Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

Boby.

Citadella januári beszámoló.

"PORTFÓLIÓKEZELŐI BESZÁMOLÓ Jól sikerült az év első hónapja a Citadella Alapnak. Ennek legfőbb oka az euró-dollár vételi pozíciónkon elért nyereség. Kisebb mértékben hozzájárult még az amerikai és német állampapír eladási pozíciókon elért eredmény is. Ugyanakkor az amerikai részvényekre vásárolt eladási opcióink jelentős értékvesztést szenvedtek el. Azt gondolom, hogy a következő hónapokban jó esélye van egy komolyabb részvénypiaci korrekciónak, ugyanis bár a világgazdaság növekedése kiváló, ám túlzottan optimistákká váltak a befektetők, és a kamatok emelkedése felboríthatja a számításokat, a magasabb kamatok ugyanis alacsonyabb részvényárakat implikálnak, még akkor is, ha minden jól megy a világban. Ezért az amerikai részvényindex eladási opciókat megtartottam, és ha tovább emelkednek a részvényárak, növelni szeretném a kitettséget. Az euró-dollár pozíciót csökkentettem, így a hónap végén leginkább a globális kamatszint emelkedésére és a részvényárak csökkenésére számító pozíciók voltak az alapban. A hosszabb távot tekintve attól tartok, hogy a következő évek átlagában sem kötvényekkel sem részvényekkel nem nagyon lehet majd hozamot elérni - s ellentétben az elmúlt évekkel - a passzív stratégiák helyett az aktív kereskedés hozhat csak eredményt."

Az utolsó mondattal nagyon egyetértek,bár én várnám továbbra is a nyersanyagok emelkedését, és a dollár újbóli erőre kapását....,még akkor is ha ez így ellentmondásosnak tűnik.Tétjeim is vannak erre a szcenárióra.