Ez mennyire defekt paradigma már, hogy ilyen dolgokat is pénzzel próbálnak pörgetni?
Korábban, amikor sok gyerek volt, akkor vajon azért volt, mert a pénzügyi helyzet annyival kedvezőbb volt?
Ez mennyire defekt paradigma már, hogy ilyen dolgokat is pénzzel próbálnak pörgetni?
Korábban, amikor sok gyerek volt, akkor vajon azért volt, mert a pénzügyi helyzet annyival kedvezőbb volt?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240725/nagy-ba...
Az ország csökkenő születésszámának felpörgetése érdekében Fumio Kishida miniszterelnök ígéretet tett arra, hogy az egy gyermekre jutó kormányzati támogatást Svédország szintjére emeli, ahol a GDP 3,4%-át fordítják családi juttatásokra.
Miután évekig gyakorlatilag nulla százalékon tartották a betéti kamatokat, a japán nagybankok mostanában elkezdték emelni azokat. A Mitsubishi UFJ, a Sumitomo Mitsui és a Mizuho az elmúlt hetekben 0,002%-ról 0,2%-ra emelt a a 10 éves betétek kamatát. A Sumitomo Mitsui belföldi banki egységénél ez az első emelés 2011 óta.
A cikk szerint ez a lépés a kezdet lehet, ugyanis kezd kiéleződni a bankok közötti verseny a betétekért. Mondjuk ez a 0,2% enyhén szólva sem magas összeg, főleg, hogy a világ más országaiban a betéti kamatok már 5% felett járnak.
Évekig sok japán megelégedett azzal, hogy vagyonának több mint felét készpénzben és betétekben parkoltatta, abban a biztos tudatban, hogy a defláció miatt nem veszítik el vásárlóerejüket. Most, hogy az infláció továbbra is meghaladja a japán jegybank célkitűzését, és a központi bank egyre közelebb kerül a kamatemeléshez, egyre több megtakarító keres jobb befektetési lehetőséget.
Ezt a célt szolgálja például az ország adómentes nyugdíj-előtakarékossági számlája, a NISA, ami a betétállomány csökkenéséhez vezethet, így nem meglepő, hogy a bankok elkezdtek tenni valamit az ügyfelek megőrzése érdekében. A jegybank negatív kamatrendszerében nem nagyon kellettek a betétek a bankoknak, mivel fizetniük kellett azért, hogy a többletpénzt jegybanki tartalékban tartsák. Ez mostantól változhat.
Milyen szépen fogalmaz:
A Toshiba nehézségeit végső soron a rossz stratégiai döntések és a balszerencse kombinációja okozta
a képek alapján dolgoznak a fogaskerekek éjjel nappal, hogy erősebb legyen az a fránya gazdaság :)
http://index.hu/kultur/2016/06/23/az_utcan_almodnak_a_japanok/
meglep, hogy továbbra is milyen gyenge a japán gazdaság, pedig stimulálják ezerrel
anno élőben nézni, hihetetlen volt
ez para :(
Újabb, ezúttal a Richter-skála szerinti 5,8-es erősségű földrengésről érkezett hír Japán Fukusima tartományából.
A helyi idő szerint már péntek reggeli földmozgás mellé ezúttal nem adtak ki szökőár-riadót a hatóságok. A japán meteoroloógiai intézet Marketwatch által idézett jelentése szerint a rengés központja 20 kilométeres mélységben lehetett.
6,9-es földrengés volt Japánban
2013. szeptember 4., szerda 08:32 |
Az első mérések szerint 6,9-es erősségű földrengés rázta meg Japán déli részét, az épületek Tokióban is megremegtek, írja a Reuters. Károkról, sérültekről nem érkezett jelentés, szökőárriadót sem kellett elrendelni. Az amerikai földtani intézet mérései szerint a rengés 6,5-ös volt. Az epicentruma négyszáz kilométeres mélységben, és Tokiótól 580 kilométerre délre volt.
Japánban nagyon gyakoriak a földrengések. A legsúlyosabb, 9-es erősségű 2011. március 11-én rázta meg az ország északi részét.