dax
Lenthor Előzmény: #862886Mindig ezzel a pénznyomtatással jöttök.
Ha veszik is egyes bajba került cégek papírjait, azt úgy teszik szerintem, hogy elindítják a vételt. A kisbefektetők látják, hogy nincs itt baj és elkezdik venni. Az EKB és a FED már rég kiszállt a vételből és a piac végzi munkáját.
Az EKB és a FED nem spájzolja a megvásárolt részvényeket, hanem amikor a kisbefektetők feltornázzák a cég papírjainak az árát, akkor azokat a piacra öntik.
A pénzből vásárolnak egy újabb bajba került cég papírjait és megy a körforgás!
Az egésznek a költségeit a kisbefektetők viselik.