Jó a videó felbontása, tisztán látható az összeg, az utalás módja meg a számlaszám a papírlapon... )
Ezzel az erővel egy budai kupleráj telefonszáma is lehet ott, kedves viszonzásképpen az irányítási jogokért...
Nevetséges.
Jó a videó felbontása, tisztán látható az összeg, az utalás módja meg a számlaszám a papírlapon... )
Ezzel az erővel egy budai kupleráj telefonszáma is lehet ott, kedves viszonzásképpen az irányítási jogokért...
Nevetséges.
"A Sanader-ügy bizonyítéka" – mármint a csere-bere momentuma
"Érthetetlen a Mol szerint, hogy miért fogadta el bizonyítékként a zágrábi bíróság a Sanader-perben azt a felvételt, amelyen Hernádi Zsolt Mol-vezér és Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök egy zágrábi étterem asztalánál kicserél egymás között egy papírlapot. Sanadert többek között azzal vádolják, hogy 10 millió euróért átjátszotta az INA irányítását a Molnak."
"az eredeti felvétel több mint kétórás"
Csak nehogy kiderüljön az igazság mert az gáz lesz...
Bár akkor úgyis rátolják Hernádira, hogy az egyéni akciója volt oszt Jó napot...
Állítólag a kormány mindenféle korrupciót elítél (legalábbis kiflicsücsök gabriella ezt mondja a tv-ben).
Ezzel ellentétben lassan hadat üzenünk a horvátoknak egy korrupcióval vádolt cégvezető miatt
ja.. persze... a MOL pedig a részvényesekért van. Azért kicsit Andersen szagú :)
jogosak a kérdéseid. a miskulanciát építik.
messzemenőt ezekből leszűrni nem akarok.
köszönöm.
Ha Hernádi meg is vesztegette, azt a MOL-ért tette.
Még szép, hogy kiállnak mellette.
A vád koronatanúja, Robert Jezic üzletember állításáról, miszerint ő vett át a volt miniszterelnök számára 5 millió eurót (a 10 millió eurós kenőpénzből) a Moltól, Ivo Sanader kijelentette, hogy hazugság, és az USKOK anélkül fogadta el, hogy ellenőrizte volna. Sanader szerint az összegnek, amelyről Jezic beszélt, semmi köze a Molhoz, az a Jezic és Mihail Gucerijev orosz olajmágnás közti ügylethez kötődik.
http://www.erdon.ro/sanader-a-mol-nem-vesztegetett-meg/2123092
A videofelvételről a horvát Jutarnji List napilap írt egy héttel ezelőtt. Az újság szerint a felvétel bizonyítja, hogy Sanader és Hernádi megállapodott az előbbinek szóló kenőpénzben egy zágrábi étterem különtermében.
A magyar olajipari társaság “meseszerűnek” nevezte a nyilvános étteremben rögzített videóból levont következtetéseket, és visszautasította az újságban megjelent állításokat. “Képtelenség titkos találkozónak nevezni azt az ebédet, ahova a MOL első embere INA-s autóval, sofőrrel, a volt miniszterelnök pedig rendőrségi felvezetéssel érkezik, és ahol ráadásul az étterem bejáratánál tábla hívja fel a vendégek figyelmét, hogy videofelvétel készül” – mondta Szollár Domokos, a MOL szóvivője.
A videofelvétel számos más jogszabály, sőt a horvát alkotmány megsértésével készült, ezért nem lehet felhasználni a büntetőeljárásban – mondta Jadranka Slokovic, Sanader egyik ügyvédje.
Tamara Laptos, a korrupció és a szervezett bűnözés elleni horvát ügyészségi hivatal (USKOK) helyettes vezetője válaszul közölte: az ügyben benyújtott minden bizonyíték, így a videofelvétel is jogszerű, és felhasználható az eljárásban.
A vád szerint Ivo Sanader miniszterelnökként tízmillió euró kenőpénzt kapott a Moltól azért, hogy a magyar cég irányítási jogot szerezzen az INA horvát olajipari társaságban. A Mol közölte: kategorikusan visszautasít minden gyanúsítgatást. “A részvényesi megállapodás megkötése előtt, alatt vagy azóta sem történt semmilyen kifizetés, sem Sanadernek, sem más döntéshozónak” – közölte a magyar olajipari cég az MTI-vel.
Olyat kérsz amit én is látnék.
