Regisztráció Elfelejtett jelszó

Zanzibár - Tapasznak

Fornit

Zanzibár - Tapasznak

2005-ben jártam Zanzibáron, ez volt az első más kontinensbeli hely ahol voltam. 10 napot voltam (4 nap Stone Town 5 nap Nungwi 1 nap Stone Town)

Nagyon tetszett, ebben az is közrejátszhatott, hogy először voltam Európán kívűl. (pl először láttam pálmafát, meg ilyesmi...)

Stone Town is bejött a labirintusszerű utcáival és a tengerpart is szép volt, emlékezetes út maradt, a látnivalók mind érdekesek (Stone Town óvárosa, fűszerfarm, Mangapwani beach, Kizimkazi, Jozani forest, börtön sziget, tumbatu sziget, csavarogni Nungwi faluban) a kaják finomak voltak.

Sajna ahogy olvasom a tömegturizmus sokat változtatott a szigeten a (számomra) negatív irányba. Ott ahol a kis szalmatetős bungallók álltak resortok épültek, még Hilton is van, a tipikus "hűjetúristák" is felfedezték, még magyar tout is van aki kb 7x árral húzza le a honfitársait. :S

Ha gondolkodsz a szigeten én csak ajánlani tudom a saját tapasztalataim alapján.

Kiváncsiságból én is megnézném mégegyszer, csak túl sok hely van ami érdekel, meg amúgy is DK ázsiában kötök ki állandóan...