Regisztráció Elfelejtett jelszó

Londoni elemzők: - már recesszióban a brit gazdaság

Re: nincs cím

#467962 Kissherceg Előzmény: #467958

A brit gazdaság valószínűleg már recesszióban van, és 2012 egészét is jó eséllyel recesszióban tölti - jósolták hétfői helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők, jóllehet ez utóbbi vélekedés nem egyöntetű a City elemzői közösségében.

Az egyik legtekintélyesebb citybeli gazdasági elemzőház, a Centre for Economics and Business Research (CEBR) befektetők számára hétfőn összeállított prognózisa szerint a cég azzal számol, hogy Nagy-Britannia - az euróövezeten kívüli legnagyobb EU-gazdaság - már a tavalyi utolsó negyedévben visszacsúszott a recesszióba.

A ház közgazdászai közölték: az eddigi, 0,7 százalékos idei brit gazdasági növekedést valószínűsítő előrejelzésükkel szemben már 0,4 százalékos éves GDP-visszaesést várnak, de ha az euróövezeti fejlemények "különösen kedvezőtlen irányt vesznek", a brit gazdaság teljesítménye a cég becslése szerint akár 1,1 százalékkal is eshet 2012-ben.

Az új prognózishoz fűzött 22 oldalas részletes elemzésben a CEBR szakértői egyértelművé teszik, hogy a "különösen kedvezőtlen" fejlemények alatt az euró felbomlását értik, és e forgatókönyv megvalósulását "nagyon valószínűnek" tartják.

A CEBR nem először ad hangot annak a véleményének, hogy az euróövezet jó eséllyel nem marad fenn jelenlegi formájában.

A ház a világgazdaság idei évére összeállított, minap Londonban ismertetett előrejelzésében közölte, hogy jelenleg 60 százalékos valószínűséget lát "legalább egy, de inkább több" tagország távozására az euróövezetből már 2012 végéig. A cég londoni elemzői közölték azt is, hogy az eddigi 80 százalék helyett most már 99 százalékos eséllyel jósolják az euróövezet teljes szétesését egy évtizeden belül.

Egy másik nagy citybeli gazdasági-pénzügyi elemzőcég, a Capital Economics 2012-re szóló előrejelzése szerint ha a politikai döntéshozók az idén nem állnak elő a régóta ígért, átütő erejű megoldási javaslatokkal, akkor az euróövezet "megszűnik létezni jelenlegi formájában". A ház londoni elemzői közölték: "legalábbis ez idő szerint" ez utóbbi fejleményt valószínűbbnek tartják, mint az euróválság megoldását, és azzal számolnak, hogy 2012-ben megkezdődik az euróövezet "korlátozott formájú" felbomlása.

A Capital Economics e forgatókönyve alapján az idén Görögország távozik, és 2013-ban "további kis tagállamok követik".

Az Economist Intelligence Unit (EIU) - a világ legnagyobb gazdaságelemző csoportja - januárra szóló havi világgazdasági előrejelzésében 40 százalékosra becsülte az euróövezet két éven belüli szétesésének esélyét. Az EIU szerint egy ilyen fejlemény Európában gazdasági depressziót, és a világgazdaság egészében is súlyos recessziót okozna.

Hétfőn egy másik nagy londoni elemzőcég is azt valószínűsítette, hogy a brit gazdaság már recesszióban van, de ez a ház nem jósolt éves recessziót.

Az Ernst & Young könyvvizsgáló és pénzügyi tanácsadó cég ITEM Club nevű gazdasági kutatóintézetének friss negyedéves prognózisa szerint Nagy-Britannia technikai recesszióban van, és a brit gazdaság teljesítménye az idei második félévig stagnálni fog.

A ház szerint ugyanakkor a második félévtől enyhülni kezd az infláció, és ez lendületet adhat a fogyasztásnak. Mindemellett az amerikai és "sok más" külföldi gazdaság ellenállóképessége, valamint a nagyvállalatok erőteljes pénzügyi helyzete alapján az ITEM Club nem számít súlyos, kettős mélypontú brit recesszióra - áll a cég hétfői előrejelzésében.

