Nagyon egyszerű!
Ezekben az államokban sokkal több volt a levélben szavazó, mint máshol.
Teljesen törvényes és tudomásul kell venni, hogy amíg nem változtatják meg az állam választásokról szóló törvényeit, addig lehet levélben szavazni.
Két tagállamban a levél szavazatokat szavazás napja után 3 és 5 nap múlva is figyelembe kell venni, mert a posta hibája miatt nem lehet az állampolgár véleményét semmisnek venni.
Megint ez a törvény.
Trump felháborodásának köszönhetően, ezeket a szavazatokat félretették, amik november 3.-a után érkeztek be, hogy majd a bíróság dönt, hogy beszámítják vagy sem.
A tagállamok elnökei kijelentették, hogy a november 3,-a után beérkezett szavazatok érdemben nem változtatták volna meg a szavazás végeredményét.
Ami a lefontosabb!
Nekem bűzlik, hogy a hatalmon lévő, ha elveszti a választást, akkor csalást kiabál.
De, könyörgöm! Kinek a feladata és kinek van lehetősége a választás tisztaságának az ellenőrzése és felügyelete.
Persze, hogy a hatalmon lévőnek!
Ha, mégis lett volna csalás a választásokon, akkor az állami vezetők a legfontosabb állami feladatukat a választás tisztaságát nem tudták szavatolni, tehát ebben az esetben is alkalmatlanok az állam vezetésére.