Regisztráció Elfelejtett jelszó

Olaj

Hotibo

Még mínuszban, szokás szerint hamar szálltam be, sajnos a legaljára már nem marad keretem (VIX, meg gabona lett belőle), így magasabb az átlagáram, de azért alakulgat, mondjuk nem is pár hétre vettem, bár egy gyors felpattanást elviseltem volna a gyors leszakadás helyett :) Lehet idén nem is fogom zárni, mert jobb lenne ha 6-al kezdődne az árfolyam, aztán meglátjuk, ha úgy alakul részzárok, akár pluszban akár mínuszban is, ez nálam mindig az adott szituációtól függ. Amíg dec 31-hez képest magasabb a pillanatnyi portfólióm értéke, addig nem zavar a magasabb lebegőveszteség, mivel csak azt kockáztatom amit idén már kitermeltem. A teljes pozícióm olajban jelenleg -10%-on van, a tőkeáttétje pedig 1,58, de ebben már benne van a régebbről maradt Brent certi is, ami nagyon lehúzza.

Egyedül az elektromos autózás előretörése ami kicsit nyugtalanít, bár ez azért még odébb van, hiába a hype, meg ugye a teljes olajfelhasználásnak csak egy része ami kifejezetten személyautózáshoz kell, politika, meg az érdekek sokkal jobban belejátszanak (szerintem), nem beszélve az USD/HUF (mivel forintot akarok keresni), vagy az "USD/világ" árfolyamról.