Regisztráció Elfelejtett jelszó

Külföldi sajtó Magyarországról

Re: nincs cím

#545234 Előzmény: #545191

Liberálnáci uszítás az ország ellen. (HAMVAZS szócső)

Berlin, 2012. február 2.…

#474695 MrTibi16

Berlin, 2012. február 2., csütörtök (MTI) - Martonyi János külügyminiszterrel közölt interjút csütörtökön megjelent számában a Die Zeit című német liberális hetilap.

A "Demokraták vagyunk" című interjú bevezetőjében a lap azt emelte ki, hogy Magyarország "Európa anyaszomorítója", amióta Orbán Viktor kétharmados többséggel kormányoz, Alice Bota és Jörg Lau, az interjú készítői pedig elsőként azt kérdezték, hogy mit lehet tenni most, amikor "az EU és Magyarország kapcsolata mélyponton van."

Válaszában a külügyminiszter kifejtette: "Nagyon komolyan vesszük, hogy az EU három kötelességszegési eljárást indított ellenünk". Ugyanakkor az EU és Magyarország viszonyával kapcsolatos felfogásban nincs változás. "Mély meggyőződésem, hogy Magyarországnak helye van egy erős Európában, amely mind szorosabban és mélyebben dolgozik együtt" - mondta Martonyi János.

Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a rendszer átalakítására irányuló törekvések alapján az a benyomás keletkezik, mintha Magyarország elfordulna az európai alapvető értékektől, Martonyi leszögezte: Magyarország nem tesz ilyet. A kormány a médiatörvénnyel kapcsolatos brüsszeli kifogásoknak is eleget tett, méghozzá "pontról pontra" és "azonnal", és a jegybank ügyében is meg tudja találni a megoldást. "Nem akarjuk, hogy a vitatott kérdések az Európai Unió Bíróságán dőljenek el" - hangoztatta a külügyminiszter.

Egy másik, ugyancsak az ország átalakítására vonatkozó kérdésre reagálva Martonyi kifejtette: "az intézmények közti alapvető viszony változatlan marad", a kormány nem változtatta meg az alkotmányos berendezkedést. "Továbbra is parlamentáris demokrácia vagyunk" - szögezte le.

A társadalom polarizáltságára vonatkozó riporteri felvetésre válaszolva elmondta: nézete szerint a magyar társadalom megosztottsága túlértékelt jelenség. "Az alapvető értékekben egyetértünk, mindenekelőtt amikor Magyarország nemzetközi szerepéről van szó" - mondta. Hozzátette: "beszélünk is egymással. Én magam jóban vagyok a szocialisták alelnökével". Ugyanakkor világos választóvonal különíti el a demokratikus pártokat és a szélsőjobboldali Jobbikot, amely "a Magyarország ellen folytatott kampány" következtében megerősödhet - figyelmeztetett Martonyi János.

Berlin, Párizs, Varsó, 2…

#473357 MrTibi16

Berlin, Párizs, Varsó, 2012. január 29., vasárnap (MTI) - A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című vasárnap megjelenő német konzervatív lap a tárcarovatában Zilahy Péter magyar írótól közölt cikket a január 21-én Budapesten tartott kormánypárti demonstrációról.

A széllel szemben című írásában Zilahy emlékeztetett Orbán Viktor egy németországi interjújára, amelyben a miniszterelnök kijelentette, hogy Magyarország a szabadságharcosok hazája. Az író ezzel összefüggésben megjegyzi, hogy "a kormányon lévőkért az utcára vonulni legalábbis nem tipikusan magyar" szokás. Emlékeztetett arra, hogy a legnagyobb ilyen típusú demonstrációt Budapesten 1957-ben, a forradalom leverését követő terror idején tartották, legutóbb pedig 1990-ben rendeztek hasonló tüntetést. Akkor a frissen megválasztott jobboldali kormányt támogató demonstráció a benzináremelés miatt sztrájkoló taxisok ellen irányult, és a Fidesz baloldali párt volt.

