Regisztráció Elfelejtett jelszó

Budapest

futár sztorik

#1490445 TrendMan Előzmény: #1490443

Na igen, erről csak híreket hallok, de ha így van, akkor ez már nagyon gáz.

---

"Az ország egy nagy kórterem. Csak az nem világos, hogy mi vagyunk az ápoltak vagy az ápolók?"

/Vajon melyik műsorban hallottam ezt?/

futár sztorik

#1490442 Ibiza Előzmény: #1490433

lásd lejjebb. Ez nem ner nem ner kérdés sztem. Persze amikor a paraszt hatalmat kap akkor nem fér a bőrébe..de ez igaz mindegyik politikusra.. a kispályás vackok egyformák.. láthatod a celeb világban is ezt a hatást.
Te mindent tudsz mindent látsz. Azért érzékeld az új idők szelét..lásd a flowt.. ez egy világjárvány.

futár sztorik

#1490441 TrendMan Előzmény: #1490439

Na jó, ez részben igaz, de a kormányoldal meg olyan mértékben játszik rá a nemzeti jellegre és érzésekre, hogy ezt csak a kritikátlan hallgatóság gyomra veszi be.

Nem véletlen, hogy az ismerőseim közül azok szavaznak a Fidesz-re, akikkel nem lehet a részletekről beszélni, nem lehet érvekről egyeztetni, mert egyből nagyon idegesek és feszültek lesznek, hogy nekik most el kellene kezdeni gondolkodni?!

futár sztorik

#1490439 Ibiza Előzmény: #1490425

nem ner hatás..azért nem mert azok közül is a fele normális ráadásul nem nagyon találkozol velük.. a libsi média mémkedik velük.. ebből gondolod. Csak nézd meg a nagyképű és beképzelt szdsz-eseket..komcsikat.. semmi kétségük nincs a felsőbbrendűségükkel kapcsolatosan.. náluk a bölcsek köve.
Libsibolsi hatás. Minden hagyományt nemzeti érzést értéket erodálnak, kicsúfolnak.. nekik ez mind avitt dohos dolog. Semmi tisztelet semmi tartás. Attól tartja magát modernnek és szabadnak ha fütyül mindenre. Ráadásul a libsibolsiknak vannak már divat jegyeik is..

futár sztorik

#1490438 TrendMan Előzmény: #1490433

Egyébként ez szerintem is egy jó hasonlat.

Előbb én is pont azon gondolkodtam, hogy már a Kádár-rendszerben is voltak elkényeztetett, nekünk semmi nem elég gyerekek.

Ehhez most hozzájön egy komoly értékválság az, hogy a kormány túlajnározza a fiatalokat, hátha csinálnak majd gyereket és, hogy pörgesse az építő ipart.

Plussz a felgyorsult világ miatt van egy még hangsúlyosabb (több)generációs ellentét.

futár sztorik

#1490437 Ibiza Előzmény: #1490432

A gyereknek eleve adsz egy viselkedési normát, egy gyerek olyan mint a szivacs, utánoz és mindent eltanul. Sokkal többet tudnak mint gondolod.
Az értékeket te adod a gyereknek, a többivel nem tudsz mit csinálni. Egy inger gazdag környezetbe helyezed és támogatod az útját.

futár sztorik

#1490436 TrendMan Előzmény: #1490429

Amennyiben azt nevezzük balos-libsi vonalnak, amit én 'skandináv iskolának' hívok a gyereknevelésben, miszerint a fiú vagy a lány majd rájön, hogy milyen akar lenni, nem kell neki útmutatót adni, akkor igen ez gáz és bizony ez vezet a nyugat hanyatlásához.

xxx

futár sztorik

#1490435 Ibiza Előzmény: #1490425

de itt fehér emberekről beszélek. A villamoson a liften eleve elfogadod belépjenek a pr zónádba.
Betolja furcsa fejét az arcomba és már mondja is.. mondom figyu aggyá már a dolognak valami formát... napszaknak megfelelő köszönés.. elnézést meg szeretném kérdezni..
Arabok ha bejönnek a privát zónámba hozzám vagy a kedvesemhez érnek akkor közelebb lépek és kicsit erősebben megpacskolom a hátát.. és roppant kedves vagyok.. ez szokott segiteni..

