Itt a megoldás!
Senkinek a zenéjére nem csináltak több gyereket, mint az övére:
Itt a megoldás!
Senkinek a zenéjére nem csináltak több gyereket, mint az övére:
A zasszony túllépett rajta... szegényt így megszégyeníteni... :((
Sőt! Ennél durvább eljárás is elképzelhető:
A nyugati világban ez már mindkét félen múlik, vagyis inkább a gyengébbik nemen.
Afrikában, Közel keleten, Indiában nem sok beleszólásuk van..
Most akkor kezdjünk el elmélkedni arról, hogy a gyerekvállalás társadalmi ügy vagy egy nő belügye?!
Ha ezt a kérdést egyértelműen meg lehet válaszolni, akkor van remény a sikerre.
Ha egy nő olvasná, miként elmélkedünk itten, tuti mondaná, hogy szálljatok ki a méhemből :)))
Ha az anyagiak miatt nem vállalnak gyereket, akkor miért Japán, Dél Korea és a Nyugat áll kihalásra és nem Afrika vagy India vagy Bangladesh? Más ok van a háttérben, ideológiai...
Sztem az a megoldás, h olyan adózási helyzetet kell kialakítani, h aki nem vállal gyereket, ne éljen amiatt jobban, mint a gyereket nevelők (fizessen több adót, amazok meg kevesebbet).
Az ember nem igazán ,materiális lény hanem inkább spirituális, Ahogy egyre inkább jön az Mi világa úgy költözik át eyre jobban a spiritualitásba, az agyát,lelkét a tudását emlékeit letöltheti majd egy virtuális világba és ott kolbászolhat tovább..A szaporodában az a meghatározó h mennyire spirituális, pl mennyire vallásos. A zsidóknál nincs túlvilági hit és élet az ö tulvilági életüket a hátrahagyott utodok jelentik bennük élik majd tovább. Náluk erkölcsi kötelesség az utodok létrehozása és felnevelése. Mondjuk nem is fogynak.....
Ez jó kérdés. Szerintem is-is.
Nagy általánosságban bejön a Matgab által írt karrierút is, mert reális félelem, ha kiesik 3évre, akkor már nem ott tudja folytatni, ahol abbahagyta. Ezt a nőknél a válság helyzetek tudják kisiklatni, pl egy felvásárlás, vagy bármi egyéb, ami a poziját befolyásolja, mert ilyenkor azt látom, hogy egymás után kezdenek elmenni szülni... ez esetben egy kiszámíthatóbb gyes/gyed is jobb, mint a mindennapi stressz...
Egyszer én jártam párkapcsolati és magánéleti tanácsadáson egy amolyan (ön)segítő csoportban, amit egy pszichológus vezetett.
Amikor ott az anyagi dimenzió szóba került többen azzal vágtak vissza, hogy sok pár havi 40.000 forintból is meg tud élni, ha van szeretet. (Ez olyan 2000-2005 tájékán lehetett.)
Na most ezt hogy rakod össze az általad linkelt felmérés eredményével?
Mit gondolsz erről a két egymásnak hajmeresztően ellentmondó elgondolásról?
14 országban végeztek felmérést, e szerint azért nincs gyerek, mert pénzügyi és munkahelyi bizonytalanságban érzik magukat...
Gondolom Japán kormánya is ezekre a válaszokra próbál reagálni, de így sem sikerül célt elérni..
https://www.statista.com/chart/34607/most-common-r...
teljes anyag: https://www.unfpa.org/sites/default/files/pub-pdf/...
Hát igen , bármely ország ami a fertilitást javítani akarja, annak be kellene tiltania a socal médiát. Meg a TV adásokat korlátoznia kellene, hogy heti max 5 nap legyen TV.
Amióta TV és social média van, azóta zuhannak a születések.
Egyszerűen a nők agyát olyan szinten hülyítik meg ezek (social média meg a különböző sorozatok), hogy egyszerűen "szerelmesek" lesznek ezekbe. Semmi más nem érdekli őket, függenek tőle, mint a kábszeres a kábszertől.
Még lehet a munkapiacról is ki kellene vonni őket. Sztem meglenne a világ bőven a sok (fingfestő) irodista állás nélkül amit sok nő csinál.
Mert ha egy nő anyagilag megteheti, hogy fizikálisan eltartatja magát a társadalommal (mert fizet az albérletért, vagy épp a lakásépítésért, meg a kajáért, meg mindenért amiket maguktól nem tudnának megcsinálni, de a pénzükkel találnak szakembert aki megcsinálja- akkor nem igazán szeretnék azt, hogy egy férfivel családot alapítsanak. Csak ha a férfi valami igazán lényegese életszínvonal emelkedést tud biztosítani. Ha meg nem akkor inkább castingolnak, várakoznak a nagy Ő-re, pénzük van, rákényszerítve nincsenek semmire. Legfeljebb nem lesz gyerek, majd lesz nyugdíjuk és majd eltartja őket valaki.
Ha megvan az élet színvonalat biztosító pasi, akkor szülnek neki egy életbiztosítást, aztán már jól vannak egész életükben. Gyors válóper bármikor őket is vagyonossá teszi, plusz az asszony-gyerektartás.
Persze kivételek mindig vannak, de azért a luxus autók jobb ülésén mindig található valami csinibb kis csaj, vagy a nagyon menők persze saját autót is kisírnak maguknak.
A trabantok Suzukik jobb eggyén meg ritkán látok szűlőképes korú nőket feszíteni.
Hát ezért nem szaporodunk.
Összekeverted a hetvenes éveket az ötvenes évekkel.
A hetvenes években ezek voltak:
Miniszoknya, rock-zene, hippy-korszak, szeretkezz, ne háborúzz, Yoko Ono, optimizmus, USA-SZU űrrandevú, stb ..
Ha elolvasod, amit két hozzászólással ezelőtt linkeltél, akkor látni fogod, hogy Japánban két baby-boom időszak volt, az első 1954 körül, a második 1973 körül.
A közösségi médiáról inkább hallgatnék, nem áldás, hanem csapás.
70es évek? vh után, közösségi média nélkül, az országot kell újjáépíteni... meló, kaja, dugás, alvás, és kezdődik elölről...
A megoldás egy újabb világégés lenne? Nem hiszem...
Igen, ezt olvastam, de ez semmi új.
Addig, amíg nem tudnak kimozdulni az eddigi gondolatkörökből és mindig ugyanolyan megoldásokat próbálnak eggyel magasabb hatványra emelni, addig nem remélhető megoldás.
Szociológiai elemzések szerint a legtöbb japánt (a japán tinédzsereket is beleértve!) egyáltalán nem érdekli a szex, ez már a fantázia szintjén is alig jelenik meg.
Ergo az esetleges többlet pénzecskét vagy szabadnapot sem erre fogják használni.
Meg kellene nézni, hogy mi az ami a hetvenes években még működött és megpróbálni abból valamit visszaépíteni.
Amikor ezt a címet adtam, akkor ezt csinálták:
2024. július 25: egy gyermekre jutó kormányzati támogatást Svédország szintjére emelik
2024. december 14: 4 napos munkahetet vezettek be, hogy fokozzák a megtermékenyítést
és a cikk alapján, eltelik fél-egy év, és új negatív rekord született... bármit csinál, ösztönöz a kormány, nem akar szaporodni a nép...
Pontosan mivel is?
Hogyan emelik a tétet?
Mit is csinálnak?