A január 21-i tüntetéssel "a Fidesz megmutatta, hogy még mindig tömegeket tud megmozgatni, ha iparkodik", de már csak azzal az ürüggyel, hogy támadás érte az országot - fejtette ki a szerző. Hozzátette: ha az a benyomás keletkezik, hogy az EU "rászállt Magyarországra", akkor az mártírrá teszi Orbánt, és évekre bebetonozza a hatalmát, az EU-nak ezért "óvatosan kell eljárni."

A magyar színházi életről közölt egyoldalas körképet hétvégi számában a Le Monde című napilap. A mértékadó francia liberális újság külön interjút közölt Schilling Árpáddal, amelyben a "Franciaországban legismertebb magyar rendező" a kulturális életben tapasztalható apátiáról beszélt.

A körképet jegyző Brigitte Salino kritikus szerint "a hatalom nacionalista beavatkozásával szemben a színházi élet a tiltakozás és a kompromisszum között keresi az útját". Véleménye szerint a Trafóban történt igazgatóváltás "rávilágít a kultúra összetett helyzetére Magyarországon, ahol a politikai hovatartozás és a művészi tétek összekeverednek". Úgy látja, hogy miközben folyik egy belső háború a színház és a tánc között, a hatalom nacionalista pályára kívánja állítani a kulturális intézményeket. Egyes művészek a lelküket is eladnák, azokat viszont, akik elutasítják a kompromisszumokat, munkanélküliség fenyegeti - állítja a színházi újságíró, aki az Új Színház "szélsőjobboldali igazgatóságának" kinevezését nem szakmai, hanem politikai döntésnek tartja.

( http://www.lemonde.fr/culture/article/2012/01/28/la-scene-hongroise-rongee-par-l-hydre-nationale_1635892_3246.html)

Schilling Árpád a legsúlyosabb gondnak azt nevezte, hogy a másfél millió Fidesz-szavazó és további másfél millió bizonytalan mellett abból a 4 millió emberből, aki soha nem szavazna a kormánypártra, sokan egyáltalán nem foglalkoznak politikával. Szerinte a polgári tudatnak történelmi és politikai okokkal magyarázható hiánya miatt kerülhetett hatalomra Orbán Viktor, akit "tökéletes populistának" tart. Hívei nem veszik észre, Orbán milyen mértékben hazudik: Putyin-módjára megjátssza az egyszerű embert, kiválóan beszél a nép és a politika nyelvén, s tudja, hogyan kell gyűlöletbeszéddel megosztani az embereket. "Annak a veszélynek az érzése, amely a köztársaságot fenyegeti, nem hatja át a magyarokat" - véli a rendező. "Szégyennek" tartja, hogy az értelmiség nem tiltakozik. "Elértük az apátia mélypontját. Egyesek félnek, mások pedig azt mondják: minden hiába, a rendszer be van betonozva" - hangsúlyozta Schilling.

( http://www.lemonde.fr/culture/article/2012/01/28/arpad-schilling-nous-avons-atteint-le-sommet-de-l-apathie_1635893_3246.html)

Orbán Viktornak szóló, több mint száz lengyel konzervatív értelmiségi által aláírt nyílt levelét publikált vasárnap a Niedziela című katolikus hetilap. A január 22-i keltezésű levél Jerzy Robert Nowak, a katolikus Radio Maryjával szorosan együttműködő történész kezdeményezése.

"Csodáljuk az Ön kormányának bátorságát, amellyel a külföldi tőke igája és az Európai Unió nagy országainak dominanciája alól próbál kiszabadulni, kiállva a magyar vállalkozások és az összmagyar nemzeti érdekek mellett" - olvasható a levélben. Az aláírók elismerésüket fejezik ki az új magyar alkotmány "nagy hazaszeretete és a vallás jelentőségének elismerése", valamint "a kommunizmus maradványainak felszámolása" iránt. Példásnak és követendőnek nevezik "a magyar utat".

