Admiral Marketsnél vagyok több mint tíz éve, én nagyon elégedett vagyok velük és az ismerősök is.
Mikor ez felmerült akkor is ajánlottam, de nem tudom mikor volt.
Admiral Marketsnél vagyok több mint tíz éve, én nagyon elégedett vagyok velük és az ismerősök is.
Mikor ez felmerült akkor is ajánlottam, de nem tudom mikor volt.
Szia, jó reggelt!
Talán néhány hete (?) valamelyik PF fórumon intenzív véleménycsere volt a bróker választással kapcsolatban (emlékeim szerint te is hozzászóltál). Tudnál abban segíteni, hogy ez melyik fórumon és melyik időszakban volt? Szeretném áttanulmányozni az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat abból a célból, hogy esetleg brókert váltsak olyan megbízható, jó szolgáltatásokat, megfelelő költséggel nyújtó brókerre, ahol Meta Trader-rel lehet CFD-ben is kereskedni széles termékválasztékkal (felmerült az XTB, az Admiral Market, stb.).
Előre is köszönöm a segítséged, de mások véleményét is várnám itt a fórumon.
Mai nap 12.950-ről vagy 12.850-ről megpróbálkozhat a 13.170-13.200-al.
De nem zárhatja be a 12.833-nál található rést, mert akkor a medvék felbátorodnának és folytathatnák az esést.

Sziasztok, jó reggelt!
Nem egyszerű számozni a DAX-ot. Talán? Megpróbálkozik a "V" alakzattal?

Következő okoskodás:
A SP500 előző őrült rohanásában a csúcs valahol 33xx volt, még a COVID előtt.
A nagy esés idején a mélypontot 2200-nál érte el.
Ha abból indulunk ki, hogy a tőzsdék mindig túloznak a'la Kostolany, akkor a középérték lenne a reális érték: 2750-2800 körül.
Ha ez így van és a pénzmennyiség 20 %-kal nőtt, akkor 1.2 x 2800 lehetne a teteje, azaz 3360-an körül.
Persze ez jelenleg még csak egy okoskodás. :)
Összefoglalva:
----------------------------------------------------------------------
Sziasztok, hazaértem!
Július 13.-án, de már jóval korábban is betettem, hogy a Flat "B" hullám lehet a 90%-os fibo 13.241 és bizony a 123.6%-os fibo is, ami nagyon durva 15.206.
Korábban ide betettem, hogy a 15.206 az nagyon magas. Már annyira nem is tartom túlzásnak!
A shortban állóknak sajnos annyi lenne!
Egyelőre nézzük meg, hogy eléri-e és mit tesz a 13.313-13.500 között.
Ha a pénzmennyiség a FED további 'könnyítése' miatt 20 %-kal nőtt, akkor ez elméletben 20 %-os tőzsdei emelkedést generálhatna.
Kérdés, hogy melyik szint legyen a bázis szint?
csak megy az SP500 felfele, csak megy felfele és felfele.
Egy egy pillanatnyi korrkciócska van, csak azért, hogy utána nagyobbat ugorva megerősítse a kitörését.
Ilyet esküszöm nem láttam még, de én vagyok a hülye, hogy amikor bejelenti a FED a korlátlan pénznyomtatást, akkor miért nem kezdem el tőkeáttétellel longolni. A dollár nem veszíti el az értékét annyira gyorsan, amilyen gyorsan a tőzsde emelkedik...
Mai Erste kommentár ezzel kapcsolatban:
Erste kommentár
Tegnap az S&P500 index a technológia szektor vezetésével újra a történelmi csúcs közelébe emelkedett. Mindezt annak ellenére, hogy az USA-ban nagyot ugrott a maginfláció 1,6 százalékra, ami ugyan még nem vészes, de erős szignál arra nézve, hogy a pénzmennyiség növelése – ami egy negyedév alatt történelmi mértékű, 20 százalék volt – előbb-utóbb növelni fogja az infláció kialakulásának lehetőségét, miközben a gazdaságban inkább a kínálati sokkok éreztetik hatásukat. Ez akár stagflációt is kiválthat a jövőben. Mindenesetre a technikai kép alapján a vezető indexek (pl. S&P500 vagy DAX) egyelőre emelkedni akarnak. Legalábbis az MACD éppen most ad vételi jelzést. Mindeközben a Buffett indikátor – amit a legendás befektető a legjobb egyszerű indikátornak nevez, és ami a globális tőzsdei piaci kapitalizációt viszonyítja a világ GDP-jéhez – bejelzett azzal, hogy tegnap picivel 100 százalék fölé emelkedett. Hasonló eseményt 2000-ben, 2008-ban és 2018-ban láthattunk. Ezekben az esetekben árfolyamkorrekció jött a piacokon nem sokkal az eseményt követően. Szerintünk is közeledik ez az esemény, de a piac egyelőre még a lufi fújás fázisában van.Erről egy ma reggeli beírás az "OTP részvényesek ide!" PF fórumon az SP vonatkozásában:
SP cél zónában ha B hullám akkor megy tovább 3450-500 környékére mivel meg figyelés alapján az SP DAX B hullámai új csúcsra mennek, ha 5. akkor 3400 körül vége. Az első esés után ha más kép alakul a szerkezet módosítom a grafikont. Eredménye kereskedést. Aki beszállt készülhet lassan a zárásra.
http://kepkezelo.com/images/bmyks9rsb13g2yfzzrij.png
Teljesen felesleges idő és tinta pazarlás azon óbégatni , hogy a gazdaság és a tőzsde nem korrelál ( egyébként a QE-k óta sose korrelált illetve akkor is az adott hangulat szépen befolyásolta az ármozgást. Már akkor is sokan megégtek a big short kivárásásban) Az ármozgás sosem volt a hétköznapi logikával mérhetően "logikus " , hiszen akkor a leghülyébb árufeltöltő is csilliárdos lenne...Nekünk kicsiknek csak a grafikon és a hangulatindikátorok maradnak ha tetszik ha nem.
A többi felesleges önigazolás a piac (a trump , a kormány stb . stb. ) volt a hülye nem ÉN , pedig de. Pl. Kosztó szerint ezért a legrosszabb tréderek a "logikus" szakmák (mérnők, tanár) képviselői közül kerülnek ki.
"Maximum csak annyi, hogy most is a maximális "V" alakzatot akarják elérni!"
Vagy meghaladni, mint a NASDAQ...
Hiszen minden a legnagyobb rendben...
Az 1000 Ft-os "termékkel" kapcsolatban figyelmetekbe ajánlomAdrian (Drian875 a BUX index, BUX határidő, BÉT! PF fórumon)
blogján a tegnapi beírását "Veszély" címen.
Ha az emberekkel elhitetik, hogy teremthetnek valamit a semmiből akkor annak nehezen fognak ellenállni...