Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nagyvilág

Nincsenek zsidók, nincsenek tüntetések

#1500871 TrendMan Előzmény: #1500869

Na, hát a szudáni valóságban még ennyi rendezés sem volt, ott azóta folyamatosan a törzsi valóságban élnek.

Ez a fejlett világbeli olvasó számára átláthatatlan és követhetetlen, talán ezért vált ki kisebb visszhangot.

Nem tudom, hogy a palesztin-párti tüntetőket ki és mennyire fizeti meg, de simán elképzelhetőnek tartom ezt is.

A valóság, az internet korában különösen, mindig manipulált, talán ezért sem érdemes túl sokat forgolódni a neten.

Nincsenek zsidók, nincsenek tüntetések

#1500869 Koffein Előzmény: #1500861

Évente egyszer előveszik, körbemegy a sajtóban és ennyi. Ölik egymást, jól van, legyint a nép, és lobogtatják tovább a palesztin zászlót, mert ezért kapják az órabért... :)

A közel kelet nagyon komplikált, főként az angolok a hibásak, hogy kialakult ez a helyzet, mert 1800-as években, amikor elindultak a hódító útjukra, akkor ők huzigálták a határvonalakat, azelőtt nem volt határ, csak klánok voltak. Ezért is olyan egyenes a határ, mert fogták a vonalzót és meghúzták.. a törzseket, ki hova tartozik magasról lecsinálták... kiemeltek egy klánt/családot és őket kezdték pénzelni, egyezkedtek velük, és tették meg országok vezetőivé. Odaültettek az új uralkodó mellé egy angol konzult, hogy ha kellett valami rajta keresztül tudták intézni a fegyvereket, katonai támogatást... afrika ugyanez, csak ott francia, belga befolyás is befigyelt, más vonalzók ugyan, de nem vették figyelembe a törzseket, ki hova tartozik, meghúzták a határvonalat, ezért is van ennyi balhé, azon kívül, hogy kiszipolyozza a nyugat, van egy temérdek törzsi ellentét...


Nincsenek zsidók, nincsenek tüntetések

#1500861 TrendMan Előzmény: #1500846

Szoktak ezzel a régióval is foglalkozni, de egyrészt ez már régóta instabil és folyamatos változások voltak eddig is, másrészt (remélem nem mondok hülyeséget, de ez a tragikus sorsú Szahel-övezetbe tartozik).

A Közel-Keleten volt egyfajta status quo az elmúlt évtizedekben, ami most megbomlani látszik.

Harmadrészt az az etnikai szembenállás, ami ebben a régióban van az átlag ember számára szürke zóna, kevésbé ismert, én is nehezen tudnám körülírni.

Nyilván ezek a gondolatok csak szemelvények, a valóság jóval összetettebb.

Nincsenek zsidók, nincsenek tüntetések

#1500846 Koffein Előzmény: #1500844

Úgy kerülnek ide, hogy nem látom az útlezárásokat, egyetem elfoglalásokat, free dárfúr kántálást sem hallok... tehát, nincs zsidó, nincs téma, nem érdekes annyira a médiának, hogy élőben közvetítse, mint a zsidó-palesztin konfliktust.. :))

Nincsenek zsidók, nincsenek tüntetések

#1500844 TrendMan Előzmény: #1500839

Hogy kerülnek ide a zsidók?

Ez a szó le sincs írva az egész cikkben!

Horror Áron

#1500831 TrendMan

Horror áron tanulhatsz Amerikában: megjelent a legdrágább egyetemek listája

A National Center for Education Statistics szerint az elmúlt 60 évben több mint háromszorosára emelkedtek az USA-ban a felsőoktatási díjak: az 1963-as átlagos évi 5369 dollárról 2023-ra 17 709 dollárra. A tandíj ráadásul nem az egyetlen költség, a diákoknak szükségük van könyvekre és más oktatási kellékekre is.

Ezekkel együtt négy év alatt a teljes számla 500 000 dollár vagy annál magasabb is lehet. A legdrágább egyetemnek kihozott Columbián az 514 ezer dolláros ár tartalmazza a kampuszon belüli lakhatást és az étkezést is. A Self Financial listáján az alábbi tíz egyetem szerepel legdrágábbként:

  1. Columbia University-New York: 514 442 dollár
  2. New York University-New York: 497 402 dollár
  3. Georgetown Egyetem - Washington, D.C.: 472 817 dollár
  4. Harvard Egyetem-Cambridge, Massachusetts: 472 027 dollár
  5. Kaliforniai Technológiai Intézet - Pasadena, Kalifornia: 458 330 dollár
  6. Dél-Kaliforniai Egyetem-Los Angeles: 457 650 dollár
  7. Chicagói Egyetem-Chicago: 455,257 dollár
  8. George Washington Egyetem - Washington, D.C.: 454 377 dollár
  9. Yale Egyetem-New Haven, Connecticut: 451 516 dollár
  10. Massachusetts Institute of Technology-Cambridge, Massachusetts: 441 948 dollár

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezek mindegyike magánegyetem, amelyek gyakran nagyvonalú pénzügyi támogatást és ösztöndíjcsomagokat kínálnak, így akár olcsóbbra is kihozhatja egy diák őket, mint egy állami képzést. A Harvardon például a pénzügyi támogatásban részesülő hallgatók átlagosan évi 19 500 dollárt, míg az állami University of Massachusetts Amherst hallgatói évente 21 846 dollárt fizetnek.

Ezt akarta a nyugat?

#1500757 Koffein

"Putyin az aláírás után felfedte, hogy a megállapodás kölcsönös védelmi záradékot is tartalmaz, vagyis az egyik országot sújtó külső agresszió esetén a másik ország a megtámadott fél segítségére siet."

https://www.portfolio.hu/global/20240619/bejelente...

majd egyszercsak ,ha jönni fog egy Iráni, vagy Kínai megállapodás, akkor sokan fognak pislogni...

Választások hajrában

#1500577 matgab Előzmény: #1500526

Abban biztos vagyok , hogy eszkalálódik a háború, főleg a mostani európai szavazási eredmények után. Az atomban csak bízom, hogy nem vetik be.

Választások hajrában

#1500526 amix Előzmény: #1500508

Nem lesz atombomba. NATO sem fog támadni. Még kitart pár hónapig a harc, aztán november végén leülnek tárgyalni.

Választások hajrában

#1500508 matgab Előzmény: #1500502

Teljesen világos számomra, hogy a döntés már megszületett a NATO beavatkozásról Ukrajnában.

És ez a megnyerhetetlen (se oroszok nem tudják megnyerni, se az ukránok, sem a NATO) háború eszkalációja lesz.

Nem attól tartok, hogy az oroszok átlépnék Ukrajna nyugati határait, hanem hogy rakétákkal vagy atombombákkal fogják "kezelni" a helyzetet, illetve, ha nincs döntés vagy túl sok az áldozat, akkor előbb utóbb be fogják vezetni Európa szerte a kötelező sorkatonaságot és mehetünk mi is Ukrajnába.