futár sztorik

#1490434 Ibiza Előzmény: #1490425

most minden lázadás. Jól él a paraszt elsődleges igényei kimaxolva és most jönnek a másodlagos igények. Mindenki "szabad" emberjogi aktivista, szabadságharcos, forradalmár akar lenni aki harcol a gonosz ellen.
Kell az a válság. A kutya abból ért ha ütik.

sOKAK AZÉRT HASZNÁLNAK REVOLUT kártyát mert ne már a kormánynak fizessenek bankadót meg a csányit gazdagitsák.

futár sztorik

#1490433 Illuzio Előzmény: #1490424

"Ez a liberálbolsevik balos hatás.. azt csinálhatsz amit akarsz, a gyereket nem szabad nevelni mert frusztrálódik.. nem tartják tiszteletben a hagyományokat a társadalmi normákat és erodálják a közbizalmat. Simán, engedély nélkül belépnek a privát zónádba." Esetleg megfordult már az okos fejedben, hogy ez az komcsi-neres hozzáállás, mint a 70-es 80- as évek geci komcsija, aki a tetves pártkönyvével igazólta a személyazonosságát és a rend őre szemethunyt minden geciségük-szemétkedésük felett? Hm?

futár sztorik

#1490432 KawaBazsy Előzmény: #1490429

Én még soha nem ütöttem meg a gyerekeim, de nem hagyom, hogy kanászodjanak. Igen határozottan kezelem a kihágásokat, rá tudok úgy csapni az asztalra, h mindkettő sírva fakadjon. Term. a hangom is felemelem, egy szint után már bekussolnak. Az anyjukat tudják szívatni, mer a zasszony nem egy kemény alkat, inkább kedves, mosolygós.. Monnyuk én pont ezért választottam. :-)

futár sztorik

#1490429 Koffein Előzmény: #1490425

Szerintem ez nevelés kérdés, nem NER hatás. Pár éves sztori, utazom egy busszal, felszáll anyuka, leányzó lehetett 18 körül. Egy hely volt, egyből ledobja magát a lány. Meg se kérdezte, hogy le akar-e ülni az anyuci. Anyja forrong, majd mondja durcásan, Igen kislányom, te dolgoztál reggel 6óta, hogy a munka után még elmenjünk vásárolni, nagyon elfáradhattál. Felnéz a telóból, Anya te erre vagy, hogy kiszolgálj.. s aza lenéző arc hozzá.. erre anyucinak felszaladt a szemöldöke hogy wtf?? jól hallja? és látszott rajta, hogy azon gondolkodik, hogy tudott ilyen paraszt lányt nevelni. :)

Amúgy a keresztfiam németo.ba is ilyen, nem lehet normálisan nevelni, mert frusztrálódik. Kérdeztem, hogy miért nem csapnak a seggére, hogy érezze a tettének következménye van. Az volt a válasz, hogy az elavult nevelési forma, kedvességgel kell nevelni, ha rosszat tesznek max csúnyán néznek, de nincs fenyítés...

és ez a nevelési forma meg is látszódik a társadalmon..

xxx

#1490427 TrendMan Előzmény: #1490412

https://hvg.hu/itthon/20230113_rendorgyilkossag_re...

“Másfél hónappal ezelőtt kutyasétáltatás közben találkoztam vele. Nagyon felhúzta, hogy hamarosan fizetni kell a parkolásért a környéken, szidta az önkormányzatot, és azt mondta, hogy majd kitépi a fizetést jelző táblákat a földből”

Simán lehet, hogy sok embernek az, ami történik a világban már túl sok és megkattannak.

futár sztorik

#1490425 TrendMan Előzmény: #1490424

Arabok is simán belépnek a privát zónádba, mert náluk más a norma. De még tán a japánok is máshoz vannak szokva.