Az aláírók hangsúlyozzák, hogy sok lengyel az 1956-os forradalom "Lengyelország utat mutat..." jelszavát "Magyarország utat mutat, kövessük a magyar utat" jelszóra változtatta. Véleményük szerint Magyarország áll ki a leghangosabban és legbátrabban a kis államok és közepes európai nemzetek szuverenitása mellett, "a nagy államok, a multinacionális vállalatok és bankok diktátuma ellen". A levélben bírálják "a külföldi pénzügyi körök, valamint a baloldali és liberális körök Magyarország elleni hajszáját", és sok szerencsét kívánnak a magyar kormánynak. "Hiszünk abban, hogy az Ön kormánya a nemzet nagy részének támogatásával és bizalmával átvészeli a vihart" - áll a levélben.

Re: nincs cím

#473266 MrTibi16 Előzmény: #473264

"Az EU igyekszik "megakadályozni a legrosszabbat, de valószínűleg túl későn lép közbe""

Mi lehet ez a "legrosszabb" valamelyik külföldi találgató újságírónak nem mondható egyén megírhatná! Lebegtetnek dolgokat de valami konkrétumot is írhatnának amit meg tudnak indokolni....

"Orbán jobboldali keresztes hadjárata" akkor a keresztesek (keresztények) mind jobboldaliak, "nacionalisták" hogy is van ez?

Volt egy "keresztes hadjárat" ami felkelésbe torkollott, akkor a nemesek ellen mentek a "parasztok" most az EU lesz az "ellenfél"?...

Berlin, Bécs, 2012. janu…

#473264 MrTibi16

Berlin, Bécs, 2012. január 28., szombat (MTI) - A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német konzervatív lap a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról szóló jelentéséről írt szombati számában, az n-tv német hírtelevízió honlapján pedig Magyarország átalakulásáról jelent meg elemzés, míg a Neue Zürcher Zeitung című svájci napilap egy volt magyar nagykövet olvasói levelét közölte.

A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív lap a Nemzetközi Valutaalap (IMF) országjelentését ismertető rövid beszámolójában kiemelte, hogy a nemzetközi pénzügyi szervezet "a nemzeti konzervatív" kormányt szigorúbb takarékoskodásra és gazdaságpolitikai irányváltásra "szorítja". A lap megjegyezte, hogy Magyarország jelenleg "20 milliárd euróig terjedő nagyságú segítséget próbál szerezni az IMF-től és az EU-tól ".

Az n-tv német országos hírtelevízió honlapján Orbán jobboldali keresztes hadjárata címmel jelent meg elemzés. A szerző, Jan Gänger írásában kiemelte: a miniszterelnök az országátalakító munkát egy jobboldali irányultságú, nacionalista program alapján végzi, amely "a Fidesz-diktatúra" felé tolja el Magyarországot. Az EU igyekszik "megakadályozni a legrosszabbat, de valószínűleg túl későn lép közbe" - írta a szerző, megjegyezve, hogy miközben az EU-ban erősödnek a "demokrácia leépítését" bíráló hangok, Orbán "bebetonozza a saját +rendszerváltását+, (…) ezen pedig lényegében az EU által megindított kötelességszegési eljárások sem tudnak változtatni".

http://www.n-tv.de/politik/Orbans-rechter-Kreuzzug-article5333361.html

A svájci Neue Zürcher Zeitung (NZZ) nemzetközi kiadása Tar Pál volt washingtoni és vatikáni magyar nagykövet olvasói levelét közölte.

A volt diplomata annak a nézetének adott hangot, hogy az NZZ kiegyensúlyozatlan képet ad Magyarországról. A lap az ellenzék képviselőit szóhoz engedi jutni és visszaadja az Orbán-kormányról szóló negatív kijelentéseiket, de sem a kormány, sem kormánybarát lapok vagy értelmiségi körök kijelentéseinek nem ad teret - írta. Tar Pál úgy látja, a lap "kettős mércével mér", amikor a tüntetésekről számolt be. Úgy fogalmazott, a hétfői kiadásban az NZZ "elhallgatta" a kormány melletti előző napi budapesti tüntetést, ezzel szemben a - mint fogalmazott - "aránytalanul kisebb" ellenzéki tüntetés az Operaház előtt "hosszú tudósítást ért meg" a lapnak.