A ház az idei évre ezzel együtt is alig 0,25 százalékos GDP-növekedést vár Nagy-Britanniában, és azzal számol, hogy a munkanélküliek száma jövőre megközelíti a 3 milliót; ez 9,3 százalékos munkanélküliségi rátának felelne meg.

A brit munkanélküliség már most is több mint másfél évtizede a legmagasabb szinten van.

A brit statisztikai hivatal (ONS) legutóbbi, decemberi összesítése szerint az októberrel zárult három hónapban a nyilvántartott állástalanok száma elérte a 2,64 milliót.

Nagy-Britanniában 1994 óta nem mértek ilyen tömeges munkanélküliséget.

A munkanélküliek aránya jelenleg 8,3 százalék.

Re: nincs cím

#467958 Előzmény: #467951

Egy egészen más hír:

- Magyarországon az ipar 4%-al nőtt novemberben,

- Magyarországon a mezőgazdaság 20%-al nőtt 2010-hez képest 2011-ben,

- Minden látszat és hazugság ellenére nőtt a TÉNYLEGES foglalkoztatottság a KKV szektorban,

- Nőtt a szállodák kihasználtsága.

ÉS AKKOR TESSÉK MONDANI, MITŐL VAGYUNK MI RECESSZIÓBAN?

Megmondom.

Attól, hogy az üveggyöngy árusítása és GDP növekedési elszámolása megszűnt. Egyebekben brutális fenntartható konjunktúra indult el végre és Hála Istennek.

Tehát itt az ideje Magyarország eltaposásának, elvégre hogy képzeli ez a wirtschaft, hogy a nyugat jólétének a finanszírozása helyett az ország fejlődésére költi a megtermelt javait. Egyebekben, ugyanez igaz a V4 esetében is, csak ott nem ennyire, hiszen onnan nem lehetett eddig ennyit kisíbolni.

Re: nincs cím

#467943 MrTibi16 Előzmény: #467940

Ez a csap még csak "csöpög", még nincs megnyitva...

Magyar államkötvényeket miért nem vesznek (tudom nem vagyunk zóna tagok), akkor lehetne csak közösségről beszélni, ha mindenkit kisegítenének!

Izgatottan várom az EU-s tárgyalások végkimenetelét....

Re: nincs cím

#467940 Kissherceg Előzmény: #467939

Itt van, FED típusú:

Piaci megfigyelések szerint az EKB hétfőn is folytatta az euróövezeti országok szuverén besorolásának rontását követő hozamemelkedés megfékezése érdekében péntek délután megkezdett másodpiaci kötvényvásárlásait. „Olasz és spanyol négy-, öt és hat éves kötvényeket vásárolnak, meglehetősen agresszív módon, hullámokban és a szokottnál nagyobb tételekben” – mondta egy kereskedő a Dow Jones hírügynökségnek.

A Standard & Poor's kilenc euróövezeti tagállamot minősített le pénteken arra a véleményére hivatkozva, hogy az eddig hozott válságintézkedések nem elégségesek a pénzügyi problémák kezeléséhez. Megvonta pénteken a lehetséges legjobb, AAA államadós-besorolást Franciaországtól és Ausztriától, Portugáliának pedig Magyarországénál gyengébb, nem befektetési ajánlású besorolást adott. Olaszország, Ciprus és Spanyolország hosszú futamidejű szuverén adósságainak besorolásait kettő, Málta, Szlovákia és Szlovénia osztályzatait egy fokozattal csökkentette a hitelminősítő.

Re: nincs cím

#467939 MrTibi16 Előzmény: #467937

A "FED"-es típusúra gondolok :D... Valamit a "piac" ki akar követelni az EU-tól...

Ment egy privi!

Lassan csak meg kell nyi…

#467936 MrTibi16

Lassan csak meg kell nyitni az európai pénzcsapokat is...