Regisztráció Elfelejtett jelszó

a semmi természte

Spade

A teljesen üres vákumnak is van energia szintje hiszen az abszolut 0 K fok a quantum elmélet szerint elérhetetlen hiszen akkor a pozíció változása és az impulzusa is meghatározott azaz 0 lenne ez pedig ellentmond a Heisenberg határozatlansági relációnak. A vákomban is állandó gerjesztések rezgések vannak virtuális részecskék keletkeznek (létrejöhetnek bármekkora tömeggel és sebességgel /akár fény sebességnél is nagyobbal/ csak az antijával párban és meg kell semmisülniük a határozatlansági relácio keretein belül) és semmisülnek meg. Ezt nevezuk null ponti vagy vákum energiának ami nem nulla és a világegyetem minden térszegletében megtalálható. A vákum energia létét a kazimir hatás (2 vezető II lemez között a vákum ellenére fellépő rezonancia és erő-hatás) bizonyítja mivel a mért és a quantum elmélet által számolt hatás egyezik. Valszeg azonban a sok nullponti energiát megcsapolni szádékozó feltaláló legnagyobb bánatára nem nyerhető ki. Másrészről pedig az elméletek szerint ez a forrása a sötét energiának ami a világegyetem kb 3/4-t alkotja míg az összes látható anyag az univerzumban kb.max 4-5%. És nem mellesleg ez az oka annak h a világegyetem jelenleg gyorsulva már a fény sebességénél nagyobb sebességgel tágul.