Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hmmmm ... a víz kisajátítása .... Hmmmmmm ... az Andokban

matgab Előzmény: #876237

pont reggel gondolkoztam el azon, hogy a mai civilizált emberiség mennyire eltávolodott már a természettől...

Ha holnaptól nem lehetne közértbe menni kajáért, hanem el kellene kapni valami állatot -nem egy puskával, hanem saját magad által készített eszközökkel- és utána azt elkészíteni - gyufa elektromosság meg sütő nélkül , akkor mit csinálna a mai emberek nagy része?

És akkor még arról nem is beszéltem, hogy mit csinálnánk, ha jönne egy jegesedés és a ruhákat, cipőket is nekünk kellene magunknak csinálni abból amit a természetben találunk??

Mikor még azt sem tudjuk (pl. én városi irodista) , hogy mely bogyók /gombák ehetőek az erdőben, hogyan lesz a búzából kenyér vagy hogyan lesz a sör!

A szüleim nagyszüleim generációja (mi mindig kihagytunk 1-1 generációt, kb. 40esek voltak a nagyszüleim is és a szüleim is , amikor gyereket vállaltak) még meg tudott volna élni villany nélkül is és el tudta volna készíteni legalább a tyúkokat ebédre...

De mi lenne velünk ha tényleg lenne valami gebasz és visszakerülnénk őskori/ókori környezetbe??

Miért nem tanítják a gyerekeket túlélési technikákra, természetközeli tudásra?