Nem gondolom, hogy ez a liberál-bolsevik-balos hatás lenne, annál inkább, mert ha nálunk sok ilyen ember lenne, akkor a Zorbán már nem lenne hatalmon.

Több oka is lehet az ilyen viselkedésnek:

- Túlterhelt szülő

- Elkényeztetett nő

- NER behatás, aki kis földesúr módjára hozzászokott, hogy ő diktál és hozzá alkalmazkodnak

Nem kell mindent egy ilyen részben képzelt vonatkoztatási pontról szemlélni, csak ha az ember belefáradt abba, hogy a világ milyen bonyolult lett.

futár sztorik

#1490424 Ibiza Előzmény: #1490420

Igen. Taxis megáll az út közepén. Oldalt ott a parkolóhely, persze eldurran az agyam.
Cukrászdában állok sorban, bejön anyuka egy gyerekkel, nem köszönnek.. gyerek meg egyből rongyol a pulthoz keresztül a lábakon, tapos mindent. Mondom neki figyelj oda oda kisöreg. Anyja mondja gyere ide kisfiam a bácsi nem szereti a gyerekeket. Mondom. a bácsi szereti a gyerekeket de a neveletleneket nem. (elöször hüjegyerek akart lenni de módosítottam mire kijött)
Ez a liberálbolsevik balos hatás.. azt csinálhatsz amit akarsz, a gyereket nem szabad nevelni mert frusztrálódik.. nem tartják tiszteletben a hagyományokat a társadalmi normákat és erodálják a közbizalmat. Simán, engedély nélkül belépnek a privát zónádba.

futár sztorik

#1490423 Koffein Előzmény: #1490420

Ezt én is tapasztalom, hogy vannak futárok, akik gyalog hordják a kaját, villamossal, meg a másik ami kicsinál, hogy rollerrel... alapból alig tudnak menni a rollerrel, de még egy dobozzal a hátán elég ingatagok tudnak lenni, és a bátrabbak a buszsávba tolják az ipart...

Az autós futárok, meg alapból parasztok, volt hogy volt hely megállni normálisan. Erre ő fel a fűre keresztbe, járdán megáll, kiszáll, viszi be a kapun a cuccot... hihetetlenek..

futár sztorik

#1490420 TrendMan Előzmény: #1490419

Futár jön, autós futár, nagy dobozzal ételt hozott.

Én épp a járdán haladnék tovább, de felparkolt a járdára és keresztbe elállta az egészet.

Meglátta a címet, amit keresett és mint akit elvarázsoltak felparkolt a járdára, meg sem nézte, hogy 40 méterrel távolabb van parkolóhely is.

Mutatom neki, hogy öreg, álljál már el, milyen dolog ez?

- Sajnálom! - és sietne tovább a dobozzal.

- Hát vaze nem sajnáljad, hanem tolass hátra és ne álld el az egész járdát.

- Elhúzza a száját és nagy nehezen hátratolat.

Másik esetem az, amikor az ételfutár a nagy dobozzal a hátán nekiáll villamosozni.

Kicsi csaj, majdnem kisebb, mint a doboz.

Sajnáltam is, de aztán nekiállt forgolódni a szűk helyen, majdnem leütött több utast a dobozával.

Bazzz++ hová megy ez a világ?


Lánchíd

#1490419 Ibiza Előzmény: #1490402

Nem szoktak visszaszólni, persze lemegy mert előtte állok. Vagy azt mondja bocsánat bocsánat.. és ha tud kikerül.
A körúton széles a járda de centizgeti a gyalogost és párhuzamosan ott a bringaút. Persze rendőrök nem szólnak.
Futárokra nem szólok mert ők cimre mennek.
A másik amikor a zebrán mennek át bringások, nem a szélén hanem középen puposkodik.
Egyik azt mondta egyszer azt csinál amit akar, mondtam neki a gatyádban meg a mamádban libsi gyökér.