dax
matgab Előzmény: #860668A hírek egyértelműen negatívak:
nő a covid,
egyre inkább növekvő csődszámok,
magas munkanélküliség,
növekvő aranyár
növekvő olajkészletek,
romló IMF gazdasági előrejelzések,
pénzügyi csalás (wirecard)
Ezek alapján már régen esnünk kellene és a DAX-nak is 5000 körül kellene járnia.
Az egyetlen dolog ami miatt nem ott van, az a nyomorék néhány ezer milliárd dollár, eur, jen , font amit a központi bankok kinyomtattak, no meg az a néhány millió új kisbefektető...
Most az utóbbi napokban nem nyomtattak , meg is van egyből az eredménye.
Tegnap lehetett látni, hogy Luckin Coffee, Hertz APT meg ilyenek ralliztak. Tipikus Robinhood-os kategóriák (amiből az APT-t még megértem, de az is kisbefektetői részvény, a pf-en is mindenki arra gerjed).
Szóval ha a FED nem nyomtat és a kisbüfik elkezdik elveszíteni a pénzüket, akkor itt valahogy mégis nagy és gyorsuló esést várok, amit remélem alátámaszt valami technika...