ennyi...
ennyi...
Mindig minden EUR-t eladok, mert nem vagyok abban biztos, hogy az EUR középtávon fennmarad, és fogalmam sincs, hogy akkor mi fog történni: összeomlik és elinflálódik, vagy hirtelen felerősödik.
Mint többször levezettem, gyakorlatilag az EUR/CHF az egyetlen páros, amivel szemben gyengült a forint (nem sokkal egyébként), és ez a gyengülés is kevesebb(!), mint amennyi a forinthozam, tehát semmiképpen nem érte volna meg számomra tartósan EUR-ban tartani a pénzem. Más devizákhoz képest viszont számottevően erősödött a forint, így én most hirtelen nem is tudom, hogy milyen más devizába kellene tenni a pénzem.
Nem mellesleg: Az tudható, hogy ez a monetáris és költségvetési politika MOST nagyjából a 300-330 környékére lőné be a forintot, és az is, hogy az alacsony inflációkülönbség miatt ettől számottevően gyengébb árfolyam már nem várható, tehát amig a HUF-EUR kamatkülönbség lényegesen meghaladja az infláció.HUF-infláció.TETSZŐLETES_DEVIZA árfolyamot, addig nem látom értelmét a pénznek más devizában pénzként történő parkoltatását.
A sztori további érdekessége a következő: EBBEN a választási ciklusban szinte totális képtelenség az, hogy Magyarország fizetésképtelenség közelébe kerüljön, így a forint árfolyamának drasztikus elmozdulásában nem hiszek, nem látok rá okot, ha marad ez a kormány, akkor a következő ciklusban sem hiszek nagy változásban, ámde ha valamilyen sátáni gonosz furmánykodás révén mégis kormányváltás lesz, akkor tudható, hogy azok aztán a Matolcsy főbelövetése utáni 10% alapkamattól sem riadnának vissza, csak azért, hogy újra 220 HUF/EUR legyen az árfolyam.
Magyarán szólva, semmi okot nem látok arra, hogy tartósan EUR-ban tartsak bármennyi pénzt is. Hasonló okból más devizákat sem preferálok, hiszen nem várok semmiféle olyan változást, amitől a pusztán devizában tartott pénztől bármilyen hasznot remélhetnék.
Ennek megfelelően és természetesen forintban ülök és kamatoztatom. És mindaddig, amig mindenféle munka és idegeskedés nélkül 6-8% körüli banki kamatokat tudok elérni, illetve 10% feletti kötvényhozamot, addig nem is igazán értem, hogy milyen más devizában kellene gondolkodni, ami ennek a közelébe érhet.
remélem akkor nyakig ülsz forintban, sőt még abból is eurhuf shortot indítottál :)
Szvsz a cikkben pontosan le van írva minden, ami lényeges.
A lényeg pedig az, hogy az a külföldi devizaadósság fog lejárni, ami az MNB-ben devizaként parkol. Ergo ha visszafizetjük az adósságot, akkor lehet alacsonyabb a devizatartalék, méghozzá bőségesen, úgy 15-20 mrd értékben, mert az mind a GG szabályt, mind az exportszabályt teljesíti. Hiszen maga a devizatartalék az oka az adósságnak!!!
Viszont ez annyit tesz, hogy ha meglépjük, akkor hatalmasat zuhan az adósságrátánk, ami önmagában forint erősítő tényező lesz.
Ergo, szerintem nyugodtan bejelenthetjük, hogy az EX+GG szabályokat 1,25-ös szorzóval fogjuk tartani, hogy "ne a határon legyünk", a többi devizát pedig vissza kell utalni. Ehhez hozzájön az alapkamat csökkentése 4% alá, és máris meg lesz minden, amire szükségünk van. Pénz a devizahitelek eliminálására, alacsony államadósság a régió tagjaihoz képest, és töredékére zuhanó adósságfinanszírozás.
Röviden szólva, azért és csak azért interveniálunk szóban, mert ezt kell tennie a Jegybanknak, mert ez a dolga, hogy ezt mondja, mert ez az érdekünk és közben azt csinálja, amit már régóta kellene, hiszen az az érdekünk.
Ha invertál, akkor invertál:
http://www.stud.u-szeged.hu/Szabo.Tamas.15/invertalas.html
Magyarul unortodoxál ;-)