"Az NZZ-t liberális-konzervatív lapként ismerjük, és most mégis a nyugati baloldali sajtóval és a magyarországi posztkommunista baloldallal legnagyobb egyetértésben démonizálja a demokratikusan, kétharmados többséggel megválasztott Orbán-kormányt" - írta Tar Pál a svájci világlapban megjelent levelében.

Re: nincs cím

#470998 GáborGábor Előzmény: #470982

Asszem, Tibi már meg is válaszolta kérdésed ...

Szerintem, nem véletlen ami a nagyvilágban történik közel azonos időben.

Jómagam, kapcsolatokat szeretnék felfedezni köztük és ezt másokkal is megosztanám. Ha nem látok kapcsolatot de sejtek, akkor is linkelem, hátha más, több infóval rendelkezik és kiegészít.

Re: nincs cím

#470983 MrTibi16 Előzmény: #470981

"Médiatörvény" szintű találgatások... Lassan a lengyelek következnek (túl keresztények...)!

Brüsszel, 2012. január 2…

#470980 MrTibi16

Brüsszel, 2012. január 22., vasárnap (MTI) - Az Európai Parlament (EP) magyar néppárti képviselőcsoportja nyilatkozatban fejezte ki köszönetét a szombati budapesti Békemenet résztvevőinek.

"A soha nem látott méretű kormány melletti civil demonstráció meggyőződésünk szerint egyben a brüsszeli érdekképviselet melletti kiállás is" - olvasható a nyilatkozatban.

A magyar néppárti EP-képviselők szerint a többszázezres tömegmegmozdulás "méltó és erőteljes válasz a baloldali erők lejárató kampányára". A Magyarországon és külföldön elhangzó megalapozatlan, Magyarország demokratikus értékrendjét kétségbe vonó vádaskodások sértik a magyar emberek becsületét - írták, megjegyezve, hogy a felvonulás ténye önmagában is bizonyítja: a magyar demokrácia erős alapokon áll.

A magyar néppárti képviselőcsoport a nyilatkozat szerint a jövőben is határozottan kiáll a nemzeti érdekekért Brüsszelben.

"A továbbiakban is tájékoztatjuk az uniós döntéshozókat a Magyarországon zajló intenzív változásokról. Emellett továbbra is küzdünk a kettős mérce ellen, és felemeljük szavunkat, ha hazánkat sértő és alaptalan vádak érik" - áll a dokumentumban.

MTI

"Gazeta Wyborcza című ba…

#470979 MrTibi16

"Gazeta Wyborcza című baloldali liberális napilap hétvégi mellékletében a Magyarországnak felajánlott lengyel politikai támogatást értékelik negatívan. A Rzeczpospolita két cikkében az elemzők párhuzamokat vonnak a lengyel és a magyar kormány döntései között. Hasonlóságokat látnak egyebek közt "a nemzeti bankok függetlenségét korlátozó" politika, illetve a koncessziók megvonásában a kormányt kritizáló médiák számára. Hangsúlyozzák, hogy Lengyelország vitás lépéseit nem bírálta a világ. A szerzők szerint Magyarországon nem egy "barna rezsim megalakulásáról" van szó, hanem "egy régóta tartó belső hidegháború új fázisáról", amelyet a szocialista kormányzat idején a Nyugat észre sem vett. "

Hihetetlen, hogy ha valamely ország egyik pártja kiáll Mo. mellett akkor egyből tüzelnek rá a baloldali liberális lapok, hogy más ország politikusainak eszébe ne jusson ezt megtenni, mert akkor ŐK is hasonló negatív kritikát kapnak HIHETETLEN:S!

"Rocco Buttiglione olasz filozófus és politikus a lapban közölt interjúban azt emeli ki, hogy "Magyarországon elkövettek néhány hibát, de a viták fő oka, hogy a kereszténység elveinek felidézését az alkotmányban egyesek sértésnek vették"."

Egyesek sértésnek vették... nem tudom kire kikre lehet itt gondolni!