Regisztráció Elfelejtett jelszó

Kultúra

mivel ritka,számomra itt…

#824461 Sumér harcos

mivel ritka,számomra itt kezdődik a kultura,imádom.

na legyen mezőségi....


Re: nincs cím

#741801 matgab Előzmény: #726770

Ha már irodalom egy tőzsdei oldalon:

Kosztolányi novella részlet, de soha nem lehet elégszer újra olvasni.

"Azzal kezdte, hogy Istent mi mindenképpen tiszteljük, imádjuk. Ha kegyes hozzánk és elhalmoz boldogsággal, kinccsel, akkor hálát adunk Neki. Ha pedig meglátogat bennünket és ver mind a két kezével, és koldusbotra juttat, és elragadja kedveseinket, akkor is áldjuk Őt, mert nem fürkészhetjük ki bölcs szándékait. Ő velem nem szokott ilyesmikről tárgyalni. Ámulva tekintettem föl a varrásomból, vártam, hová akar kilyukadni.

Erre így folytatta, halkan, de valamivel ingerültebben: "Mondd, kérlek, nem vetted észre, hogy azok, akik ma élnek, a gazdag embert egészen úgy tisztelik, úgy imádják mint Istent? Boldogok, ha jó hozzájuk, de akkor is boldogok, ha kegyetlen, embertelen és komisz, ha tiporja és rugdalja őket. Maguk se tudják, hogy miért tisztelik, imádják a gazdag embert. Nyilván azért, mert ő maga ő, mert ő a gazdag ember. Mindent tőle várnak, igazságot, becsületet, életet. Legyünk őszinték. Mi is ilyenek vagyunk. Vagy nem volt-e különösen boldog az életünk, mióta összetörte kancsónkat, nem volt-e csupa remény és hit minden áldott napunk? Nem hittünk-e, nem reménykedtünk-e benne? Rosszat tett velünk, de mi annál inkább szerettük őt. Jegyezd meg fiam, a gazdag embert olyan titokzatos varázs övezi, olyan túlvilági dicsfény, oly csodálatos lény ő, hogy amihez hozzáér, az menten arannyá, áldássá válik. Igen, igen, ordított, a gazdag ember Istenhez hasonló. Ezen a földön a gazdag ember maga az Isten."

Rászóltam, hogy ne káromolja Istent. "Te úgy beszélsz, kiabáltam, mint egy kommunista, és sírva fakadtam. Nem hallgatlak tovább. Ne sértsd a hitemet." Tudod, nekem egyetlen vigasztalásom a vallás. Leült mellém. "Ma minden a pénz, dünnyögte, nincs más hitünk, nincs más mértékünk." Ezt tagadtam. Erre azt kérdezte, láttam-e az utcán azokat a szerencsétlen, bukott nőket, akik rendőri engedéllyel adják el testüket, három pengőért, s tudom-e, mennyire megvetik őket, mennyire kiközösítik a tisztességes emberek társadalmából?

De - tette hozzá - nem azért vetik meg őket, amiért te gondolod, nem azért közösítik ki a tisztességes emberek társadalmából, mert rothadtak és züllöttek, hanem azért, mert csak három pengőért árulják magukat. Azok a nők, akiknek ára harminc pengő, már jobb kávéházakba is járhatnak, és azok, akik háromszáz pengőért kaphatók, már szalonképesek, és azok, akiknek az ára háromezer pengő vagy több, a legelőkelőbb körökkel is érintkezhetnek, együtt fényképeztetik le magukat, karonfogva. Minden csak az összeg nagyságától függ. Tücsköt-bogarat összekarattyolt. Hogy a háború is csak pénzért, úgynevezett "fontos gazdasági érdekekért" folyt, ezért gyilkolták egymást az ártatlan milliók, a leghatalmasabbak, a közéleti tekintélyek erkölcsi helyeslésével, akik hajráztak hozzá, és eszmét hazudtak belé, hogy a tudásnak, a meggyőződésnek ma sehol a világon nincs becsülete, hogy pénzes tökfilkók bízvást megírhatják ostoba véleményüket, a tisztességesek, a becsületesek, az alkotók pedig rabszolgák, kegyelemkenyéren tengődnek, kussolni kénytelenek.

