Hozzászólás
matgab Előzmény: #862317Ha a pénzmennyiséget 20%-kal növeled, akkor a pénz multiplikátor hatás miatt az nem csak 20% hatást gyakorol elvileg a gazdaságra.
Más kérdés, hogy mi van akkor, ha ez a +20% pénzmennyiségnek csak egy része kerül be a gazdaságba, a másik része koncentráltan csak a pénz és tőkepiacon csapódik le. Ebben az esetben elég erősen buborék hatása lesz ennek, ami akár többszörözést is jelenthetne. Szerintem.