Horvát neten írták hogy videon látszik együtt vacsorázni Sanaderrel (hol? mikor? kikkel?), offsortra utaltak (kik? mikor? honnan?) 10m-ből csak 5m -t amit fel sem vettek?
"A napilap internetes oldalán a nyomtatott újság címlapját és az ott megjelent cikk rövid kivonatát közli. Eszerint Robert Jezic, a horvát főügyészség által korrupció gyanúja miatt indított vizsgálat fő tanúja fedte fel, hogy az azóta vizsgálati fogságban lévő korábbi kormányfő és Hernádi Zsolt két alkalommal is találkozott nem hivatalosan.
Az első megbeszélés Sanader miniszterelnöki irodájában zajlott 2009 májusában, a másik pedig néhány hónappal a miniszterelnök lemondása után egy zágrábi étteremben. Az elsőt a kormány épületébe belépők nyilvántartása, a másikat az éttermi számla bizonyítja – írja a napilap, amely az étteremben történteket részletezi a felvételre hivatkozva. A lap sem hangfelvételt, sem mozgóképet, sem fotót nem tett közzé a rejtett kamera felvételéből.
A Jutarnji List szerint külön helyiségben, zárt ajtók mögött zajlott le a négyszemközti találkozó, amelyről 90 percnyi videofelvétel készült. Ebből öt perc a legfontosabb, amely az újság szerint “szenzációs, figyelemre méltó, teljesen váratlan” jeleneteket tartalmaz.
A lap állítása szerint Sanader azt ajánlotta, hogy vegyék ki mobiltelefonjaikból az akkumulátort, és látható, amint a volt kormányfő ezt meg is teszi. Az újságcikk szerzője úgy vélekedik: nyilván azért, hogy biztos legyen benne, senki nem rögzítheti a beszélgetésüket. A honlapon olvasható még a nyomtatott újság címoldala, amely szerint Sanader “papírt húz elő a zsebéből és odaadja a Mol vezetőjének (…), ő ránéz, számol, hozzáír és visszaadja”, majd koccintanak.
A Mol az MTI-vel közölte: kategorikusan visszautasít minden gyanúsítgatást. “A részvényesi megállapodás megkötése előtt, alatt vagy azóta sem történt semmilyen kifizetés, sem Sanadernek, sem más döntéshozónak”. Az állítólagos videóval kapcsolatos “spekulációnak és annak interpretációjának annyi köze van a valósághoz, mint az egykori horvát rajzfilmfigurának, Balthazar professzornak” – jelentette ki a Mol.
Ivo Sanadert azzal vádolják, hogy tízmillió euró kenőpénzt kapott a Moltól cserébe azért, hogy a magyar cég irányítási jogot szerezzen az INA horvát olajipari vállalat felett. A horvát főügyészség egy hónapja nyújtotta be vádindítványát Sanader ellen az INA-Mol-ügyben."
Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgatóként a folyamatban lévő eljárás ellenére a továbbiakban is teljes jogkörrel irányítja a vállalatcsoportot - közölte a Mol Nyrt. a tőzsde honlapján szerdán azt követően, hogy zágrábi jelentések szerint a horvát rendőrség kedden európai elfogatóparancsot adott ki ellene, Hernádi Zsolt állítólag az Interpol vörös körözési listájára is felkerült.
A közlemény szerint a Mol Csoport társasági irányítási rendszere a felügyelő bizottsággal, az igazgatósággal és az ügyvezető testülettel megfelelő struktúra arra, hogy kezelje a vállalatcsoport valamennyi operatív ügyét a kialakult helyzetben is.
"Amíg a jogi ügy számunkra kedvező módon le nem zárul, Hernádi Zsoltnak magánszemélyként nyilvánvalóan kényelmetlen lesz, hogy nem tud külföldre utazni, és ez bizonyos protokoll feladatok ellátásában is akadályozhatja" - fogalmaz a társaság közleménye. Hozzáteszik: ez semmilyen módon nem gyengíti az elnök-vezérigazgatót abban, hogy a továbbiakban is teljes jogkörrel irányítsa a vállalatcsoportot.
A vállalatcsoport és valamennyi dolgozójának érdekében a Mol minden jogi eszközzel megvédi magát a Hernádi Zsoltot és a társaságot érintő igazságtalan intézkedésekkel szemben, amelyek nyilvánvaló mozgatórugója a Mol csoport és elnökének megfélemlítése - írták.