mindössze a nagyobb hozammal kecsegtetõ ügyletekre koncentrál.

Birger az elmúlt években több mint 30 kereskedési stratégiát alakított ki, és a piaci szituáció függvényében ezek közül adaptál egyet az adott termékre, amelyikben pozícióval rendelkezik. A tõzsdei kereskedés minden percét élvezi, és saját elmondása szerint a pénz szerepe számára csak másodlagos, az elsõ helyen minden kétséget kizáróan a „játék” szeretete áll.

Re: nincs cím

#287121 rbbj11 Előzmény: #287117

de én a hosszú távú nem tőzsdés hozamok nettójára gondoltam, ami számot leírtam, összehas. alapként.