Regisztráció Elfelejtett jelszó

A FED és a tőzsdei árfolyamok

KB58

Egy ma reggeli hozzászólás a Financial Forecast PF fórumról:

A délutáni USA adatokra húznak még az indexeken. Nincs más lehetőség a hozamok elérésére. Ez nyilvánvaló. A FED, mint lélegeztetőgép ezután folyamatosan ott lesz a tőzsdék mögött, mert, ha kiállna szerintem jócskán lentebb lenne a részvények árfolyama, ezáltal pedig a nyugdíjmegtakarítások nominális értéke brutálisan esne. Ha kell venni fogják a részvényeket is. A másik pedig a megvásárolt vállalati kötvényeket ki fogja visszavenni tőlük? Az érintett cégek a megvásárolt saját részvényeik árfolyamnyerségéből. P/E meg EPS egyéb grafikonrajzolmányok már nem segítenek szerintem. Elinflálják a tőzsdét is. Már nem kell teljesítmény a cégektől, elég az árfolyamok emelkedése.