Regisztráció Elfelejtett jelszó

fed

matgab Előzmény: #862684

bármi miatt amit épp kitalál a média...

Covid 2. hullám, bezárások, nemzetközi konlfiktus, kereskedelmi háború, csődök, recesszió, FED jegybnaki pénz kivonás (jó ez nem valószínű).

Gyakorlatilag most is azért vannak az indexek magasan, mert telepakolták őket tech részvényekkel és ott mindenki a nagy hype-ot árazza.

De elég belegondolni abba, hogy egy covid 2 miatt olajáresés mekkora olajos cégeket vinne már csődbe. Illetve ha a turizmus leáll, akkor csődbe jutnának a légi és tengeri közlekedéssel foglalkozó cégek és a szálloda ipar.

Ha ez a 3 területen jelentős csődök lesznek, akkor az meg az őket finanszírozó banki rendszert fogja megszivatni.

Ha csődbe mennek a bankok, az emberek visszafogják a fogyasztást, így a többi iparág is csődbe mehet.

És a többi alatt nyilván a reklámokból éldegélő tech cégek is megszívják (FB, snap , twitter stb stb.) és ha a cégek csődbe mennek, akkor a távmunkát szolgáltató tech cégek szolgáltatásait sem fogják igénybe venni és az Amazonon is jóval kevesebbet fognak rendelni.

Ezek a félelmek most mind eltűntek a piacról. Nem azért mert a problémák meg lettek oldva, hanem azért mert rájuk borítottak iszonyat mennyiségű pénzt. De alul azért ég a tűz , mégha a lángot nem is látjuk max egy két pénzhalom alól felszálló füst csíkot.

Most már ott tart a világ, hogy minden szart is csúcsra áraznak, bizonytalan viziókat, rózsaszín álmokat, mindent beáraz a piac...