Meglepő fotó a Népszabad…

#713947 Sumér harcos

Meglepő fotó a Népszabadság archívumában. Nyugdíjas apácák szeretetotthona 1971-ben.

"...a kommunista-klerikális összebékülés nem hatolt a lelkekig. A riporter szerint a tanácstitkár gyakran beszélget velük, érdeklődik, van-e problémájuk, de ők „sosem mondanak semmit, sose kérnek semmit".

http://nol.hu/kultura/a-csakvari-azilum-1497397

Re: Kultúra, Színház

#508808 Koffein Előzmény: #508804

óóóó ne, akkor a faktor szerint, a jövő héten le is veszik a műsorról :)))

Re: Kultúra, Színház

#508804 matgab Előzmény: #170747

Láttam a Veled uram című rockoperát a Tháliában, mindenkinek nagyon szívesen ajánlom!

Re: Kultúra, Színház

#170661 Hathor Előzmény: #170654

Ezt ismerem és még kapható is, mert több előadáson láttam már árulni.

Olvastad akkor? Köszi.

Re: Kultúra, Színház

#170647 Hathor Előzmény: #170320

Köszönöm szépen Nektek, majd utánanézek ezeknek..

Illetve várom a további kultúr lény beírását ;-)

Re: Kultúra, Színház

#170320 ilonka Előzmény: #170316

A nagyon szakmaiban(tőzsde) bizonyára mások jobban tájékozottak, így én ajánlok két inkább pszichológiai vonalút:

Mérő László:Az élő péz

Jaksity György: A pénz természete

van egy nagyon tuti még az agyamban vhol:-), de most hirtelen nem jut eszembe....ha beugrik beírom azt is....

Re: Kultúra, Színház

#170319 Waszeitung Előzmény: #170316

Greenspan papa furi figura,sztem érdekes lehet:

http://webshop.animare.hu/ProductView.aspx?id=91692

Soros is hasonlóan nagy kópé:

http://bookline.hu/search/search!execute.action;jsessionid=T7i+EqtMWW6wk03tnXbMEw**?gclid=CLWw7drQ054CFZaGzAodzDsW5Q&searchfield=Soros+Gy%C3%B6rgy&tabname=konyv

Kíváncsi lennék mennyit adnak át azokból a dolgokból amikhez ők igazán közel vannak...

Drábik pedig eléggé szemfelnyitogatós:

http://bookline.hu/search/search!execute.action?inner=true&searchfield=dr%C3%A1bik&tabname=konyv

Re: Kultúra, Színház

#170316 Hathor Előzmény: #170313

Egyben szeretnék magamnak valami jó kis könyvajánlót kérni a tőzsdei körből.

Főként pénzről, pénzpiacok működéséről, tőzsdéről, brókerekről.

Jöhetnek az ajánlások! Hátha meglepetem magam valami jó kis olvasmánnyla magam karácsonyra.

Kecskeméti könyv már van, de ez ugye tőzsdei TA.

Kosztolányi könyvekről tudok.

Tavaly Bod Péter Ákos könyvet szerettem volna, az is a pénzről, gazdaság működéséről szólt, de valahogy elmaradt..

Van valakinek ötlete?

Köszi

Kultúra, Színház

#170313 Hathor

Sziasztok!

Tegnap végre eljutottunk ismét színházba.

Vígyszínházban voltunk a Pán Péter előadáson a gyerekkekkel.

Nagyon tetszett mind a négyünknek. Mondjuk nekem a kedvenc gyermek előadásom a Szépség és a szörnyteg volt! Az fantasztikus!