Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

matgab Előzmény: #868866

Na fasza kis tapasztalatom volt a Raiffeisen-nel is, jól átbasztak egy hitel felvétel kapcsán...

Mondtam a hitel ügyintézőnek, hogy ok én még nem akarom felvenni a hitelt, mert előbb a másik hitelembe felvenném az állami támogatást és ha azt folyósították, akkor felveszem.

Azt mondja, nem baj, akkor írjuk alá és majd amikor benyújtom a dokumentumokat, akkor folyósítanak...


Szépen bemegyek aláírjuk , erre kiderül, hogy valóban nem folyósítanak addig, amíg nem akarom betörleszteni a korábbi hitelem, de ők ezt a hitelt elkülönítik egy elkülönített számlára és azon már elkezd ketyegni a kamat, sőt el kell úgy kezdeni törleszteni, hogy még meg sem kaptam a hitelt...

Mocskos egy szemétláda bagázs ez is..

Arról nem is beszélve, hogy persze elmondják, hogy ilyen olyan amolyan költségek vannak amiket majd ők ilyen olyan amolyan módon kedvezményként jóvá fognak írni.

Bemegyek a közjegyzőhöz- akinek a díja amúgy 50-80e ft között szokott lenni, erre az meg azt mondja, hogy 170e ft. Mert, hogy ez nem egy ingatlan hitel, hanem egy szabadfelhasználású jelzálog alapú és nagyobb összegű, mint az ingatlan hitel volt...

Hát a ... anyját annak is! Aztán még sajnáltatja is magát, hogy minden ügyfélnek el kell magyarázni, hogy igen így felmentek az árak, de hát ezt törvényben írták elő nekik szerenécstleneknek és képzeljem el a CSOK-os szerződések után csak 10e ft a kj díj!

A hab a tortán, hogy a bankárt amikor megkérdeztem, hogy a 255e ft, amit jóvá akarnak írni, abban , mintha ilyen közjegyzői díj nem férne bele, erre azt mondja, hogy "ja, azt épp nem támogatják, biztos én értettem félre..." Lehet, de az sem volt kihangsúlyozva, hogy azt nekem kell fizetni és ennyire számíthatok...


Tudom, hogy igen át kell nyálaztatni egy ügyvéddel és a 30 oldalas szerződést betűnként le kell ellenőrizni egy ilyen esetben, de azért akkor is elég mocskos eljárásnak érzem, főleg azt, hogy az a technikai elkülönítés után történő törlesztés- na azt biztos, hogy csak valami közvetett logikai alapján lehet kiértelmezni a szerződésből...