Furcsa magyar sajátosságot fedeztek fel a K&H AI-chatbotjánál
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. A felhasználók 25 százaléka egyelőre láthatóan még csak egy-egy tesztkérdéssel próbálja ki, miben is tud Kate segíteni, de többen előszeretettel kérik rendszeresen a segítségét. A személyes digitális asszisztens napról napra többet tud, a tanulási folyamatban sokat segítenek a felhasználók kérdései is. A chatobotok és a mesterséges intelligencia témájáról Digital Transformation konferenciánkon is szó lesz, Vadócz Zsolt társaságában:
A felhasználók közel 80 százaléka írásban, vagy gyorsgombokkal beszélget Kate-tel. Viszont van egy jelentős réteg, amelyik élvezi a hangalapú kommunikációt, és szívesen beszélget vele szóban.
Érdekesség, hogy a K&H anyabankjához, a belga KBC-hez tartozó országok közül Magyarországon kiemelkedően magas a hangalapú kommunikáció. ?Ennek okát még mi is találgatjuk: vajon az újdonság, a kényelem miatt van ez, vagy egyszerűen csak szeretnek Kate-tel csevegni?? ? teszi fel a kérdést Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.
A mesterséges intelligencia alapján működő személyes digitális asszisztens olykor még saját fejlesztőit is meglepi, az egyik ügyfél például szomorúan írta Kate-nek, hogy most éppen nagyon magányos. Kate pedig készségesen felajánlotta, hogy akkor kapcsolja egyik K&H-s kollégát.